Колко мляко давате на бебе на 5 месеца?

  • 8 595
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23
Искам да ви питам за количеството мляко, което давате на бебе на 5 месеца.
Според педиатърката през 5 я месец трябва да давам между 120 и 140 мл., което ми се струва супер малко. Аз започнах да давам на Алекс 150 мл. , което като се разтвори става 170 мл. Отскоро обаче преминахме на 5 пъти хранене на ден и ми се струва че и това количество не му стига. Четох че се изчислява спрямо теглото на бебето , а нашето е 8.500 кг и изчислих че трябва да изяжда 200 мл на ядене при 5 пъти хранене  Thinking Оххх, притеснявам се от една страна да не е гладен ......, от друга да не му разширя стомахчето!?

Моля кажете вие колко давате на вашите бебчета на 5 месеца.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай от разширяване на стомахчето, това са глупости. Бебетата си знаят колко трябва да си поемат. Синът ми ядеше по 270мл на 5 месеца  Grinning

# 2
  • Мнения: 152
Аз го карам на принципа на французите: "Ако не остане, значи не е стигнало."  Grinning
Детето най-добре си знае колко му се яде.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 745
ние доскоро бяхме на диета - ядеше по 120мл, но от няколко дни му правя по 150мл, защото вече ме хваща яд на д-рите Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 115
Синът ми е на почти 5 месеца. Яде шест пъти на ден. На обяд му давам плодово пюре и след него колкото мляко изпие- около80-100 мл, вечер му давам 180мл. На останалите хранения му давам по 150 мл.

# 5
  • Мнения: 115
А иначе с колко дупки ви е биберона, на шишето с което давате мляко? Аз ползвам шишето на авент от 260мл, чийто биберон е с две дупки и се чудя дали не са малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 23
Аз също му давам от шише 260 мл с 2 дупки биберон. Мисля на 3 дупки да го пробвам след месец - два. Ама се чудя дали ако аз пробия 1 дупка дали ще стане работата или трябва да купувам нови ??

# 7
  • Мнения: 2 587
Аз го карам на принципа на французите: "Ако не остане, значи не е стигнало."  Grinning
Детето най-добре си знае колко му се яде.

Аз така го изчислявах-ако не остане следващият път правя с 30мл повече.

А иначе с колко дупки ви е биберона, на шишето с което давате мляко? Аз ползвам шишето на авент от 260мл, чийто биберон е с две дупки и се чудя дали не са малко.

След четвъртият месец давах с биберон с по-широка дупка(една).Не мисля че две са малко,но можеш да пробваш с повече,то бебчето само ще си покаже с коя е по-доволно.Моята дъщеря плюеше и ревеше като опитах с повече дупки.

# 8
  • Мнения: 1 294
Не се кахъри излишно Grinning.Както казва  педиатърката ни:"Детето ще учи нас как да го храним, а не ние, него.Всяко дете се храни, според личните си нужди!"
Моето дете в този период хапваше по 150-180мл, понякога само по 90мл.Съвета ми е да даваш на детето толкова колкото му се яде.А аз на този принцип като карах, що Аптамил изтече в канализацията да знаеш hahahaПочти винаги приготвях повече от това което тя искаше.Все не я нецалвах в желанията и стремежите Mr. Green.Никога не съм я насилвала да яде колкото аз съм решила, че трябва.

# 9
  • Мнения: 316
Моята бебка през третия месец се опита да мине на 5 х 170мл, но всички казваха, че била малка и т.н. и само дето се мъчихме да ядем 6 х 150мл (качи за този месец 0.950кг). В момента в който стана на 3 месеца я оставих да яде 5 х 170мл. Всички ми обясняваха как щяла да стане дебела, но качи 0.850кг и си е ОК. Сега сутрин й давам по 180-190мл, че е по-гладна, а през останалата част на деня по 170мл като имаме и едно хранене със зеленчуково пюре.
Твоя бебок си е едричак, а моята хубавица е към 7.000кг. Спокойно можеш да му даваш повече.
Изобщо не ги гледай толкова внимателно тея норми, грамажи и схеми... По една схема (на проф. Трифонова) на тази възраст трябва да пият мляко дневно 1/7 от теглото си. Т.е. моята бебка трябва да пие 5 х 200мл, а твоя бебок 5 х 240мл и в сравнение с тея огромни цифри някои педиатри дават други схеми 1-ви месец 110мл, 2-ри 120мл и т.н. на 5 месеца 150мл...
Нека си хапва момчето  Hug Ортопеда Драганов ми беше казал, че дори и да стане пухкаво едно бебче когато започне да се движи и най-вече да лази всичко си идва на мястото.
Моята малка ламя може да яде много, но от 3 седмици се обръща по корем и е като пумпал  bowuu не е дебела мързелана, а голямо диване  Crazy

# 10
  • Мнения: 361
Моето дете на 5 месеца ядеше 150 грама.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 029
По 150-160 мл.

# 12
  • Мнения: 1 043
Толкова,колкото иска Peace

# 13
  • Мнения: 503
ние днес направихме 2 месеца и бебчо спокойно си излапва по 150 следобед и вечер,през останалото време по 120

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
150-160 мл.

Общи условия

Активация на акаунт