Болки в кръста

  • 7 270
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
В 11-та г.с. съм, и почти всеки ден имам болки в кръста.Така ме боли и преди цикъл, гинеколожката ми изписа 2х1 Но шпа, както и х 2 таблетки про по-силна болка. Чудя се нормално ли е, както и по колко Но шпа максимум мога да пия на ден. С баткото изобщо нямах такива проблеми...

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Мен също ме боли кръста когато походя малко, но предполагам, че при мен се дължи на обездвижване /от 5-6 г.с. предимно лежа и едва последните седмици започнах по малко да излизам/. Но-шпа можеш да взимаш и в по-големи количества, не вредят на бебето. Аз взимах известно време 3 х 2 т. Има няколко теми относно ползването на но шпа през бременността и всички са на мнение, че няма риск.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155623.0

# 2
  • Мнения: 155
И с първата бременност бях така и сега съм така.До 6таблетки са разрешени на ден-ако обаче болките са ти поносими недей да пиеш за да не ти привикне организъма към тях и след време да спрат да ти действат.Гледай да си полежаваш повечко-помага.Успех и лека бременност.

# 3
  • Мнения: 5 362
И аз имах такива болки в кръста,но вече в края на бременността.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Пий ги!!! Не ги спирай. Но шпа не се дават с цел обезболяване, а е спазмолитик т.е. приема се срещу контракции.

# 5
  • Мнения: 253
В пети месец започна да ме боли като поседя по-дълго седнала. Мислех си, че това става в по-късните месеци, когато корема порасне и натежи, но явно не. Четох, че през бременността се увеличава един хормон в организма - Relaxin, който е причина за отпускането на мускулите, които пък явно не си вършат много добре работата да поддържат гръбнака. Почивай си повече, ако имаш възможност.

# 6
  • Мнения: 683
В 11-та г.с. съм, и почти всеки ден имам болки в кръста.Така ме боли и преди цикъл, гинеколожката ми изписа 2х1 Но шпа, както и х 2 таблетки про по-силна болка. Чудя се нормално ли е, както и по колко Но шпа максимум мога да пия на ден. С баткото изобщо нямах такива проблеми...
С първата бременност не разбрах какво е болка. Сега имам такива през цялото време - от първите седмици, че до днес. Но шпа не вреди, може да го вземаш. Аз го пия когато мноооого ме заболи. /Не че ми помага кой знае колко, но мме поотпуска.../.

# 7
  • София
  • Мнения: 276
И мен отскоро (19-а седмица) започна да ме боли кръста ("опашката") и най-вече ме боли когато седя по-дълго време.
Така ли щ бъде до края?

Не е болка за умиране, не съм пила до сега но-шпа, но моя лекар също ми го препоръча и каза, че е напълно безвредно.

# 8
  • Мнения: 5 026
И аз имах такива болки в кръста,но вече в края на бременността.
Peace

# 9
  • Мнения: 350
ако болките са като при мензис, аз ги имам от деня на зачеването.Доколкото знам те трябва да се появят като наближи раждането и не са много нормални за ранна бременност.при мен не са направили проблем на шийката, така че спокойно

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Какво значи трябва да се появят като наближи раждането? Кой го е казал? Аз имам дете и по време на цялата бременност изобщо не съм имала болки.

# 11
  • Мнения: 389
и аз имам болки в кръста,а съм само в 11г.с. ,често се уморявам, особено на работа, защото няма как да полегна ,само това ми  помага   Peace

# 12
  • Мнения: 528
Аз имах болки след 5 месец.Сега ме наболява предимно вечер кръста и мъжа ми се шегува че за рождения ден ще ми вземе космодиск,а може и до тогава колената да ме забулели, та й наколенките и едни бастун щеял да ми вземе.ОТ тук насетне все ще ни понаболява кръста.

# 13
  • Мнения: 151
Ами нормално е и аз ги имах същите болки през цялата бременност. По лощото е 4е след като родих станаха по силни. Cry

# 14
  • Мнения: 3 478
Имах ги през цялата бременност, изчезнаха с раждането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт