Обърнатата матка по рождение ли е?

  • 6 132
  • 47
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пускам темата в този подфорум, защото искам да се включат и раждали девойки.Преди да родя си ходих редовно на профилактични прегледи, всички лекари ми казваха, че всичко е о.к.По време на бременността пак никой не ми спомена за обърната матка.Но лятото бах пак на профилактичен преглед и двама лекари без да питам ми казаха, че матката ми е обърната.Да, но забравих да ги питам кога се е обърнала ConfusedНаговориха ми едни страшни неща за запек, болки по време на секс, обилен цикъл и т.н. newsm78Даже смешно ми стана, защото последваха странни ояснения в какви пози трябва да съм, ако искам да забременея, но аз забременях от раз.И сега по силата на самовнушението имам чувството, че наистина всички симптоми на обилен цикъл, болки и всичко останало ми се случва. Simple Smile
 За това моля,ако някой му се е случвало това, или знае за обръщането на матката да сподели повече информация!

# 1
  • София
  • Мнения: 275
МОЯТА МАТКА Е ОБЪРНАТА ПО РОЖДЕНИЕ.НА МАЙКА МИ Е ПО СЪЩИЯ НАЧИН.НО ДОСЕГА НИКОЙ ЛЕКАР НЕ МИ Е КАЗВАЛ,ЧЕ ТОВА Е ПРОБЛЕМ,НЕ СЪМ ИМАЛА И ПРОБЛЕМИ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО.ДО КОЛКОТО СЪМ ЧУВАЛА СЛЕД РАЖДАНЕТО Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ОБЪРНЕ В НОРМАЛНО ПОЛОЖЕНИЕ ИЛИ ДА ОСТАНЕ КАКТО СИ Е БИЛА.

# 2
  • Мнения: 1 294
Аз съм с обърната назад матка.Такава ми е  по рождение и до колкото знам не е възможно да се обърне в последствие.Забременях изключително трудно(4 год.), имам силни менструални болки и всичките му там екстри предоставени от положението й  Tired

# 3
  • Мнения: 36
Здрасти Биляна,

Аз също съм с такава матка, бяха ми го казали при профилактичен преглед преди много години, наговориха ми същите неща за менструалните болки, обилното кръвотечениер болки при секс и т.н. Искам да ти кажа, че това е по рождение и всички лекари при които ходих /защото бях много притеснена какво е това чудо/ казаха, че това не би било проблем ако искам да забременея....един от тях ми каза, че ако всички причини за стерилитет са отхвърлени, тогава той може да бъде преписан на обърнатат матка като единствена и последна........
 
Това е което знам.......

# 4
  • Мнения: 39
аз също съм с обърната матка
при някои пози когато правя секс усещам болка
забременях 10мес. след като работихме за бебче така че не е проблем

# 5
  • Мнения: 27 524
За обърната матка говорим, когато е изтеглена назад, към правото черво, вместонасочена напред, към пикочния мехур.
Обърнатата матка е резулат на слаби мускулни връзки и на мускулите, които поддържат матката. Обикновено тази слабост се дължи на ражданията. В някои случаи се причинява от инфекция, миома или ендометриоза. За наследствена и още от раждането май не може да се говори.
Не се наблюдават особени симптоми. Понякога има временни болки при:
- полов акт, зависи от позите
-при цикъл
Не се нуждае от лечение. Повечко лежане при цикъл и предимно лежане по гръб при полов акт  Mr. Green
Единственото показание за оперативна намеса е скъсяването на връзките, което става много болезнено състояние.
Без абсолютно никакъв проблем се забременява, износва плода и ражда!!!
Притегляни от цервикалната слуз, сперматозоидите сами и лесно си намират пътя. Към третия месец на бременността, натежалата матка се обръща сама и заема нормалното си положение.
 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 488
Мисля, че на Блонди обяснението е най-точно, а за болките надали са самовнушение. Или ги има или ги няма  Wink

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз съм обърната матка, незнам дали е по рождение, сега в бремеността ми казаха. Забременях от първия път.
Обаче като ви чета осъзнавам, че всъщност някои пози по време на секс са ми болезнени, може би е от това. До сега нямах обяснение.

# 8
  • Мнения: 300
Моята и преди, и след раждането си беше обърната, но след раждането спряха категорично всякаквите ужасни болки по време на мензис

# 9
  • Мнения: 1 488
maiska Силно се надявам и аз като теб след като родя да не ме боли коремчето както преди!

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз съм с обърната матка. Казаха ми още когато за първи път отидох на гинеколог- на 15-16 г. До момента не съм имала никакви проблеми, свързани с това- никога не съм имала менструални болки, също така забременях веднага.

# 11
  • Мнения: 4 621
И аз съм с обърната матка. Не съм имала проблеми свързани с болки по време на секс, обилна менструация и т.н. Забременях 6 месеца след като спряхме да се пазим Peace

# 12
  • Мнения: 6 461
Аз също съм така  Peace
Знаех го преди да родя първото си дете.Казаха ми ,че е по рождение.
Нямала съм проблем със забременяването.....от въздуха хванах и двата пъти Laughing

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз съм с такава матка - знам го още от момиче. Първият път забременях от раз, втория - за 6м, а третия - за 2 месеца опити. Като момиче мензиса ми беше безумно болезнен, след първото раждане се оправи, след второто също е добре, много рядко се сещам за обезболяващи - а матката ми си е все така обърната. Така че правила няма.

# 14
  • Мнения: 5 026
До колкото знам е по рождение.

Общи условия

Активация на акаунт