Как да отуча от смукане на палец?

  • 1 421
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте!
Дъщеря ми  е на 11 месеца и си смуче палеца много усилено.
Започна да го смуче, когато беше на 6 месеца. Дотогава бяхме на биби.  Но започнаха да й растат зъби и отказа бибите и започна с палеца. Смуче само десния. Основно като заспива и като е гладна.
Сега се чудя КОГА да започна да я отказвам? Педито ми каза да изчакам да започне да разбира.
И КАК ДА Я ОТУЧА?
Залъгалки отказва. Купила съм й каучукови, силиконови биби не ще и това е.
Благодаря ви предварително

# 1
  • до канала
  • Мнения: 518
аз с ръкавица но беше преди месец когато бяхме на 2.5 месеца .Действай колкото можеш по -бързо защото колкото време минава става по-лошо.Може да пробваш да стоиш до нея когато заспива и непрекъснато да махаш ръчичката но това изисква доста нерви.Скоро видях едно 6 -годишно което си смучеше пръста непрекъснато гледката беше ужасна

# 2
  • Мнения: 999
Имам леля която работи в детска градина, и каза че там ги отучват с ръкавица. Знам също че има някъкви мазила които са гадни на вкус и се мажат на пръста на детето, но незнам дали не сте малки за него. Провери в някоя аптека.

# 3
  • Мнения: 265
Виж в "Нашите деца". Темата е доста разисквана  Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 936
С ръкавица става, когато е много малко бебето! Ако чакаш да почне да разбира, вече може да е късно и да се е деформирало небцето.
Моята дъщеря имаше тази ужасна страст, но на 2 г. й купихме  Daum- Exol - маже се като лак върху пръстчетата и за 4 дни спря да си смуче палеца. Не е опасно за деца и дано да има ефект при вас!

# 6
  • Мнения: 554
Много ви благодаря, мили мами!
Ще купя и аз това мазило, дано ни помогне

Хубав ден днес

Общи условия

Активация на акаунт