не иска на гърне

  • 6 056
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Моля,ако има майки с опит да ми помогнат.Синът ми стана вече на 3 годинки,а не иска да сяда на гърнето.Вече говори и си каzва,че иска памперс и само памперс.На детската тоалетна чиния съ6то не иска.Срам го е като има жени в стаята не иска да го събличам,но като чуе zа гърне и реве като че го колят Sad Не иска и да каzва кога 6те прави не6то Confused Неzнам вече какво да правя.Скрих всички памперси и вкъ6ти не му слагам иzоб6то,но нали си е коzирог малкото инатче Mr. Green ,стиска се  докато иzлеzем някъде( тогава няма как да не му сложа) и тогава прави каквото 6те прави...Всичко опитах...3нам,че аz съм виновна zадето чаках толкова,но нали работя постоянно,а на майка ми,която го гледа6е досега и бе6е много удобно с памперс Confused Надявах се,че може би като тръгне на детска градина 6те го е срам от децата и 6те свикне с тях и т.н.Но тук не е като в БГ и ако децата не ходят сами до тоалетната не ги вzемат иzоб6то на детска градина...Много съм отчаяна Sad Ба6та ми постоянно ми натяква,каква майка съм като о6те не съм го научила....почвам да си мисля,че наистина съм ло6а майка.Където и да чета,всички майки са zапочнали много отрано да учат децата и май само аz съм с тоzи проблем Embarassed Моля дайте ми някакъв съвет...

# 1
  • Мнения: 150
Ние започнахме да учим нашия бебок още от 6 месечна възраст, но той отказваше тотално. Тогава го оставих намира известно време. След това го заведох при братовчетка му, която е с  три месеца по-голяма и му показахме как тя а не тоалетната - с детска дъска. Тогава и той пожела да седне и започна направо на тоалетната. При нас в градините също не взимат с памперс /може би изключение правят някои частни/. Така че, съветът ми е да го заведеш при някое дете, с което му е приятно да се вижда и което е на подобна възраст. Предполагам, че когато види от него ще се научи. Недей да го засрамваш - това може да доведе до обратен ефект. Пожелавам ти успех и пиши, дали се е получило. Simple Smile

# 2
Съгласна съм с горното. Моята пикла  Embarassed е на 2г и почти 2 месеца. Също върши всичко в памперса. Ние също с бабата, за по-удобно, отлагахме до последно махането на памперса и даже все още не сме се заели с въпроса. Много хора приучават децата си по-рано главно за да спестят от памперси, но мен ме мързеше, имах много работа и не можех да си позволя да прекарвам 1/2 от деня клечейки до гърнето...само това ми липсваше. Все се надявам, че няма да е толкова голям проблем да се научим. Много съм съгласна, че трябва да види от други деца или дори от родителите. Не се притеснявам да и покажа на моята как се прави, но все още не съм се заела сериозно... Embarassed

# 3
  • Мнения: 153
Моя пухкавелчо след десетина дена ще стане на година. Започнах с опитите, когато започна да седи сравнително устойчиво (5-6 месеца). Първоначално всичко беше много добре - и пишкаше и акаше в гърнето( тогава все още го придържах, за да не се килне на една страна). Като седна съвсем устойчиво - край. Само от допира на гърнето пищеше и се извиваше. Сега го слагам от време на време, но положението не се е променило. Надявам се да се научи скоро, защото смяната на памперсите при нас е безмилостна борба... Стискам палци и на вас!

# 4
  • София
  • Мнения: 797
 Не знам какво да те посъветвам. Ние махнахме памперса сравнително късно - на 2 г. и 4 мес., и то защото по-рано не ми се разправяше. На 3г. детето вече би трябвало да е готово и да осъзнава , че му се пишка например. Не разбрах синът ти казва ли си или просто не иска да го прави на гърне? Няма дете с памперс в първи клас, все някога ще се научи. Може да пробваш да му смениш гърнето с друго или да го караш да пишка прав(като тати), трябва да подходиш с хитрост и търпение или в краен случай да го оставиш още малко с памперс. Успех!

# 5
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Сестра ми имаше същия проблем с моя племенник. Махнаха го точно за 1 ден. След едно такова реване му каза,че ако не махнат памперса и не започва да си казва няма да го вземат в детската градина и няма да може да си играе с децата там, и всички ще му се смеят и така той сам си махна памперса и седна на гърнето. От тогава сам си сяда на гърнето и си прави всичко, играе си там,гледа книжки и така. Иначе моя син го слагам от няколко дена,но изобщо не му се седи там и само търси къде да се подпре ,за да стане, така че те разбирам напълно. Стискам палци да се справиш с проблема по-бързичко  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Изобщо не си виновна ти  Peace Не се самообвинявай.

Дъщеря ми е на 2 г. и 7 месеца и също е с памперс, въпреки че първата й бавачка я слагаше на гърне от 7 месечна.

Най-редовно я питам ще използва ли тоалетната и тя най-редовно ми казва, че няма и че е още бебе... Когато е при майка ми обаче казва и ползва тоалетната понякога. Опитвам се да разговарям с нея по въпроса и тази вечер се изпишка в тоалетната. Баща й дойде да я види и аз му разказах така сякаш е направила огромно откритие, викахме "браво", колко е голяма и прочие...

Не го насилвай. Ако може нека друг, а не ти да го убеждава да ползва тоалетната. Разговаряй с него как всички ползват тоалетна и прочие... Много похвали, възхищение и т.н. Няма да е с памперс като тръгне по гаджета - гарантирам  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 057
Ето тази статия, дава добра информация как да се подхожда към "Приучаването на гърне".
Две еднакви деца няма - едно се научава бързо да ходи на гърне, друго не...
Пък и както е казала Isa:

Изобщо не си виновна ти  Peace Не се самообвинявай.

Не го насилвай. Ако може нека друг, а не ти да го убеждава да ползва тоалетната. Разговаряй с него как всички ползват тоалетна и прочие... Много похвали, възхищение и т.н. Няма да е с памперс като тръгне по гаджета - гарантирам  Wink

Аз, моят младеж не смятам да го насилвам да ползва гърне. Когато е готов - тогава Simple Smile

# 8
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И ние сме от групата на спонсорите на Памперс. Калин е на 2 г и 8 мес.
Докато ходеше на ясла, там сядаше на гърне, но вкъщи отказва да седне упорито. Не и не.
Не знам какво да правя, все още не съм се притеснила сериозно, но ми мига червената лампичка чат пат.
Ще следя темата.

# 9
  • Мнения: 1 485
Изобщо не се притеснявай,най-вероятно не е дошло времето.Просто има деца,които привикват много лесно,други-не.Аз започнах с опитите още от 6месечна възраст(дори май бях закъсняла,според свекито)и до 2г не успяхме да свършим нищо дори веднъж.Дойде лятото,посъветва ме приятелка,минала по този път,да я оставям без памперс през деня.Така и направих-1седмица се напишкваше,на втората започна сама да си носи гърнето,а третата-вече бяхме без памперс.А за твое успокоение на скоро говорих с моя позната,която сподели,че преди 1 месец е махнала памперса на дъщеря си,която е почти на 6год!!!Успех и повече търпение!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
.А за твое успокоение на скоро говорих с моя позната,която сподели,че преди 1 месец е махнала памперса на дъщеря си,която е почти на 6год!!!Успех и повече търпение!
Е, това наистина не е нормално  и аз не бих се успокоявала с този факт.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 020
И моят син е още с памперс, понякога слагам в гърнето един кестен и успявам да го излъжа да го напишка, но иначе категорично отказва да сяда на гърнето. Аз съм решила пролетта като се затопли да го оставям вкъщи без памперс и ще видим дали ще има ефект, притеснява ме обаче, че той още от бебе изобщо не се дразни, ако памперса му е пълен(независимо с какво) и не съм сигурна дали това, че е мокър ще му пречи.

# 12
Моята пикла е на 2г и още не казва че има пиш и ако ,в къщи сме без памперс и успявам да я изпишквам на гърнето но пък си акаме в гащите,направо не зная какво да я правя.Кака и свикна много бързо и на 1г.и2м. бяхме хвърлили памперсите а с това незная.Така че ти пожелавам успех в начинанието.

# 13
  • Мнения: 222
Моят син също много трудно свикна с гърнето. Лятото си бяхме на село и там покрай другите деца се научи. Допреди това реве и не иска да види гърнето. Дори бяхме се принудили винаги когато баща му ходи до тоалетна той да е с него и да гледа как се прави. Сега вечев си казва и за пишкането нямаме проблем . Но за акането това ми е болното място. Изпитва ужас, ако трябва да седне на гърнето. Върши си го в гащите и не дава дори да ги сменя, реве, пищи и се гоним из нас като луди за да се преобуем. Когато го питам защо ми казва, че миришело и било гадно.
Аз защо когато сте навън също не го оставяш без памперс?
 

# 14
  • Мнения: 1 485
.А за твое успокоение на скоро говорих с моя позната,която сподели,че преди 1 месец е махнала памперса на дъщеря си,която е почти на 6год!!!Успех и повече търпение!
Е, това наистина не е нормално  и аз не бих се успокоявала с този факт.
Да уточня-памперса през ноща,защото май наистина е прозвучало неуспокоително.

Общи условия

Активация на акаунт