Skarlatina v gradinata .kakvo da pravia

  • 1 502
  • 3
  •   1
Отговори
Znachi,v gradinata [po-tochno v grypata] e obiavena skarlatina.Estestveno vednaga si prbiram deteto i my pravia isledvania za vseki slychai.Reakciata na g-jata zashto ,niama smisal veche e contactna.
Vaprosate mi sa: V gradinite zadalgeni li sa da praviat izsledvania,sled kato edno dete veche  e bolno?
Nasite isledvania sa otr.  i otnovo iazchakvame padane na karantinata.
Vseki pat li triabva da se spirame?     Zashtoto tova e vtori pat tazi zima
V maichinstvo sam i e lesno ,no kato tragna na rabota,edva li shte me pyskat tolkova chesto

# 1
Znachi,v gradinata [po-tochno v grypata] e obiavena skarlatina.Estestveno vednaga si prbiram deteto i my pravia isledvania za vseki slychai.Reakciata na g-jata zashto ,niama smisal veche e contactna.
Vaprosate mi sa: V gradinite zadalgeni li sa da praviat izsledvania,sled kato edno dete veche  e bolno?
Nasite isledvania sa otr.  i otnovo iazchakvame padane na karantinata.
Vseki pat li triabva da se spirame?     Zashtoto tova e vtori pat tazi zima
V maichinstvo sam i e lesno ,no kato tragna na rabota,edva li shte me pyskat tolkova chesto
Znachi,v gradinata [po-tochno v grypata] e obiavena skarlatina.Estestveno vednaga si prbiram deteto i my pravia isledvania za vseki slychai.Reakciata na g-jata zashto ,niama smisal veche e contactna.
Vaprosate mi sa: V gradinite zadalgeni li sa da praviat izsledvania,sled kato edno dete veche  e bolno?
Nasite isledvania sa otr.  i otnovo iazchakvame padane na karantinata.
Vseki pat li triabva da se spirame?     Zashtoto tova e vtori pat tazi zima
V maichinstvo sam i e lesno ,no kato tragna na rabota,edva li shte me pyskat tolkova chesto

# 2
neznam ali pi6a na to4noto mqsto no\\\\\ nikoi ne dava to4ni otgovori za tazi bolest.V gradinata na sina mi ima6e krantina predi da go zapi6em no vse pak v momenta e bolen ot nea ima nqkakvi priznaci no ne sm sigurna za6toto mai ve4e v BALGARIQ sa rqdkost dobrite  lekari . sled pregled v 4astna klinika ''sveta sofiq v  bs ni kazaha 4e ima skarlatina napraviha isledvaniq  otaika dobra hemoglobin nisak  ,no nqma obrivi  smo ogolimeni limfni vazli nito tempetarura .IZPISAHA ni OSTEN 400 I jelqzo i tovae mnogo ni be6e priqtno napravo sam vazmutena ot zdraveeopazvaneto v bg .no tova ne e vsi4ko kato popitah dali trqbva da saob6te v gradinata  mi kazaha 4e ne e nujno!!!!!!!!! a sega na kade be6e kazal nqkoi ako ima nqkoi kompetenten doktor tuk molq da mi otgovori

# 3
  • Мнения: 47 898
виж сега,не знам защо си в паника?
скарлатината не е много заразна,ще се зарази детето ако е предразположено и му е нисък имунитета
щом изследванията са добре,не знам,аз лично не бих давала лекарства,макар че при скарлатина задължително се пие антибиотик
симптомите са ситен обрив,силно червено гърло и език-малинов ли се наричаше? и температура...
в здравния форум ще получиш повече отговори за скарлатината,но е излишно да се шашкаш толкова!
ако действително имате скарлатина,личния лекар ще пусне бързо известие в хеи,и ще уведомите и градината,разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт