За имуностимулатор през бременността (против грипа)

  • 3 598
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Здравейте!

Грипът взе да върлува и се интересувам от всякакви начини за предпазване. Още повече че грипът в момента във Варна бил с температура на 39 градуса, а знаете колко опасно е това за бебето.
Вие пили ли сте някакви имуностимулатори през бременността? Ако да - какви?
Аз до момента карам на витамини О'мами, доста плодове (основно портокали и ябълки). Сега мисля да включа грейпфрути и чесън. Но дали е достатъчно?
Засега чух само за Цитросепт, който можел да се пие през бременността, но търся още мнения.

# 1
  • Мнения: 4 784
Не съм от Варна, но и при нас грипът вилнее със страшна сила, даже от страх да не се разболея накрая /в 37 г.с съм/, изключително рядко излизам навън и се срещам с хора, което действа адски подтискащо, като се има предвид преди каква бръмчалка бях  Grinning. Та по темата - моят доктор ми изписа Есберитокс Ен.

# 2
  • Мнения: 105
Имам колежка която започна да оттича от Цитросепта, ръце крака...най-добре е ако ще пиеш нещо да е след консултация с доктор. Аз лично си пия витамините, ям много плодове и зеленчуци, движа се много, и за сега нямам проблем, дано и за напред е така Praynig.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 882
За Есберитокса четох, че не се препоръчвал при сенни хреми, а аз имам хрема на алергична почва - към прах.

Ягодке, не разбрах защо колежката ти се отрича от Цитросепта  Blush
Питах гинеколожката ми, тя каза да е нещо на билкова или подобна основа и спомена Цитросепт и Стимол. Да, ама този Стимол никъде не пише, че става за бременни.

# 4
  • Мнения: 105
Ами тя като започна да пие Цитросепта и пръстите и ставаха като кебапчета, да отбележа че не е качила много кг., а като го спря нямаше такива оплаквания. Не знам може просто тя да е направила някаква реакция.

# 5
  • Мнения: 2 242
По принцип съм против изкуствено синтезирани добавки и стимулатори Peace.
Ето нещо което аз прилагам, но за съжаление от както съм бременна не ми понася на киселините и го спрях докато не ми мине гадният период Mr. Green.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141726.0

А до тогава ще продължа да си хапвам по една лъжица мед на ден

# 6
  • Мнения: 429
Осцилококцинум, допуска се при бременност и за кърмачета

# 7
  • Мнения: 1 488
Svetli и аз правя като теб, ям много плодове пия си витамините,но пиивам и билков чай! За Цитросепта чух от една моя колежка, която го е ползвала каза, че е много доволна и тя кара зимна бременност като нас. Каза, че ако настинеш се пиело ударна доза от някоко разтворени капки. Било много концентрирано доколкото разбрах! Този съвет ми го даде ноември месец, не съм си го купила, но мисля че и няма нужда при условие, че доставям в момента на организма си толкова много витамини колкото никога не съм му доставяла през живота си  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт