ЗА и Против коланите за прохождане

  • 2 087
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
Сега прохождаме и се чудя да купувам ли колани? Сега си го водя за ръчички или под мишниците.Някъде четох, че променяли центъра на тежеста  newsm78 Как проходиха вашите деца?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Коланите създават убеждение у детето, че няма да падне.
Ако идеята е да прохожда, по-добре без тях, води го за ръка и то не да виси на ръката, а само за сигурност да се държи. Ако все пак ги ползваш, дръж ги хлабаво, да не виси на тях, а да си усеща тежестта с краката.
Аз ги ползвах като колан за количката, връзвах с тях дъщеря ми, защото тя си отваряше закопчалките на колана и се страхувах да не падне, като слизаме по стълби.

# 2
  • Мнения: 2 897
На нас скоро ни подариха такъв.Определено е доста удобно с него,защото до сега все хванати за двете ръце ходим с детето.Той,обаче е доста стабилен и му служи по-скоро за сигурност.Ще следя темата,защото и мен ме интересува.

# 3
  • Мнения: 2 039
Аз все още ме съм се сблъсквала с този проблем,но не бих си сложила детето в такива каишки  Naughty
просто от хуманна гледна точка ми се струва унизително да си вързвам бебето като кученце  Crazy Тя природата си знае работата,и без тях ще проходи чудесно  Peace

# 4
  • Мнения: 948
Коланите създават убеждение у детето, че няма да падне.
Ако идеята е да прохожда, по-добре без тях, води го за ръка и то не да виси на ръката, а само за сигурност да се държи. Ако все пак ги ползваш, дръж ги хлабаво, да не виси на тях, а да си усеща тежестта с краката.

PeaceТова е и моето мнение, въпреки, че аз колани не съм ползвала.През цялото време се държахме за ръка.Сина ми проходи самостоятелно на 11м.Мнението ми произлиза от една приятелка, която използваше такива колани.Тя буквално беше вързала дъщеря си за колана.Детенцето по-скоро висеше, отколкото ходеше. Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 14:00 от Ксения

# 5
  • Мнения: 2 897
Аз все още ме съм се сблъсквала с този проблем,но не бих си сложила детето в такива каишки  Naughty
просто от хуманна гледна точка ми се струва унизително да си вързвам бебето като кученце  Crazy Тя природата си знае работата,и без тях ще проходи чудесно  Peace

И аз си мислех така,докато не започнах да получавам болки в до сега здравия си гръб Crazy
Няма много прилика с кучешките каишки и поводи.Ще си го ползвам щом е удобно за детето,пък каквото ще да си мислят хората.
Така мисля аз Peace

# 6
  • Мнения: 2 757
Аз пък не мисля, че е унизително - това е бебе.  Нали и в количките ги връзваме.  Изобщо бебетата са подложени на много "унижения" ако се замислиш. Този колан е удобен и за водача и за детето, по-удобно отколкото да го видиш за ръка - и двамата имат повече свобода.  Лично Давид проходи с такъв колан за 1 ден. Но разбира се преди това беше воден много за ръчичка и имаше готовност. Коланът не работи ако детето не е потренирано предварително да ходи - поне моят син се плашеше като го вържа с него, защото не знае държа ли го или не. Наистина е тъпо да виси на него - ползвах го по-скоро за по лесно да го вдигна като падне, но иначе си ходеше на краката 100%. Та когато беше готов коланът просто му помогна да се пусне и добие смелост. Не че без него не може, но не мога и да кажа, че съм против ползването на такъв  колан.

# 7
  • Мнения: 2 897
Аз пък не мисля, че е унизително - това е бебе.  Нали и в количките ги връзваме.  Изобщо бебетата са подложени на много "унижения" ако се замислиш. Този колан е удобен и за водача и за детето, по-удобно отколкото да го видиш за ръка - и двамата имат повече свобода.  Лично Давид проходи с такъв колан за 1 ден. Но разбира се преди това беше воден много за ръчичка и имаше готовност. Коланът не работи ако детето не е потренирано предварително да ходи - поне моят син се плашеше като го вържа с него, защото не знае държа ли го или не. Наистина е тъпо да виси на него - ползвах го по-скоро за по лесно да го вдигна като падне, но иначе си ходеше на краката 100%. Та когато беше готов коланът просто му помогна да се пусне и добие смелост. Не че без него не може, но не мога и да кажа, че съм против ползването на такъв  колан.

Ами така е Peace
Моето дете също е водено много за ръчички и малко му остава.В къщи го държа за яката,но на вън ми е почти невъзможно.Този колан ми идва точно на време.
В крайна сметка всеки си преценява-тук обменяме опит и информация,а не водим агитация за или против Wink Peace

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Записвам се да следя темата.

За сега съм на мнение, че не искам да имаме вкъщи такова нещо, но може  после да си променя мнението, тъй като имам болен кръст  и гръб.

# 9
  • Мнения: 2 242
Аз си изградих рано-рано отрицателно мнение - често виждах резултата от употребата на колани при други деца (още много преди Зори да се опитва да прохожда). Виждала съм деца, които месеци след като са самостоятелно проходили, още не са успели да си изградят чувство за равновесие. В повечето случаи детето свиква в последният момент да увисне на колана и не се стимулира развитието на вестибуларната система нито координацията на крайниците. Освен това до колкото съм чувала ортопедите са против - поне на нас ни казаха никакви колани и проходилки.
Зори беше голямо шавъргало – около 2 месеца постоянно ме дърпаше да ‘ходи’ ooooh! Sick Twisted Evil и със сигурност коланите щяха да ми спестят доста усилия, но не съм ги ползвала (е признавам си много се изкушавах Mr. Green)

# 10
  • Мнения: 2 005
Моят син проходи на 10 м. възраст.Хванати за ръце успяхме да удържим точно 1 м.,след което той проявяваше интерес повече да бяга и бъде самостоятелен. rotfImaoСъс съпруга ми решихме да му купим каишки и да пробваме,защото леко казано се побърквахме иначе... Rolling EyesБях чувала различни мнения ,но честно мога да кажа,че ние се родихме.По това време бяхме и на море и времето от 18ч. до 20.30ч прекарвахме в щуро бягане в близката градинка на Обзор.Нямаше умора този палавник.И така много лесно се научи да ходи стабилно.Но и до ден днешен той не знае да ходи,а бяга LaughingКаишките ги държахме съвсем отпуснати,почти не ги усещаше на него,но нямам идея дори и сега като се замисля какво щяхме да правим без тях!?В интерес на истината на нас ни помогнаха и ни бяха много удобни за гонидби и така много рано станахме и по-самостоятелни. tantrum

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Синът ми на 11 месеца вече ходеше стабилно. Пускала съм го да ходи с каишка, но веднага усети лесното и започна да се отпуска да го люлея . Та отписах каишките като средство за прохождане.

# 12
  • Мнения: 265
И аз не ги харесвам тия каиши и всички останали вмешателства на природата  Naughty Crossing Arms

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
С баткото ползвах такъв колан за прохождане, по онова време си беше кът тази екстра, но успяхме да намерим на Чико и честно да си кажа родих се с тях. Иначе от постоянно приведеното положение при воденето за ръка си докарах болки в кръста, а като капак на всичко се и секнах. Зависи много как държите каишките, при мен бяха по скоро за мое удобство, защото имах някакъв контрол над него - определяш му периметър, в който да се движи и не ти се налага вечно да търчиш след него. Освен това и спасяват при падане  когато тръгне стремглаво с главата надолу просто придърпваш каишките и спестявате някоя и друга цицина. Но определено детето трябва що годе да може да стои стабилно на крачетата си и да се е научило да прави по няколко крачки самстоятелно, за да усетите ползата от тях. Сложите ли ги прекалено рано детето наистина ще си виси по тях и полза никаква.

# 14
  • Мнения: 999
Аз съм против коланите, ако става ? за прохождане, защото си се отпускат на пред и не пазят никакво равновесие бебоците. Но за проходили деца, които пазят равновесия, съм за. Така ако детето е по бързо майката може да го контролира.
Мими проходи като си се държахме за ръчичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт