Пишете ме в отбора на изтрещелите кърмачки :)

  • 614
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
  Днес, вдъхновена от темата за домашното масло, направих масло от кърма Laughing. Само дето докато събирах каймака няколко дни то взе, че вкисна hahaha, ама на вид е почти като истинско. Ще опитам пак Blush Ако някой прояви желание ще обясня как става.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 11:10 от cat11

# 1
  • София
  • Мнения: 250
Shocked
Не че съм се засилила да правя масло, но ще ми е интересно как става Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Моята рецепта беше следната: Цедиш мляко, оставяш го един ден в хладилника в широк, плитък съд ( за да събереш по-лесно каймака), обираш каймака, добавяш малко прясно изцедено мляко, ( за да е топличко, можело и топла вода 37 градуса), слагаш това в детска чаша с дръжки, (че по-лесно се клати) и бъркаш енергично 15-20 мин. (времето на приготвяне зависи от маслеността на млякото, което си събрала.) Маслото се отделя на малки частички, които изплакваш със студена вода в цедка, после разбъркваш с лъжица, за да стане хомогенна смес и това е, малко е меко, но предполагам в хладилник ще стегне. Grinning

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Тук е редно някой да отбележи, че ти е много маслена и хранителна кърмата  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
(не кърмя, но в душата си съм изтрещела кърмачка, затова надзърнах да се запиша в отбора)
 Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Благодаря! Mr. Green

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И какво ще правиш с маслото? Ще го готвиш или на филийки ще мажеш?
Стана ми забавно, наистина. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 555
И какво ще правиш с маслото? Ще го готвиш или на филийки ще мажеш?

Хаха, мислех в пюренцата да добавям за по- вкусно и калорично, че сме фини дами Simple Smile

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Айде сега остана и кисело мляко да направи някоя Mr. GreenПреди време Янтра пусна такава тема, но покрай архивирането се затри.
Жалко че нямам вече запаси, пък и ме мързи да се цедя.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тц, кисело мляко не става с кърма - фагоцитите в нея убиват закваската.
Но маслото хич не е лоша идея Laughing
Имаше един сертификат от Сладка Хапка... Mr. Green Тук би бил на мястото си Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6 243
Да го вадя ли сертификата  Laughing
http://i3.photobucket.com/albums/y76/sladka_hapka/brbr.jpg

Иначе идеята за масло на мен ми звучи по-приемливо от идеята за сапун. Някакви вътрешни нагласи, вероятно. А и както отбелязва авторката на темата, маслото може да се слага в пюренцата на бебо... пак файда.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 08:55 от sladka hapka

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Laughing
Боже, божееей Joy
Как ви хрумват такива, бре, хора! Иначе браво за идеята и изпълнението!
А...защо й е масло в пюретата (освен за мастноразтворимите витамини вътре) точно като мазнина от кърма, която тя си набавя тъй или инак от самото майчино мляко? Питам си просто... в смисъл - искаше да видиш дали ще стане или нещо друго имаш като идея?
Още ми е жал, че преди сума ти време, като се наложи трагично да изхвърля половин фризер, набурканчен с кърма от ранен период (развали се ненадейно и всичката се размрази) нямаше тези чудесни идеи за сапун и прочие... та кучето и котките я ядоха Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 555
Бу, интересно ми беше дали ще стане, а и моята госпожица е малко капризна за ядене и според доктора била наддавала малко, та реших, че ще е полезно и по-вкусно да добавям по малко в пюренцата.  Grinning
За мен ще бъде невероятна чест да ми присъдите сертификата   newsm47 Мъж ми вече ме обяви за официално изкукала moresmile

# 12
  • Мнения: 2 807
И какво ще правиш с маслото? Ще го готвиш или на филийки ще мажеш?

Хаха, мислех в пюренцата да добавям за по- вкусно и калорично, че сме фини дами Simple Smile

Може и в попарката, ако вече похапвате  Wink  Grinning

# 13
  • Мнения: 791
Ихааа, ама много ме развесели тази темичка!  Laughing  Опасна си  Joy  Даже се и замислих за някои работки - дали не трябва да се добавя  в пюренцето точно преди папкане, всмисъл, няма ли да си загуби от качествата, ако се сложи в гореща храна  newsm78
Хе хе, ама и аз съм си кукувица, та ти се връзвам на щуротиите  Laughing  Заслужила си си сертификата!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 555
Даже се и замислих за някои работки - дали не трябва да се добавя  в пюренцето точно преди папкане, всмисъл, няма ли да си загуби от качествата, ако се сложи в гореща храна  newsm78
Ами аз не се бях замисляла, защото засега сме на готови пюрета, а аз не ги топля много, но си права Laughing
Иначе съм супер задобряла, вчера втората доза стана за 5 мин newsm08

Общи условия

Активация на акаунт