За "Книга за кърменето"

  • 526
  • 6
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Купих си тази книга още за първото дете, сега я препрочитам и си припомням доста полезни неща, на повечето от които съм склонна да вярвам. Едно от тях е, че за кърмачето е най-добре да не се захранва до 6 месечна възраст, защото организма му е създаден да приема само кърма и тя задоволява всичките му нужди.

Нашата педиатърка е категорична, че детето трябва да започне със сокчета още от 2-рия месец заради витамините (но нали в кърмата се съдържа точното количество) и със захранване със зеленчуково пюре от третия месец.

Има ли някой който е започнал толкова късно и да ме посъветва дали да настоявам или да се примиря с това което всички правят???

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да не кажа голяма дума, но може би 2/3 от майките във този форум практикуват късно захранване  Mr. Green
Аз също захраних, когато детето прояви признаци на готовност, а не когато педиатърката ми беше готова  Mr. Green
На 6м (още само на кърма) изследванията й бяха перфектни, което доказва, че бях на прав път.
Аз лично бих настоявала.

П.с. Прочети раздела Захранване в Библиотеката, а също и виж стари теми с търсачката по "късно" и "захранване" Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Boo извинявай за глупавия въпрос, но къде да намеря "Библиотеката" Embarassed  Embarassed  Embarassed  Confused:

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Grinning
Стои окачена най-горе на заглавната страница - отвориш ли този форум, няма начин да я пропуснеш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844
Виж също другите окачени теми.

# 4
  • Мнения: 7 106
Аз съм една от тези майки, захраних детето си на 5,5 месеца със зеленчуково пюре, защото тогава прецених че е готова.Хемоглобина и на 6 месеца беше 121 а останалите изследвания - перфектни.Имам един плюс обаче, нашият педиатър ме подкрепи в решението да захраня късно и не се е налагало да го убеждавам.
Успех, каквото и решение да вземеш Grinning !

# 5
  • Мнения: 4 414
аз захраних на 6,5 месеца...тогава прецених, че е готова маймунката...не съм спорила с педиатърката...попитах:"не може ли да изчакаме до 6-ия месец?" и тя ми каза, че очевидно детето се развива добре на кърма, значи може! проблемът беше, че тя не е в час с късното захранване и искаше да наваксаме "изгубените" 3 месеца възможно най-бързо Wink майчетата тук много ми помогнаха със съвети от сорта "коя храна кога се дава".
пак се отплеснах...с 2 думи, бих настоявала за късно захранване и не бих крила от лекаря на детето, че захранвам късно...пък ние тук ще ти помагаме с каквото можем:)

# 6
  • Мнения: 790
При нас беше така - в началото послушах педиатрите за сокчето и започнах да го давам когато Марти беше на месец и половина. След това се  попаднах във форума, прочетох много неща и спрях всякакви сокчета. Педиатрите настояват да давам вече плодови пюрета, но аз от своя страна  настоях, че не ми се иска да започвам. Казах, че ако няма някаква извънредна причина поради която да не го правя  предпочитам да захраня бебето късно - и за моя изненада те се съгласиха макар и с половин уста. Чела съм мнения на други мами, че е важно педиатъра да знае за  късното захранване. Опитай да накараш и вашата педиатърка да те подкрепи.

Общи условия

Активация на акаунт