Спешно! Пак за кърменето и заспиването

  • 315
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Мили мами благодаря за съветите Кърмата ми се върна в малки количества /Намаля от събота/ По-лошото е че не мога да го събудя Хапне 30 гр и заспи. Време ли е да започвам със шише. От 3 кг вчера беше 2,570 а тази сутрин 2,610. от вчера на обяд до сега му се събира около 400 гр. ядене. Съветват ме в 12ч. да му дам от шише - с лъжичка опитах - не можем и мисля да му дам.

# 1
  • Мнения: 264
Мила Antineq, не се предавай! Моят син също не искаше да суче много в началото и аз се изкушавах да грабна АМ-а, за щастие имах опит от първото си дете и упорствах малко повече. Само да ти кажа, че докато карат физиологичната жълтеница, някои бебета стават поспаливи и не сучат много, като моят син. Сега обаче да го видиш - ако може ще виси по цял ден на цица и суче яко. Първия месец беше наддал 1кг, сега втория ще е сигурно още повече. Не се предавай, най-лесно е да започнеш изкуственото мляко. Слагай бебето да суче, когато иска, т.е. при всяко измъркване и не го насилвай, колкото изсуче - толкова. Не си пести кърмата, да има за следващото хранене. Кърмата се произвежда и докато бебето суче. Така че УСПЕХ! А да, и ако му даваш вода, глюкоза и т.н. спри всичко и карай само на кърма.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това, че бебето най-накрая е започнало да наддава, е чудесно - при това 40гр за 24ч е страхотно наддаване (ако си го мерила съвсем голо и на една и съща везна). Явно упоритостта ти да го будиш и придумваш да суче започва да дава резултат Grinning
Пишкането и акането как са - забелязваш ли промяна от вчера и предните дни? И какво те посъветва педиатъра?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Изчакай с шишето. Предлагай му по-често да суче. Пощипвай го и го гали докато суче, за да го държиш по-дълго време буден.
Скоро ще компенсира загубените грамчета. Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт