Кейк с моркови?

  • 2 143
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 465
Някой правил ли е кейк с моркови?Аз съм правила някога ,но съм забутала някъде рецептата.Беше с кафява захар ,яйца,доста олио,моркови и орехи.Отгоре се гарнираше с цедено мляко и ананас.Невероятно вкусен!Но как бяха пропорциите на продуктите? newsm78

# 1
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Гледах едно предаване БонАпети преди време - ето рецептата, но не съм го правила



Кейк от моркови с ябълки и глазура

12/5/2005


Списък на необходимите продукти:

300 г моркови
50 г орехови ядки
2 ябълки
3 яйца
2 ч. ч. брашно
1 1/2 ч. ч. захар
1 1/2 ч. ч. олио
1 ч. л. сода бикарбонат
1 ч. л. бакпулвер
1/4 ч. л. сол
1 шепа стафиди за поръсване

за глазурата:
250 г извара
200 г заквасена сметана
100 мл прясно мляко
1 ч. ч. пудра захар
1/2 капсула ванилия (1 пакетче на прах)


Начин на приготвяне:


   

1. Пресятото брашно, содата бикарбонат, бакпулверът и солта се поставят в купа. Разбърква се.
   

2. В друга купа се разбиват олиото и захарта. Като продължава да се разбива с миксер, последователно се добавят яйцата. Трябва да се хомогенизира добре.
   

3. Обелените и почистени ябълки и морковите се настъргват. Разбъркват се с брашното. Добавя се яйчената смес, разбърква се добре и се налива в кръгла форма (диаметър 22 см), покрита с намазана с олио хартия за печене.
   

4. Отгоре се поръсва със смлените орехови ядки. Пече се 50 минути при температура 160 градуса в предварително загрята фурна.
   

5. Изварата и заквасената сметана се пасират заедно. В купичка се пресява пудрата захар и постепенно се налива кипналото прясно мляко. Ароматизира се с ванилията.
   

6. Ароматизираната пудра захар постепенно се налива към изварата и сметаната. Сместа трябва да се хомогенизира добре.
   

7. Щом кейкът се охлади, се изважда върху решетка и отгоре се намазва с глазурата. Поръсва се със стафиди. Оставя се да престои на хладно преди консумация.

# 2
  • Мнения: 983
Аз съм на диета......, ще се направя че не съм го видяла Mr. Green
страхотен сладкиш Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 465
Сетих се ,че съм го преписвала от сп."Солено и сладко",което май вече не излиза,но ще го потърся на вилата.Ако някой ми даде идея как да прилъжа дъщеря ми да яде моркови в прясно състояние цена няма да има.

# 5
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ако някой ми даде идея как да прилъжа дъщеря ми да яде моркови в прясно състояние цена няма да има.
Не знам, наистина ще е трудно. Моите и двамата хрупат моркови като зайци - както са цели. Големия просто си обича моркови, а малката гледа от него (не знам какво ще стане ако направи нещо не като него  Laughing )

# 6
  • София
  • Мнения: 847
Сетих се ,че съм го преписвала от сп."Солено и сладко",което май вече не излиза,но ще го потърся на вилата.Ако някой ми даде идея как да прилъжа дъщеря ми да яде моркови в прясно състояние цена няма да има.

Ами моята дъщеря напоследък гледа едно филмче "Зайчето Хепи" и там разбира се зайците поголовно гризят моркови, та с голям ентусиазъм им налита, както са цела - за да хрупала като зайче. Та нещо в тоя дух, ако измислиш...

Аз днес тъкмо съм се наканила да правя кекс с моркови, но си избрах една рецепта от Готварската книга на форума - кекс с моркови на Тането. За пръв път ще го правя.

# 7
  • Мнения: 465
Цял заек купихме (декоративен/,но ги яде  само на салата.И май взеха да й омръзват,а е с очилца ooooh!

# 8
  • Мнения: 5 183
МОя дружка прави най-невероятниа кейк с моркови, който някога съм опитвала. Знам 4е слага и ананас, и орехи.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 941
Аз от години правя кейк с моркови.
Слагам обаче цели ядки орехи /1 чч , може и повече/ и номерът е кейковото тесто да е малко по-гъсто от обикновенното.
Ако си загребала тесто с лъжица , да се изсипва само като стръскаш ръка.

Общи условия

Активация на акаунт