За изследванията на кръв на 6 месеца

  • 419
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
Ходихме на 6 месеца с бебка да и вземат кръв за задължителни изследвания. Педиатърката ни каза, че Ивайла има скрита анемия, т.е да набляга ме повече на месото и ме успокои, че не е нищо сериозно. Но аз искам да питам дали и при вас е било така и ако е смятате ли, че трябва да се притеснявам, вие как се справихте. Благодаря!!

# 1
  • Мнения: 2 005
Явно при вас не са толкова сериозни и обезпокоителни нещата,така че няма за какво да се притесняваш. NaughtyКакто ти е казала наблегни повече на месенцето.Ако беше нещо сериозно тя щеше да назначи лечение на бебока.СПОКО  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 294
И при моето Мими се оказа, че има лека анемия.Педито ми обясни, че тя е  масова при деца около 6 месечна възраст и не се налага медикаментозно лечение ако хемоглобина е близо до референтните граници.Всичко се оправяло с храната-месо, жълтък, масло.

Споко и аз доста се шашнах когато излязоха резултатите от изследванията и те разбирам напълно.Hug

# 3
  • Мнения: 683
Не се притеснявай.Ако беше сериозно, щеше да се лекува. Масово явление при бебетата на тази възраст е. Повечко месо, редовно жълтък...а напролет - спанак, коприва.Ще се оправите.

# 4
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
На 6-месечна възраст е нормално Hb да е с по-ниски стойности, то е ясно, че още не се е регулирал! Все пак са минали само 6 месеца от началото на живота! Педитата бързат ли бързат да шашкат майчетат със скрити анемии и тем подобни! #2gunfire Добре, че нашето педи се сети на 8-месечна възраст да ни изследва та ни беше 126!  Grinning А на тази възраст е доста рано за месца, жълтъци и др. от тоя род, за ужас на педитата!(които работят по старата схема на захранване). Така че спокойно, на тази възраст е масово явление това с Hb. Целувки на бебоците!  bouquet

# 5
  • Мнения: 83
Не се притеснявай, и при нас беше така. Педиатърката ни каза да засилим храната - повече месце, жълтък и т.н, а ако много се притеснявам - и Малтофер по 8 капки на ден. Честно казано - купих го, но не съм й давала. на рутиното изследване на 1 година всичко беше наред.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт