Мляко с ориз-как?

  • 112 047
  • 20
  •   1
Отговори
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Как го правите?Има ли различни варианти?

# 1
  • Мнения: 180
Мляко с ориз
Продукти:
1 куп. ориз (непълна)
1 л. мляко
1/2; ч. ч. захар
1 ванилия
Приготвяне:
Слагаме оризът с 1 куп. вода да ври докато омекне. Слагаме млякото. Малко преди да го извадим прибавяме захарта и ванилията. Като го вадиш трябва да стои доста рядък. Разсипваш в чашки или там в каквото слагаш крем Simple Smile
Да ви е сладко.
P.S. Аз задължително поръсвам с канела

# 2
  • Мнения: 883
Аз пък първо слагам млякото да заври и в него изсипвам измития ориз.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Цитат на: belalim
Аз пък първо слагам млякото да заври и в него изсипвам измития ориз.

ама така ориза не може да се свари добре - поне аз като съм го пробвала  Embarassed .
Аз го правя както е писала Rus0koska

# 4
  • Мнения: 217
Мляко с ориз

2 кафени чашки ориз.

1 чаена чаша захар.

1 чаена чаша вода.

1 литър прясно мляко.

1 ванилия.



2 к.ч ориз се слагат да врът с 1 ч.ч вода.Когато ориза поеме напълно водата се добавя 1 л.прясно мляко и се вари на слаб огън ,когато ориза се свари добавяме захарта и ванилията .Оставя се да заври и се маха от котлона.

# 5
# 6
  • Мнения: 249
Ето ти и моята рецепта - правя го доста често, че това е любимият десет на моето момче.

ПРОДУКТИ
0.5кг. ориз
0.5лт. мляко
3к.ч. захар
1 ванилия

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Оризът се сварява добре във вода(съотношението ориз/вода е 1/3)
В отделен съд кипваш млякото със захарта и горещо го прибавяш към сварения ориз. Оставяш да поври 3-4 мин., добавяш ванилията и махаш от котлона. Разливаш в купички и поръсваш с канела - по желание.
Да ви е сладко  Yum

# 7
  • Мнения: 3 251
Имах една гостенка от Сърбия,която го приготви по следния начин-така и не го опитах-личен спомен от детската градинка! Mr. Green Но мъжа ми беше възхитен!
1 ч.ч ориз се залива с 1 и 1/2 ч.ч .вряла вода и престоява така,докато ориза си дръпне водата.
В съда в който ще се приготвя се сипва 1 ч.ч. захар и се карамелизира,след това се прибавя млякото около 0,5 л. и се намаля котлона.Добавя се и ориза и от време на време се бърка,за да се провери дали е сварен и дали захарта на дъното се е разтопила.След като всичко е готово се разсипва в купички за да изстине и отгоре тя предлагаше смлян карамфил,не канела.

# 8
  • Мнения: 149
Moже да добавиш най отгоре нарязани и  карамелизирани ябълки или круши Simple Smile

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Моя позната работи в турски ресторант, в който клиенти специално ходели заради млякото им с ориз. Абе изобщо много го похвали. Значи рецептата е малко на око - вари се ориза в млякото, но да е по-редичко, значи по-малко ориз. Когато е почти готово се добавя малко арабска дъвка (това нещо го продавали в аптеките), която стяга млякото. Насипват го в купички и го запичат във фурната докато хване карамелена коричка. Това е. Било нещо страхотно и се харесвало даже на тези, които не обичат мляко с ориз. Мисля да пробвам, но ако някой превари нека сподели резултата.

# 10
  • Мнения: 8 769
А някой правил ли е млако с ориз с мед, вместо захар? Това е идея на съпруга ми и възнамерявам да пробвам днес следобяд. Но ако има някой, който е експериментирал, моля да ми свирне Wink  Whistling

# 11
  • Мнения: 1 489
Цитат на: Туфи
А някой правил ли е млако с ориз с мед, вместо захар? Това е идея на съпруга ми и възнамерявам да пробвам днес следобяд. Но ако има някой, който е експериментирал, моля да ми свирне Wink  Whistling

Предполагам,че ще стане вкусно и смятам да го пробвам утре,защото днес й направих крем

# 12
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Свиркам Whistling Аз съм правила и правя,защото бебо яде само мед-никаква захар.Спокойно го прави така-слагай мед на вкус.Прави се по същия начин и е вкусно...няма много разлика.Аз много неща в къщи правя с мед,а не със захар заради малкия.
И да се похвалиш после Stuck Out Tongue

Снимки

# 13
  • Мнения: 2 655
И аз на скоро бях пускала тема тук за млякото с ориз. Комулирах няколко рецепти и идей и ето какво се получи. Ако имаш време пробвай го. Лесно и бързо става готово.

МЛЯКО С ОРИЗ

Необходими продукти:

1.   1 ч. ч. измит ориз;
2.   750 гр. прясно мляко;
3.   7 – 8 с. л. захар;
4.   1 бр. ванилия;
5.   2 с. л. канела;
6.   1-2 с. л. ч. масло.


Начин на приготвяне:

Слага се измитият ориз да ври на котлона с вода /2 ч. ч. вода/ и чистото масло, колкото да го покрие. Като поизври водата и ориза се надуе се слага млякото и след като се свари се прибавя захарта и ванилията, отгоре се поръсва с канела.

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Туфи
А някой правил ли е млако с ориз с мед, вместо захар? Това е идея на съпруга ми и възнамерявам да пробвам днес следобяд. Но ако има някой, който е експериментирал, моля да ми свирне Wink  Whistling

И аз да свирна Whistling Веднъж не ми стигна захарта и донадих с мед, ама малко се разводни от меда. Иначе вкусно, аз много обичам прясно мляко с мед  eat

Общи условия

Активация на акаунт