Еклектика в обзавеждането и къде е границата на добрия вкус и кича

  • 5 980
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
У нас няма много мебели. Аз и не искам. Обаче ми е скучно да гледам стандартната холова гарнитура от диван тройка, два фотьойла и два табуретки с еднаква дамаска. Искам нещо раздвижено, разнообразно, еклектично, да смеся два-три стила, но с вкус. Доверие на своя си вкус нямам, пари за дизайнер също. Сега се чудя и мая как да стане. От нищо-нещо най-добре. Искам някак да превърна едновремешния сандък за чеиз на прабаба ми в маса, за стойка за саксии ще пригодя железата от една стара Сингер машина и .... дотук съм с идеите. А имам много книги, които трябва някъде да сложа. Сега събирам идеи. Моля, покажете ми и снимки, ама не от сайтове (там съм гледала), а нещо реално близо до вас.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 917
и аз исках да пусна подобна тема за обзавеждането на домовете ни , където момичетата да споделят някои техни идеи за обзавеждане, които са приложили в техните домове. И ако може и снимки да споделят Heart Eyes. Ние чакам апартамента ни да стане готов края на годината и вече мисля за нещо интересно. Примерно, съм решила да съчетая оранжева стена (само едната) със син диван... а на стените да сложа няколко ЧЕРНОБЕЛИ  фотографии в рамки. Чернбелите снимки (естествено не стари и пожълтели) ми се струват по-артистични

# 2
  • Мнения: 863
тук може да се получи една доста интересна темичка Thinking
за съжаление ,аз не мога да помогна ooooh!
сестра  ми беше намерила на тавана една такава стара ракла за чеиз и смяташе да я пооправя,ама не знам докъде е стигнала newsm78
ще следя темата Whistling

# 3
  • Мнения: 1 465
И аз имам идеи, ама и ние чакаме да ни довършат новия апартамент.
това за стария сандък е много добра идея - съседката ми я е приложила вече. Ползва го и тя за холова масичка. Той е в много тъмен кафяв цвят. А те имат два дивана - единият е бял, а другият зелен. стените и са в синьо. Снимка нямам, но е доста уютно утях. завесите и са сини също, тънки и прозрачни.

# 4
  • Мнения: 4 300
Янтра,

Ето тук има една идейка за маса: http://rozali.com/zadoma/index.php?l=6&p=131 .
Не знам дали ще свърши работа.
По въпроса за книгите аз много харесах ето тази идея в едно заведение: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=44347&photo=23 . Извини ме за снимката, от един купон е, но се вижда основната идея. Имаше и наклонени рафтове- като буквата V, много интересно беше, за съжаление нямам снимка на цялата стена с всички рафтове.
Понеже имам слабост към ръчен труд ( не винаги завършващ с добри резултати) съм правила с картонени шаблони и спрейове разни шарени и оригинални саксии ( от обикновени пластмасови и керамични, че даже и от разни стари тенджери).
За дивана ми се струва че е най добре да заложиш на удобството. В крайна сметка с подходяща дамаска или покривало + различни възглавници от всеки диван може да стане красива гарнитура. Това е нашия диван, на който планирам да шия  пачуърк възгавници ( като изляза в отпуска живот и здраве Laughing : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=45569&photo=39

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Такъв куфар нямаме, но схванах идеята Simple Smile Аз вече съм изчистила и лакирала сандъка, сложени са му крачета. Нагласен е. Скоро ще го снимам, като го дотътрим в хола. Хем е и удобен да го напълня с резервните одеяла за гости Simple Smile Или ще е маса или стойка за телевизора. Впроса по-скоро е как да съчетая стандартни дивани с кафява дамаска със сандъка (много го обичам аз този сандък, за ужас на мъжа ми Mr. Green ). Сега оглеждам на мъжа ми на баба му един дръг такъв стар сандък, но по-малък, но съкровището не ще и да помисли за още един в хола Simple Smile
Искам някак да се връзват с диваните.
А за етажерките - мерси, много интересни изглеждат. Особено ми допада деята за летвате пред книгите, която им пречи да изпадат.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Преди време гледах по тв-то домът на Елена Йончева и Сергей Станишев. Много ми хареса. Останал ми е спомен конкретно от дневната им или хол, незнам как се води точно Wink Имаше две бели диванчета и голям бял фотьойл . Между диванчетата за масичка беше пригодена такъв старинен сандък, по малък, а в средата на помещението по-голям , като централна масичка. Имаше и свещник някъде в страни и голяма рисувана ваза някъде...много стилно и същевремено уютно беше. За книги май не си спомням нищо да е имало, или по скоро на едната странична масичка бяха поставени няколко, но може би само това, което в момента се чете. Незнам дали се разбира нещо от описанието, не ме бива в това Embarassed

# 7
  • Мнения: 4 300
Ами как да да ги съчетаеш диваните....освен да търсиш някаква дамаска или покривало. А можеш да направиш и някаква комбинация от два цвята плат- единия с цвета на сандъка като  ширитчета, другия по светъл например. Може на едноцветната дамаска да сложиш шарени възглавнички отгоре. Има и едни неща- нещо като торбички- които се премятат отстрани през страничните подпиралки за ръцете и висят надолу за вестници, списания и други дреболии. Не знам дали се разбра за какво обяснявам:)

# 8
  • Мнения: 1 465
Аз те съветвам да не пипаш цвета на сандъка, а да го оставиш така, както си му е оригиналният.
За дивана - наистина е най-важно да е удобен!

# 9
  • Мнения: 299
Ето тук има много идеи от стила, който искаш: http://web.hgtv.com/hgtv/web/portfolioSearchResults?searchType=P … mp;Style=Eclectic
Не е от моята къща, но това са реални проекти. Преди няколко дни гледах как едно семейство искаше да съчетае различни стилове в дневната си и ето какво измисли дизайнерката: http://www.hgtv.com/hgtv/dc_design_living_area/article/0,1793,HG … 115773_02,00.html
И аз много харесах дневната на Елена Йончева с едни огромен сандък по средата за масичка, класически динани и много етажерки за книги. Има го в списание "Наш дом" от 2004 или 2003. За съжаление, списанията ми не са тук и не мога да ти го снимам, но ако искаш го потърси.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Благодаря. Давате ми нови идеи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт