въпрос за проходилката

  • 962
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте! Бебо е на 7 месеца и вече го слагам в проходилка, но не зная дали трябва да си стъпва на крачетата или да я вдигна на по-високо за да не стъпва. Още повече, че той е близо 10 кг. и това също ме притеснява. Моля за съвет и предварително благодаря!

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 973
За съжаление не мога да дам мнение по въпроса, но ще следя темата с интерес ! И аз съм се замислила дали да купувам въобще, но май ще купя. Поне засега така мисля. Но крачетата трябва да опират в земята, нали целта е да се научи да стъпва на тях и да подпомага ходенето !

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Трябва да стъпва с цяло краче според мен ,иначе ще си виси на седалката.В началото няма да знае какво да прави,но след 2-3 дни ще му стане ясно.

# 3
  • Мнения: 7 723
Впредвид възрастта и килограмите му, съветвам те да я вдигнеш така, че да се отбутва само на пръсти  Peace

# 4
  • Мнения: 2 271
Трябва да стъпва с цяло краче според мен ,иначе ще си виси на седалката.В началото няма да знае какво да прави,но след 2-3 дни ще му стане ясно.
напротив,както е казала mylenka  е по-правилно за този период!

# 5
  • Мнения: 5 362
Трябва да стъпва с цяло краче според мен ,иначе ще си виси на седалката.В началото няма да знае какво да прави,но след 2-3 дни ще му стане ясно.
Peace

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Най-добре хич не го слагай.
Да виси не е хубаво, да стъпва също не е хубаво.
Децата с проходилка много рядко стъпват, в повечето случаи се опират на пръсти и се отблъскват настрани.
Редно е да стъпва, когато само да почне да се изправя, а това става ако го пуснеш да лази на пода. Проходилката създава навик да се пързаля, и увеличава възможността за злополуки, защото бебето става доста лесно подвижно.

# 7
  • Мнения: 2 197
А защо не го изчакаш първо да започне сам да се изправя? Аз чето х много противоречиви мнения за проходилката и в крайна сметка реших да не купувам. Бях се притеснила, че дъщеря ми не проявява интерес към сядането и изправянето, а само пълзеше до 8-мия месец. Е, на 8 месеца и една седмица седна. На 8 месеца и 2 седмици се изправи в леглото. И сега да не ти обяснявам какво катерене по леглото и висене на пречките и .При това положение изобщо не мисля, че и трябва проходилка. Мисля, че в един момент ще си проходи.
Иначе си мисля, че би трябвало крачетата да опират на пода. А доколкото знам съвсем нормално е в началото да стъпват на пръсти (аз бях силно притеснена, защото дъщеря ми се изправяше само на пръсти, но педиатърката ни каза, че всички деца са така)

# 8
  • Мнения: 2 197
А тези 10 кг. за колко сантиметра са? Не трябва ли да правите някакви упражнения или да мине на някаква диета? Струват ми се страшно много. Поне не съм свикнал. Моята на 9 месеца няма и 8 килограма (при 74 см). Мисля, че не е полезно за бебето.

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не оставяй бебето за дълго време вътре, синът ми започна да стъпва навътре с лявото краче. Махнахме проходилката и се оправи. Нека да не стъпва с цяло краче, когато е вътре, защото ще се пързаля и ще си влачи краката, изкривени навътре.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Първо да те успокоя - и моя син беше 10 кг/75 см на 7 месеца (не е имал нужда от диета!) и горе-долу тогава го сложих в проходилката. Проходи на 11 месеца и нищо му няма на крачетата и на походката.
Слагах го в началото по малко - за по 10-20 минути. Той само стоеше и си играеше с разни работи на таблата. После започна да се отблъсква настрани и назад и му беше доста забавно. Аз му показвах как да се движи, като му хващах крачетата и ги поставях правилно стъпили. В началото трябва стъпалата му да могат да се допират целите на пода, но при изпънати крака, тоест да не може да се отпуска с тежестта си върху тях, но в същото време да има опора, за да усети как да се придвижва.

# 11
Ами до колкото знам от ортопед проходилките са вредно нещо. Цитирам: Все едно да дадеш патерици на здрав човек! Много вероятно е да забавиш естественото му развитие и желанието му да се изправи и проходи само.
Освен това най-голям процент от злополуките стават:
- при падане от масата за повиване
- при ползването на проходилка!!!
Така че си помисли...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, пък, също от ортопед знам, че няма нищо лошо в проходилката!!!
Жената питаше на какво ниво да е проходилката, а не дали да я ползва.
Стига сте си натрапвали мнението!

# 13
  • Мнения: 359
Посъветвай се с ортопед, макар и само по телефона  Naughty

# 14
  • Мнения: 5 026
Не оставяй бебето за дълго време вътре, синът ми започна да стъпва навътре с лявото краче. Махнахме проходилката и се оправи. Нека да не стъпва с цяло краче, когато е вътре, защото ще се пързаля и ще си влачи краката, изкривени навътре.
Напълно подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт