Смяна на лекар по никое време

  • 757
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Някой знае ли как се прави смяна на лекар сега през януари?

# 1
  • Мнения: 741
Смяната на лекар може да се направи само през м.юни и м.декември.Доколкото знам през останалото време изобщо не се приемат документи.

# 2
  • Мнения: 463
може и през останалото време, ама само ако е свързано с това, че се местиш да живееш в друг град

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Може и без да се местиш в друг град, а ако си недоволен от лекаря си, но процедурата е по-различна. Подава се молба в РЗОК да ви разрешат да си смените лекаря, защото имате оплаквания и нетърпимост да речем със сегашния. Изнасяте надълго и на широко защо точно искате да го смените и не можете да чакате до Юни (или Декември) и при кой лекар искате да се преместите. От РЗОК излизат с решение (обикновено ви разрешават) и си се местите при нов лекар. Моя позната мина по този път преди година, не е голямо размотаване, но задължително е да получите разрешението на РЗОК.

# 4
  • Мнения: 265
Аз пък някъде чух, че за деца до 6г. май беше  newsm78 можело по всяко време. Ама за тази информация не съм сигурна, сори  Blush

# 5
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви.
И аз разбрах така, както казват гмсветла и креми.
 Hug

# 6
  • Мнения: 657
 И аз се интересувам,дали мога да сменя педиатъра сега.Интересува ме
е дали е вярно това,че до 6г може по всяко време.Моля ако някой знае да пише.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 16:58 от pepita78

# 7
  • Мнения: 1 802
Някой знае ли как се прави смяна на лекар сега през януари?

Няма как. Освен ако има спор между теб и лекаря, подаваш молба, събира се комисия която решава дали ще можеш евентуално да смениш ОПЛ през време различно от сроковете за смяна на лекар. Но това е процедура дълга и широка... А можеш безпроблемно, когато си си сменила местоживеенето.
Иначе е така : http://www.nhif.bg/bg/smiana_gp_2.phtml

п.п. това за 6 годишните деца го чувам за първи път.

Общи условия

Активация на акаунт