Котката ми ме одраска...

  • 1 873
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Бременна съм в началото на девети месец и днес сутринта, докато си играех с котката, тя се обърна и за да не падне ме одра силно по крака. От началото на бременността съм си правила четири теста за токсоплазмоза и всичките са отрицателни. Дали да се притеснявам за одраскването newsm78...

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ако котето не е излизало на вън, след последното ти изследване, според мен няма опасност!

# 2
  • Мнения: 1 382
Не се притеснявай ако си е стояла само в къщи или си направи тест за успокоение. Леко раждане Simple Smile

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не се предава с драскане.
Предава се ако погълнеш цисти на токсоплазмата, които се отделят с изпражненията на котката, и ако котката е заразена. Много по-вероятно е да не е заразена, щом тестовете ти са отрицателни.

А и заразяването е опасно в първите месеци, в 9 - бебето е оформено вече и няма да му повлияе.

# 4
  • Мнения: 1 273
Не се предава с драскане.
Предава се ако погълнеш цисти на токсоплазмата, които се отделят с изпражненията на котката, и ако котката е заразена. Много по-вероятно е да не е заразена, щом тестовете ти са отрицателни.

А и заразяването е опасно в първите месеци, в 9 - бебето е оформено вече и няма да му повлияе.
И аз мисля така. Моята котка през цялата бременост ме драскаше.
За твое успокоение си направи тест.
Успех и леко раждане Laughing

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, не се притеснявай. Леко раждане и здраво бебче  Hug

# 6
  • Мнения: 35 891
реванол и памук Simple Smile
и леко раждане!

# 7
  • Мнения: 864
 Simple Smile Имам лудо персийче на 8мес.,което когат кучето (и то бебе) го подгони се покатерва по мен  LaughingНяма страшно.Леко раждане!!!

# 8
  • Мнения: 2 159
Не се предава с драскане.
Предава се ако погълнеш цисти на токсоплазмата, които се отделят с изпражненията на котката, и ако котката е заразена. ...
така е, мен също ме беше драла котка когато бях бременна, докито каза че няма страшно

# 9
  • Мнения: 2 807
Ако котката излиза навън, т.е. не е само в апартамент/къща, би трябвало да се направи и ваксина против тетанус...

Не знам обаче как стои въпроса с ваксината, когато си бременна...
Най-добре се консултирай с лекар, за всеки случай  Wink

Успех и леко раждане! Hug

# 10
  • Мнения: 391
Не се притеснявай. Вече си в деветия месец и няма опасност. Леко раждане  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 897
Не се предава с драскане.
Предава се ако погълнеш цисти на токсоплазмата, които се отделят с изпражненията на котката, и ако котката е заразена. Много по-вероятно е да не е заразена, щом тестовете ти са отрицателни.

Така е.Не се притеснявай,леко раждане Peace

# 12
  • Мнения: 3 760
Одраскването не може да те зарази с токсоплазмоза, а и в края на бременността тази паразитоза няма с какво да те плаши  Peace
Дезинфекцирай одрасканото, за да избегнеш обикновена инфекция и се успокой   bouquet

# 13
  • Мнения: 5 362
Не се предава с драскане.
Предава се ако погълнеш цисти на токсоплазмата, които се отделят с изпражненията на котката, и ако котката е заразена. Много по-вероятно е да не е заразена, щом тестовете ти са отрицателни.

А и заразяването е опасно в първите месеци, в 9 - бебето е оформено вече и няма да му повлияе.
Peace

# 14
  • Мнения: 151
Моята котка ме драскаше през цялата ми бременност  Twisted Evil така 4е не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт