Някой да е ползвал хапчета "План Б"?

  • 2 590
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Много се чудех къде да пусна темата и май това е най-подходящото място. Ако не е така моля модератора да я премести където и е мястото.


Въпроса ми е за действието на тези хапчета и/или какви симптоми има след приема им.

Ясни са ми основните неща, но в нета прочетох нещо което не е много окуражаващо:

Ефективност малко над 80% и много често се използва "би помогнало", "би предотвратило".
Поне едно нещо са казали със сигурност: "ако не настъпи менструация до 1 седмица от очакваната дата трябва да се съмнявате за настъпила бременност".

Ако някой има опит с тези хапчета (или е запознат по-подробно), кажете ми какви симптоми и кога ги изпитвахте след приема..

Да поясня че тези хапчета не са контрацептиви а са еднократна доза и се приемат до 3 дни след "грешката"

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 726
ползвала съм постинор в студентските ми години няколко пъти, всеки път ужасно ми разбъркваха цикъла , но "грешки"  не са ставали. Определено действат и спестяват доста главоболия.

# 2
  • Мнения: 4 458
А, до колко се объркваше цикъла? Имало ли е случай на пропускане да речем.

Изпитвала ли си някои от страничните ефекти които се споменават (симптоми подобни на бременност)?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ползвала съм Постинор, обикновено ми идва до 2-3 след приема. Следващия цикъл се явява след 27 дни, както обикновено. Дали ще се разбърка цикъла, или не, пак действа, стига да е изпито хапчето навреме.
Съмнения за бременност следва да се появят, ако цикъла закъснее спрямо редовната дата.

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 726
А, до колко се объркваше цикъла? Имало ли е случай на пропускане да речем.Изпитвала ли си някои от страничните ефекти които се споменават (симптоми подобни на бременност)?
Спомням си че единия път ми дойде почти веднага, което е страхотно облекчение; друг път ми дойде поне 2 седмици след таблетката, а датата на редовният ми цикъл беше преди това. Май зависи по кое време на цикъла ще изпиеш таблетката. Но все пак пиша за преди 10 години, когато Постинора бяха 10 тб, пиеха се до 1 час, а ако пропуснеш и една след 24 часа. Сега са само 2 тб,които се изпиват заедно до 3 дни.

# 5
  • Мнения: 4 458
Благодаря ви за отговорите.

tony_nm , това много ме успокои: "друг път ми дойде поне 2 седмици след таблетката, а датата на редовният ми цикъл беше преди това."

firebird Ами на мен точно това ми е притеснениято, че ми закъснява а ме болят гърдите и съвсем леко ми зацапа за ден .....  Rolling Eyes

Тези хапчета които ги взех са 2 като едното се пие до 3 дена а второто се взима 12 часа след първото. Казват обаче че ако е настъпило оплождане хапчето не действа независимо кога е взето. Целта не била аборт а предотвратяване на оплождането. Уффффф.....

До кога според вас да чакам преди да се консултирам с лекар или да тичам за тест за бременност? Не ми се ще да се излагам пред лекаря с прибързани заключения.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На мен Постинора ми засилва ПМС - нервност - почти до отчаяние, напрежение в гърдите и общ дискомфорт. Пила съм 4-5 пъти може би.
При забременяване не съм усещала нищо, освен сънливост в първите месеци. (когато съм вземала Постинор, не съм забременявала, малко объркано стана)

# 7
  • Мнения: 4 458
хе-хе, не е объркано, разбрах те.  Grinning

Няма страшно, днес ми дойде и вече съм много по-спокойна. Една седмица закъснение!!! Добре че не беше повече, че сигурно щях да получа удар от притеснения и въпнение.

Моите симптоми са същите като при бременност, световъртеж/прималяване, напрегнати и болезнени гърди. Само дето не ми се гадеше което много ме окуражаваше.

  newsm10 за тоя който е измислил тези лекарства

 newsm51 а това е за вас че се довтекохте на помощ.

Общи условия

Активация на акаунт