Къде се сипват течните препарати в пералнята и съдомиялната?

  • 20 873
  • 9
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Затрила съм инструкциите за употреба Confused Сега не знам къде да сипя:

1. Течен перилен препарат в пералнята. В средното отделение е прахът за пране, в дясното- омекотител, лявото до сега не съм го ползвала- там ли да го сипя? newsm78

2. Имам едно шише с някакъв гланц за съдомиялната машина... Отляво се сипва прахът, до него има индикатор, а отдясно- два отвора... не знам къде и колко да излея Tired

Пералнята е Индезит, а съдомиялната- Уърпул. Помагайте на една пишман-домакиня smile3506

# 1
  • Мнения: 127
при моята пералня в лявото отделение се сипва прах за пране(течен,на прах) и вениш, в средното е омекотителя, а в дясното е за предпране(т.е. и там се сипва абсолютно всякакъв прах за пране)+ако използвам белина, а също може да се слага вениш

# 2
  • Мнения: 127
тоест слагай праха там където слагаш и обикновения прах

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Течния препарат за пране го слагам направо в барабана. Към ариела имаше една пластмасова чашка, в която сипвам препарат и с чашката - в барабана.

# 4
  • Мнения: 899
Аз го слагам там, където сипвам и обикновения прах. Първото отделение е за избелващи препарати, белина или ако си на програма пред-пране.

# 5
  • Мнения: 8 505
Ако нямаш специално отделение или приставка за течен препарат,сипи го в пластмасовата част,която е върху капачката на препарата и така го постави в барабана на пералнята.В противен случай изтича още докато го наливаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 676
1.При нас има 3 разделения за препаратите: лявото е за прах, когато има пред-пране, средата е за прах на същинското пране, в дясно е за омекотител. Поне така аз практикувам. Когато изолзвам течен препарат за вълнените дрехи, го слагам в средното отделение.
2.Нашата съдомиялна е Мидея. Мъжът ми слага гланца в едно отворче, отзад. Да си призная не съм я пускала досега сама  Embarassed

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отделението за блясък на миялната е нейде по вратата й. На дъното на машинката пък има др. отвор и там се сипва сол.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За пералнята разбрах.
За миялната- не. Отвора за сол го видях, но блясъка не знам в кой отвор да го сипя. Не че е проблем, и така се измиват съдовете...

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Рени на самата врата , до отделението за миещ препарат се намира и отделението за гланц. Налива се през една малка дупчица- на мен лично не ми се получава  без да разлея- много е неудобно.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 20:05 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт