КАК ДА НАПРАВЯ НЕГЪРСКО ДУПЕ

  • 59 920
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ НЕГЪРСКО ДУПЕ ЗА ДОВЕЧЕРА АМА И ИДЕЯ СИ НЯМАМ КАК.ЩЕ МИ ПОМОГНЕТЕ ЛИ?

# 1
  • Мнения: 3 268
Сподели повече де,защо ти е това дупе.Ще го показваш ли някъде? Crazy

# 2
  • Мнения: 53
НАПРАВИХ СЕ НА НЕВЕРОЯТНА ГОВАЧКА ЧЕ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО АМА НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА И ГАДЖЕТО МЕ ИЗНУДИ ДА МУ НАПРАВЯ И АЗ НАЛИ СЪМ МНОГО ОТВОРЕНА МУ КАЗАХ ЧЕ ЩЕ СИ ОБЛИЖЕ ПЪСТИТЕ Thinking

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Негърско дупе

2яйца
1ч.ч.кисело мляко
1ч.ч.брашно
1ч.ч.захар
1ч.л.сода
ванилия

ЗА ГЛАЗУРАТА:
4с.л.захар
4с.л.вода
4с.л.олио
3с.л.какао
канела
 
Приготвяне:
Продуктите се разбъркват хубаво и се изсипват в намаслена тавичка. Пече се в силна фурна.
Вече изпеченият сладкиш се надупчва с вилица и се залива с глазурата (продуктите за нея се слагат да заврът на котлона).
Отгоре се наръсва с кокосови стърготини.

Рецептата е на Нели Димитрова!
 
 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
ZLATINA ще чакаме снимки на "ДУПЕТО"! Wink

# 5
  • Мнения: 53
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ  МАЙЧЕ  bouquetПОЧВАМ ГО И СНИМКИ ЩЕ ИМА ОБЕЩАВАМ Laughing

# 6
  • Мнения: 53
пълен провал smile3515и кучетата ми не го ядът smile3511

# 7
  • в къщи
  • Мнения: 467
ZLATINA,незнам защо не ти се е получил сладкиша,но сега ще ти напиша моята рецепта.Вкъщи много го харесват.
 2 яйца
 1 ч.ч. захар
 1 ч. и половина брашно
 половин ч.ч. олио
 1 ч.л. сода
 5 с.л. какао
 1 ч.ч. кис. мляко
   
     за глазурата:
 6-7 с.л. вода
 9 с.л. захар
 6-7 с.л. какао
 1 пак. масло (може и повече)
   Заливката слагам,като изстинат и двете(кекса и глазурата).Отгоре поръсвам със смлени орехи.Това е,дано ти хареса.

# 8
  • Мнения: 1 338
Вие сериозно ли? Искам снимки Simple Smile))

# 9
  • Мнения: 53
незнам какво се обърка Кукличке изобщо не бухна newsm78обаче заливката стана супер Embarassed ще пробвам и твоята рецепта мерси

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз надупчвам с молив, стават по-дълбоки и по-големи дупки, така става много по-сочно  Peace

Само, че това което сте дали е "жадната монахиня", не е "негърско дупе", негърското дупе е съвсем друга рецепта

Рецептата за жадната монахиня ми е :

4-яйца
1ч.ч-захар
1ч.ч-брашно
4с.л-олио
1ч.л-бакпулвер
тази смес се миксира

заливка:
1ч.ч-вода
1ч.ч-захар
2-3с.л-какао
1п.-масло

накрая наръсвам със кокосови стърготини или настъргвам шоколад


А ето моята рецепта за негърско дупе:

1,5ч.ч-захар
125гр.масло
3суп.л-какао
9с.л-вода
тази смес ври 3 мин., а половината от нея се прибавя към:

миксираните:
1,5ч.ч-брашно
1 бакпулвер
3-яйца
Пече се в намазана тавичка. След изпичането се обръща и се залива с останалата смес

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 20:59 от doniboni

# 11
  • Мнения: 53
като почивам ще има нови опити за тоз негърски Г*З smile3515ДОКАТО НЕ ГО НАПРАВЯ НЯМА ДА МИРЯСЪМ,мерси Донибони  bouquet

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Златина, какво точно не ти се получи с жадната монахиня  Rolling Eyes
Значи яйцата и захарта се разбиват. Добавя се бакпулвера, който предварително е смесен с брашното и олиото. Тези продукти се миксират.
Тавата се намазва с масло и се изсипва сместа. Пече се около 40мин. в умерена фурна.

Готовия блат се боде с молив и като истине се залива с топлия сироп. Наръсва се пожелание с настърган шоколад или кокосови старготини.
Ако сметнеш, че сиропа не ти стига, правиш още един, защото не напразно се казва "жадната монахиня" и поема много. А за да е вкусен сладкиша, трябва да е много добре напоен. Това е  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 53
ами уж всичко както пишеше в гецептата пеках го на 200 г. 35мин ама не бухна изобщо стана като подметка и аз незнам какво обърках Thinking

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ама то не бухва, става като блат, обаче при мен яйцата са в повече и няма сода /а според мен в содата е проблема за да ти стане на подметка твърдо/  Sad

Другия път пробвай моята рецепта, на мен ми става супер, но правя двоен сироп защото обичам да е напоено /и така трябва да е/. И заливаш студен блат с топъл сироп /това е правило/  Simple Smile. И не се консумира веднага, трябва да оставиш да се напои добре, да омекне. Абе с една дума, яде се на другия ден  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт