къде във Варна естествен паркет на разумни цени?

  • 8 161
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
От къде във Варна да си вземем естествен паркет следователно на разумна цена? newsm78 Ако някой си е вземал наскоро, моля да сподели! Praynig Знам че навсякъде има, но ако мога да си спестя обикалянето от магазин на магазин ще е добре.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ние слагахме естествен паркет през есента. Фирмата от която го взехме е Детай Паркет ООД, те ни го и сложиха. Много сме доволни, стана страхотно. Преди години сестра ми им ползва услугите и също е доволна, затова и се насочихме към тях. Нашият паркет е дъб трето качество, 6/20/1.6 см, цената беше 16 лв/кв.м. Монтажът излезе някъде 18-20 лева/кв.м., не си спомням точно. Телефонът им е 64 20 21, а мострената зала е под пазар Чаталджа - тръгваш по бул. Чаталджа пресичаш 8-ми Приморски Полк и свиваш по втората улица вляво. Има голяма табела на магазина.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Точно днес, т.е. вчера ходихме да поръчваме пакет. За съжаление нямаме късмет, защото преди 1 седмица са вдигнали цените с около 5 лв/кв.м
Дъб, второ качество 6/20/1.6см - 28лв/кв.м;
                                6/30/1.6см - 37лв/кв.м
Редене, циклене, лакиране - 20тина лв в зависимост от лака.
За други размери и видове паркет не питахме и не мога да те ориентирам. Ние се спряхме на първия вариант, така че ще ни излезе около 50лв/кв.м
Фирмата е Елдорадо - тел.604137. Преди 3 години те ни редиха паркета в спалнята и съм много доволна.

Питаш за препоръки, но аз ще ти кажа и къде да НЕ ходиш - Интерпаркет. Техните цени са може би най-ниски, но не се подлъгвай. Имам познати, които си патиха.

# 3
  • Мнения: 6 039
не разчитай паркета да е евтин, важно е материалът да е сух.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 107
Според мен "Полекс" са най-добрите - фабриката им е до Долни Чифлик май,там някъде.Имат магазин на ул.Бенковска , преди кръстовището с ул.Пискюлиев.Една моя колежка си взе от там страхотен,цвят абанос,но за около 60 лв./кв.м.,ако не се лъжа.Мисля че не трябва да се правят компромиси с паркета,както казва и Malenna.

# 5
  • Мнения: 142
Благодаря ви мамчета за съветите!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 261
На ул.Капитан Райчо /от рибната борса като тръгнеш,от дясно на ъгъл/има магазин за паркет,малко преди чико-за месо.Нашият е от там и съм доволна.Излезе ми по ефтино от Полекс.Там където има неравности слагат пяна и ми е бетон,не мръдва бе!

# 7
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И аз си купих от Полекс
1кач. 25х6.5х2.2 см за 31.50лв
3кач. 20х6.5х2.2см за 25.60лв
Малко ме изненадаха с цена за поставяне, не знаех,че горе-долу колкото ти излиза паркета, толкова и поставянето. Казаха между 25-30лв с лепилото и первазите без лакиране. Аз така или иначе сама ще си го лакирам, не го правя за първи път.
Принципно и лепилото имам от къде да си го взема и мисля,че ще излезе около 5 лв. квадрата. Колкото и да го мисля и смятам,излиза най-много между 15 и 20 лв поставянето. Имам усещането,че си слагат надценка наматериала,респ. лепилото , все едно си го купуваш от магазина.
И така реших, лепилото си го купувам, имам майстор ,който да ми го нареди и реденето и цикленето ще ми излязат около 10 лв.
Ей такива тънки сметки си правя,а квадратурата ми не е малка.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Kally, имаш ли шлайф машина? Питам те, защото процедурата по цикленето и лакирането е следната:
1. Циклене;
2. Фугиране;
3. Пак леко изцикляне;
4 Шлайфане;
5. Лакиране 1-ва ръка;
6. След 1-2 часа пак минаване със шлайфа;
7 Лакиране 2-ра ръка
....и така се редуват шлайф и лакиране, колкото ръце лак искаш, най-добре поне 3, като последната ръка лак вече не се шлайфа.
Разбира се, може да се ползва ръчна шлайф машина, но ще ти отнеме много време Peace

# 9
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Mentolka голяма шлайф машина нямам, но майстора ми има и ще шлайфа между другите процеси, разбрали сме се, а за ръчна имам, нея я използвам за местата,където голямата не достига.
Благодаря за подробното описание на целия технологичен процес ,ще го имам впредвид   bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Щом имаш е добре Peace

# 11
  • Мнения: 533
Момичета  Hug някой може ли да ми помогне с координати на фирма само за циклене и лакирване на паркет.
Предварително благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт