Как кърмите нощем?

  • 1 049
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте мами, как кърмите нощем? Четох че едно от предимствата на кърменето ( и когато майката спи с бебето), е че и двамата не се събуждат напълно, т.е. кагато бебето се размрънка, майката само му подава гърда и така не се нарушава съня и на двамата. Смятате ли, че такова хранене е удачно? И може ли памперса да му се смени чак при сутрешното ядене?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм сменяла памперс нощем. От раждането досега дребната си спи до мен в леглото и го намирам за много удобно Grinning

# 2
  • Мнения: 313
Аз точно така правя както го описваш Peace Много сме си добре. Спим от 21 до 09 часа.

# 3
  • Мнения: 1 101
И ние така спим през по-голямата част от ноща. Много си ни е удобно. Памперс нощем никога не съм сменяла.

# 4
  • Мнения: 753
Аз сменям памперс само,ако се е наакал / и го усетя/ Simple Smile - случва м исе или като се е напишкал по дрешките-целия го преобличам.
Иначе не спим заедно /засега/, но може би ще се пресраша - спи си в легълце до родителската спалня - не е удобно - болят ме колене, кръст, ръце от вдигане и т.н  Sad,но за детенцето щом е -търпя всичко.
Сравнително късно научих за спането в едно легло и сега разучавам кърмене легнала,но през деня-супер е!!!

# 5
  • Мнения: 306
и ние спим на едно легло и е много удобно и не сменям памперс през нощта

# 6
  • Мнения: 1 896
И ние спим заедно. Първите месеци сменях пампа нощем, щото си акаше, но после не съм.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Като се събуди, го взимам на леглото при мен, и така го откарваме до обяд. Сменям памперс само ако се наложи и се е разсънил вече. Много ми е удобно и мога да кажа, че се наспивам. Peace

# 8
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Извинявам се, че малко измествам темата, ама как го правите това с кърменето в легнало положение  newsm78
Опитвам, но не става-или не стига гърдата или не ми е удобно, или се задавя. Нещо не правя както трябва. Кажете някой чалъм  Thinking

# 9
  • Мнения: 153
Блазе ви на всички мами които успявате да се наспите   Peace Аз лично не съм привърженик на спането в едно легло,но пък и моят син е свикнал да го полюшквам,като се събуди нощем/а той го прави минимум 10 пъти/ ,така че спи в кошарката си до мен.Относно пампите,понеже пием много вода нощем/само така се успокоява/и понякога се налага да му го сменям след като го накърмя към 5 ч,понеже вече е доста тежък а и да му е по -удобно и комфортно, че да си спи до към 9ч иначе се събужда по -рано  bouquet

# 10
  • Мнения: 254
И ние спим двете. Като наследство от гадните колики. И намерих лесното за да мога и аз да се наспя поне малко. И детското легълце така си седи и неизползвано. Само ме интересува ваште мъже как го приемат?...
Другото което ме притеснява дали ще може буба безболезнено да започне да спи сама (някога) - дали няма да е трудно да се научи да си спи самостоятелно.
Иначе вече чух няколко реплики от рода - "правиш ГОЛЯМА грешка, че спиш с нея". Само че те даже не знаят че ние не просто спим заедно, а това е единствения начин да заспи вечер - на гърда. Просто си знае - след къпане следва да си легнем заедно, иначе следва отчаян рев.

# 11
  • Мнения: 1 321
И аз завиждам на тези които са успяли да кърмят в легнало положение. EmbarassedИ при нас нещо не се получава. Mr. Green
За сега си спинка в леглото което е почти до главата ми и много бързо го взимам при мен за да се накърмим.Опитах се да го слагам при мен да спи но първо ме е страх татито да не го смачка че много се върти и второ много се поти малкия когато е при нас. newsm78 #Crazy
За това си се будя всяка вечер че даже си му сменям и пампата.Дано като порастне малко да се промени малко положението,че вече взе да ми липсва здравия сън.

# 12
  • Мнения: 2 381
Спим заедно и кърмя легнала, така продължавам съня си.Много е удобно.Памперс нощем сменях до към 2,5 месеца.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз също кърмя легнала нощем, което върви естествно със спане заедно с бебо. В момента сме в едно легло, но търся вариант да поръчам някъде легло, което да долепя до спалнята.
Нито съм го искала това спане заедно, нито ми е лесно, защото спя много леко, но така се получи... откак спим в едно легло бебчо се буди все по-често и няколко пъти го хващам "в полет".

В часовете, които прекарва сам преди аз да си легна, се буди по 100 пъти да ме търси, а и е много опасно да не изпадне от леглото. Вариантът да го приспя на спалнята и да го местя в неговото легло не стои - винаги се буди при вдигането, независимо колко дълбоко е заспал  Sad

В момента търся къде да ми направят бебешко легло за co-sleeping /трябва ми по поръчка, защото спалнята ми е нестандартно висока Confused/. Моля, дайте идеи!

Извинявам се, че малко измествам темата, ама как го правите това с кърменето в легнало положение  newsm78
Аз лягам настрани към бебо, той също е настрани към мен и се привеждам леко към него; поставям го така, че зърното да му се падне на нивото на устата. В тази поза неизбежно ръката трябва да е изпъната на 90градуса спрямо правата на тялото ми /или поне при мен е така, понеже нямам много обем на гърдите, че да стигат до бебо без леко да се приведа/.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз го пробвах да спи при нас,но няма никаква разлика в това колко се буди така че вече не го взимам.Той се буди няколко пъти нощеска,още го боли коремче,но като се успокои си го връщам в креватчето.А за папкане го взимам на леглото,облягам се на таблата и дрема,случвало се е да се събудя след един час схваната Mr. GreenА памперс не сменям освен ако не му е пропуснал

Общи условия

Активация на акаунт