Niakoi ima li info za polagashtata se platena otpuska sled 2 godini?

  • 655
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Zdraveite, niakoi ima li poveche informacia za 2-ta meseca, koito ni se polagat platena otpuska sled 2-te godini maichinstvo? Parite ot rabotodatelia li se zaplashtat ili ot kasata?

# 1
  • Мнения: 105
Касви са тези 2 месеца, след 2-те години newsm78, май няма такива. След това ти се полага отпуск по майченство (неплатен!!!) за отглеждане на дете до 8 год. поне така ми бе обяснено от отдел Човешки ресурси при нас.

# 2
Ima takava otpyska.Sled iztichane na maichenstvoto ti se polaga platena otpyska za 2-te god.Izplashta se ot rabotodatelia ise polzva kogato reshish.Az ia polzvah.
Sled kakata pochnah rabota i 2-rata bremenost  44 dena predi bolnichnia za maichenstvo izliazoh v nego otpysk  kato po-rano polzvah za godinata Taka che za togava mi se sabraha 3 otpyski.
No pitai otnovo v scetovopdstvoto da ne bi tazi godina da e promeneno,az ne sam chyla no vse pak

# 3
  • Мнения: 1 150
Майчинството, ако не се лъжа се води стаж. Нормално за 2 години да ти се полагат 2 р.м. отпуска. За тази отпуска ли иде реч или има някаква допълнителна  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами просто си прекъсни отпъска по майчинство и си пусни платен годишен отпуск. 40 дена или колкото имаш - ако имаш по-дълга отпуска по някакви причини по принцип. Тя си се натрупва по естествен път. Според Кодекса не отпада поради майчинството...

# 5
  • Мнения: 8 917
Майчинството се води за трудов стаж, т.е. имаш право на отпуск за това време. Това е платен годишен отпуск и се изплаща от работодателя.

# 6
  • Мнения: 1 428
Аз в момента си ползвам тази отпуска.Майчинството ми свърши на 20 май и започнах работа.Работих един месец и след това излозох в отпуска.Необходимо е да имаш минимум 30 дни отработени,за да получаваш отпуската си на база на работна заплата,а не на майчинство.Ако си вземеш отпуска веднага след майчинството,ще ти го изплащат като майчинство,защото се гледа заработката от предходния месец .
Стана ли ти ясно?Ако имаш още въпроси ще ти отгтоворя и на тях.

# 7
  • Мнения: 9 050
Аз в момента си ползвам тази отпуска.Майчинството ми свърши на 20 май и започнах работа.Работих един месец и след това излозох в отпуска.Необходимо е да имаш минимум 30 дни отработени,за да получаваш отпуската си на база на работна заплата,а не на майчинство.Ако си вземеш отпуска веднага след майчинството,ще ти го изплащат като майчинство,защото се гледа заработката от предходния месец .
Стана ли ти ясно?Ако имаш още въпроси ще ти отгтоворя и на тях.

Не е вярно това за 30-те отработени дни. Обезщетението за отпуск се формира на база дохода през последния месец, през който служителя има отработени поне 10 работни дни. Т.е., ако веднага след отпуска за отглеждане на дете се ползва платен отпуск, той се изчислява на база заплатата преди излизането в болничен за бременност и раждане ( т.е. заплатата от преди 2 години ).
Не се гледа " заработката от предходния месец ", както сте се изразила, най-малкото защото обезщетението за майчинство не е заработка, а е обезщетение и дните в майчинство не са отработени дни!

# 8
  • Мнения: 1 150
Helen-mama , не се изплаща, като майчинство - това е обещетение.
Изплаща си се, като се взима предвид последната получена заплата, на тази база.
Аз лично ще се върна на работа за 10-тина дни, за да си получавам заплатата с актуализацията.

Общи условия

Активация на акаунт