зелено ако и слуз - може ли да е АБКМ?

  • 905
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Много съм разтревожена и много объркана. Синът ми е само на кърма /тоест в момента правя отчаяни опити да го захраня/ и от месеци наред ака зелено и понякога със слуз. Изследваха го няма инфекция. Може ли да е индикатор за АБКМ /не се ограничавам от млечни продукти с изключение на прясно мляко/.Често му е червено и дупето, имаше и пъпчици, за което кожната лекарка каза, че бил дерматит от памперсите.
Иначе скоро го захраних, на 6 м. с пюре от морков и направи обрив. Сега пробвам с безмлечна оризова каша, но ми прави впечатление, че от както му я давам на разходките навън плаче неистово, не се успокоява дори и като го гушна. Може ли да има връзка?! newsm78
Извинявайте, малко дълго стана, но се притеснявам.
 

# 1
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
моята педиатърка ми казва че е тревожно ако при захранване има тревисто зелени със слуз -консултирай се пак с лекар

# 2
  • София
  • Мнения: 12 221
   Защо не се опиташ да ограничиш всички млечни продукти известно време, за да видиш дали ще има подобрение.
   За неистовия рев може и зъбките да го мъчат вече бебчо.

# 3
  • Мнения: 114
Моето слънце е с АБКМ. Нещата, които описваш наистина приличат на АБКМ или нещо близко до това. Моят съвет е за 10 дни да спиреш да консумираш всички алергени (всички значи ядки, риба, яйца, бобови, мляко и млечни, цитрусови вкл. банани, моркови и ябълки, домати, юфка, круши, маргарин, сокове от кутии и др., които съдържат консерванти и оцветители, телешко, пилешко, козе и овче месо), а също и на детенце да не ги даваш. Ако се успокои, не плаче и акото е нормално значи имате лека хранителна алергия, най-вероятно АБКМ. След това бавно почваш да въвеждаш храните както за теб така и за него и следиш за реакция. Последно въвеждаш млечните.
Не се притеснявай, не е чак толкова лошо. моето слънце акаше чиста вода месеци наред докато разберем от какво е. Зеленото ако не е кой знае какъв показател, но коликите (плача) , слуз и вода, както и обриви от храни са показателни за алергиите така че следи за такива реакции. 

# 4
  • Мнения: 4 064
Минала съм по този път.
При дъщеря ми е имало и по-ранни симптоми, които не сме отчели като такива - повръщане, след това при опит за захранване с каша със следи от мляко - обрив, накрая слуз и кръв в акото.

Минах на диета без абсолютно никакви млечни продукти, вкл. кози и овчи. Както и без всички останали алергени. По думите на доц. Маринова, при която ходехме, ефектът от тази диета може да се забележи месец-два след започването й. Успяхме да се захраним едва на 7 м. и половина, като до 1 г. не яде почти никакви алергени  и проблемни храни. Аз самата бях на изключително строга диета 7 м. Благодарение на това, мисля, детето нямаше проблем при захранването с проблемните продукти по-късно. Към днешна дата яде почти всичко (чук-чук)

Сега може би си притеснена, вижда ти се ужасна вероятността от тази диагноза, но искам да те успокоя - всичко ще се нареди! Избягвайте алергените (вкл. и ти!) на всяка цена! Подобрението ще дойде, няма страшно. Може да е малко изтощаваща за теб диетата, но си заслужава да кърмиш, точно в този случай!

По въпроса със слузта, нещо, което ни помогна - дъщеря ми беше с изключително раздразнен стомах в момента, в който започнах диетата. Не минаваше със седмици, а кръвта в памперса просто ме докарваше до истерия. По съвет от преживял подобен проблем, дадох пектин - на 2я ден нямаше и следа от кръвта и слузта, акото стана като на здраво дете. Продължих с пектина 10 дни. Диетата, както казах - много по-дълго време. Това помогна при нас, дано съм била полезна.

# 5
Nie susto sme s alergia i susto hodim pri doc. Marinova. Otkrihme ia v 4tia mesec. Simptomite pri nas sa obrivi -purvo po buzkite, a sled tova i po telceto. Sega Geri e na 7m i iade piure, kasha i popara s mliako. Pri nas mnogo pomogna mliako Friso PEP.
Problema e sus spazvaneto na dietata. Na vsiaka konsultacia se okazva che sum priemala nesto koeto e alergen  Rolling Eyes Tova vseki put me vbesiava  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 346
Благодаря ви, момичета! Тъкмо се бях отчаяла, че никой не ми отговаря. Ще огранича млечните продукти и ще видя.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 221
  При мен едната мадама също има обрив по личицето, аз си мислех че е от лигите... Също е и като подсечена на сгъвката на колената. Засега сме само на кърма, но аз си консумирам млечни продукти.. Възможно ли е също да е някаква алергична реакция?

# 8
  • Мнения: 61
Игличе, що не си ми се оплакала за тези съмнения?! Винаги ака зелено, така ли? Едва ли има точна рецепта за "алергични" акита, защото точно в разгара на АБКМ-то на Бобо нито беше зелено акото му, нито пък имаше слуз  Rolling Eyes. Беше по-скоро сиво и ужасно твърдо... Слуз съм забелязвала след като си минахме отново само на кърма, но тогава пък си изчезваха много бързо всичките му обриви, лишеи и люспи, т.е. би трябвало да се е подобрявал. Изчезна и запекът... Може би при слузта е въпрос на количество, щото виж какво пише в "Биберона": "Новороденото ака 8-10 пъти на ден, понякога малко количество воднисти аки с жълти подобни на семенца парченца. Може да изхожда всеки ден по няколко пъти аки, които са по-течни и с малко слуз. Всичко това са нормални неща и не са повод за притеснение." Ние бяхме именно с такива по-течни и с малко слуз. Зеленикави акита съм намирала понякога, без да мога да ги свържа с някакво негово състояние или моята диета. Какво казва вашата докторица, нали я харесваше?
Най-лесно е да си ограничиш, направо да спреш за момент всякакви потенциални алергени, млечни продукти, ядки, риба, цитруси и виж дали нещо ще се промени. А в какъв момент започна да ака зелено, имало ли е преди това друг цвят?
А за кашата - хич дори не си давай зор. Митето май си наддава доста добре, нямаш някаква спешност от захранване. Не си мисли, че ми е лесно да ти го кажа, но след като аз си мъчих детето с "отчаяни" опити за захранване, все пак остана изводът, че щеше да е по-добре да изчакам до 7.5-8 месеца. Явно беше, че едва тогава е бил готов за захранване, щото проблемите се решиха буквално за няколко дни. Продължавате ли кашата? Плаче ли всеки път след нея? Поздрави и целувки за малкия юнак и теб!

Общи условия

Активация на акаунт