Свекърва ми прекалява ...

  • 3 404
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
То бива, бива, ама чак пък толкова, направо е не търпимо  #Cussing out
Утре ми е термина, и понеже от 21.12.06 съм с неспиращи контракции с доктора бях ме решили да предизвика раждане на 8.01.07, но моето свеки решило да натрапи на мъжът ми мисълта, че нещо "мнооого опасно щяло да се случи ако родя преди дата си" и така след серия нападки, аз отстъпих. Но реших да предложа на доктора да ми даде хапчетата за утре и да си родя на термина, а знаетели какво ми каза той - "А, свекърва ти говори с мен и ми каза в никакъв случай да не те слушам."
Разбирам мъжът ми - макар че не ми се ще, да се води по нейният акъл, ама откъде на къде доктора ще се води по нея. #Cussing out Та нали аз съм му пациентка  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
 #Shocked

Е те такова нещо не бях чувала.

# 2
  • Мнения: 1 485
Как може да се занимаваш със свекито,като всеки момент ти предстои раждане? ooooh!Я е зарежи и  не и обръщай внимание.Тя сигурно е доста влиятелна жена,за да окаже такова въздействие и върху доктора.А това дали е преди термина или не,според мен си е божа работа.Когато му дойде времето.Хайде желая ти леко раждане и повече смелост да се оправиш със свекървата,за да си за в бъдеще добре.

# 3
  • Мнения: 7 474
 Shocked Тя познава ли го доктора или просто така е отишла?  newsm78
Аз лично не споделях нищо около раждането си, за няма такива ситуации и намеси Stop и притеснения от близките  Laughing

# 4
  • Мнения: 377
Свекървата ще се меси в живота ти до толкова, до колкото ти самата и позволиш. Покажи и че имаш собствено мнение и , че сами можете да вземате решения и да поемате отговорност за тях. Аз не бих и позволила да ми се бърка Naughty

# 5
  • Мнения: 25 449
Свекърва ти да не е шеф на клиниката? Или много уважаван лекар?  Thinking
Иначе изобщо не си представям как лекарят ти ще седне да я слуша, като ги знам колко поемат чужд акъл, особено пък от близките на пациентите си!  Joy
Пързаля те май човекът...  Wink Освен ако не е първото ми предположение.

ПП За какви хапчета говориш?  newsm78
На мен ми предизвикаха контракциите със система с окситоцин, за хапчета за първи път чувам.   newsm78

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Е, тоа направо ме застреля. Кой ще ражда - ти или тя! Защо й позволяваш до такава степен да ти се меси в живота, ами детето още не се е родило и тя определя какво да става, а представяш ли си като се роди какво ще последва - кога да яде, по колко да яде, как да го облечеш, как да спи, колко да спи и т.н. И що за лекар имаш, че ще слуша външен човек и няма да вярва на собствената си преценка. Ако ще и министър на здравеопазването да е свекърва ти, тя няма право по никакъв начин да се меси в отношенията лекар-пациент.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 971
Свекърва ти лекар ли е, колега на твоя лекар? Ако не е лекар, тогава гинекологът ти явно нещо не е в ред, обяснението му направо ме разби, мисля, че трябва да се притесняваш за гинеколога, който си избрала. Леко раждане и здраво бебче ти желая.


ПП За какви хапчета говориш?  newsm78
На мен ми предизвикаха контракциите със система с окситоцин, за хапчета за първи път чувам.   newsm78
Хапчето се слага във влагалището и предизвиква започване на раждане.

# 8
  • Мнения: 78
#Shocked

Е те такова нещо не бях чувала.
И аз.Че защо въобще си й давала обяснения-за лекар,за термин, за решенията ви.Я бързо я постави на мястото й, че после не ми се мисли докъде ще стигне -може да реши ,че бебето е нейно newsm62

# 9
  • Мнения: 7 723
Доколкото разбирам- ти ще раждаш, а не тя, нали  newsm78
Я не й обръщай внимание  Whistling

# 10
  • Мнения: 7 474
Тя щом от сега ви командори си представям като се роди детето какво чудо ще е ooooh!. Взимай мерки на време , после ще е късно  Thinking

# 11
  • Мнения: 319
Лелииии, кво е туй свекървище бе? А пък за доктора - -направо не мога да повярвам на очите си! Надявам се да те пързаля човекът!

Аз затова не казах на свекито, че ще раждам със секцио, пък камо ли на коя дата  (беше планово секцио!). Пък тя предния ден се обади и почна да обяснява на мъжа ми как на следващия ден (в деня, в който ми беше насрочено секциото) да отидел при нея на работа, пък да и занесял копие от някакъв си документ. Мъжът ми я отряза, че си има работа и не може да се разправя с нея. Тя се разсърди, прасна телефона, стана голяма патърдия. Аз пък взех, че се притесних, задето се е разсърдила. Мъж ми каза: "Много и здраве! Утре кат и се обадя след раждането, ще се отсърди!"

Гледай това да е последният път, в който и позволяваш да се меси в каквото и да било. Най-добре следвай двете максими: Акъл не ми давай, пари ми дай!, а също и: Съвет ще ми даваш, когато ти го поискам! Първото изявление има грандиозен ефект при мойта!

Успех и леко раждане!

# 12
  • Мнения: 4 965
На твое място - и свекървата, и доктора щях да ги отсвиря, а на мъжът ми щях да обясня кой ще ражда и коя е жена му, а коя майка му.
Бих писала още, но по-добре без коментар.
Успех в битките със свекървището. Предполагам, че нямаш още голям семеен стаж, та тепърва ти предстоят такива.
Кураж.

# 13
  • Мнения: 1 849
Аз все си мисля, че има такова нещо като лекарска тайна и лекарите нямат право да разпространяват информация за пациентите си! Можеш да пуснеш жалба. Смени го лекаря! А на баба ти свеки и обясни, че това е твоя живот и си правиш както ти си решиш, когато тя е раждала тя си е решавала...Вземи мерки на време.

# 14
  • Мнения: 4 965
Всъщност, да попита, че ми стана интересно.
Свекърва ти медицинско лице ли е, защото само при положение, че е лекар-гинеколог и (поне отчасти) следи протичането на бременността ти и състоянието на бебето, бих оправдала нейното поведение и реакцята на доктора.
В противен случай дори си мисля (по-точно, убедена съм), че отказването на медицинска помощ е подсъдно.
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт