За смесеното хранене и водата

  • 363
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Скъпи Мами,
пускам тази тема в този форум, защото е комплексна и не знаех къдеточно да я насоча.

Синът ми е на 4 месеца и 1 седмица и ще започвам да го пробвам с малко изцеден морков и ябълка. Досега е само на кърма. Успоредно със захранването мисля да разреждам броя на кърменията и да замествам няколко с адаптирано мляко, за да спра с кърменето към 6 месец. Препоръчаха ми Аптамил.
Въпросите ми са поне два:
1. Колко АМ да дам първият път и кое хранене да заместя?
2. Когато детенцето е на смесено хранене/кърма и АМ/ трябва ли да давам вода? Синът ми досега не е пил вода. Може би един или два пъти, когато по съвет на педиатъра го мъчех да прескочи нощто хранене, но без успех и се отказах.
Благодаря на всички отзовали се!

# 1
  • Мнения: 3 760
Въвеждането на АМ е като въвеждането на всяка друга нова храна - започва се с лъжичка след кърмене и количеството постепенно се увеличава. Докато можеш храни смесено (с кърма и АМ на всяко хранене, вместо да редуваш, тъй като кърмата подпомага разграждането и усвояването на АМ). След това замести дневните хранения (, започвайки от следобедното). Нека сутрешното и вечерното кърмене останат последни (ако кърмиш нощем и нощното да остане).
Вода не е нужно да даваш, но не пречи да предлагаш. По принцип щом започваш захранване (казваш, че ще даваш ябълка и морков), започваш да предлагаш и вода.

Общи условия

Активация на акаунт