Махането на спиралата - как става?

  • 7 427
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
От скоро съм със спирала и се чувствам добре. За 5 год. е. Но ми е интересно как се маха, боли ли и всякакви подробности... Моля тези, които знаят, да споделят!

# 1
  • София
  • Мнения: 142
И на мен ще ми е интересно да прочета, ако някои има опит.

# 2
  • Мнения: 47 902
махането е много по-бързо и лесно от слагането
става за 2 секунди,не боли,и не е нужно да си в края на цикъла за махането й
няма никакви проблеми,спокойно Peace
само да вметна,че аз забременях същия месец след като си я махнах,така че щом махнете спиралата-внимавайте Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 92
Не боли както казва mamavassi, за секунди се маха и не е болезнено!
хубаво е да се изчака един цикъл да мине и тогава да се прави бебе  Wink

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
може ли а аз  да питам нещо? Казаха/ имам предвид доктора/, че моята е за пет години, но чувам и много странични мнения, че не е добре да стои повече от три, защото се появявали сраствания. Кое е вярното?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
може ли а аз  да питам нещо? Казаха/ имам предвид доктора/, че моята е за пет години, но чувам и много странични мнения, че не е добре да стои повече от три, защото се появявали сраствания. Кое е вярното?
Моята беше за 6 години, махнах я 3-4 месеца преди да изтече 6-тата година. Ако си правиш редовно профилактични прегледи няма проблем да си стои до края на срока ако нямаш оплаквания, но при спиралата наистина е необходимо да се правят редовни профилактични прегледи  веднъж годишно( не че и без нея не са важни). Наистина махането става много по-бързо от поставянето, при мен се появи леко кървене 1 ден, но според доки е нормално. Предупреди ни ако искаме да работим за бебе да изчакаме 1-2 месеца да се възстанови организма и след това да действаме. Е, пазихме се 2 месеца и на първото действане ефектът е означен долу на лентичката Mr. Green

# 6
  • Мнения: 47 902
да,добре е да мине малко време,ама аз пък съвсем случайно взех че забременях веднага,и си родих нормално всичко де,ама имайте едно наум Wink
разбира се че са важни прегледите,за да няма сраствания и т.н.,дори и без оплаквания Peace

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Срастванията виждат ли се на ехограф? newsm78

# 8
  • Мнения: 28
Скоро ми предстои поставяне на спирала,но  незнам на каква марка да се спра..ако може малко инфо  Praynig

# 9
  • Мнения: 47 902
има няколко теми за спиралите,аз лично ходих първо на преглед,тогава гинеколожката ми написа на един лист няколко марки,които препоръчва,и аз си взех една от тях от аптеката
сега ми предстои за втори път да си слагам,и пак така ще постъпя Peace

# 10
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И аз ще ходя да я махам моята тези дни, може би утре даже. Ще докладвам после.
Сложих я преди година и половина, но мисля че вече не ми е нужна..

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
Казват ти да се закашляш, и я махат неусетно.Няма инструменти като при поставянето и не боли изобщо.Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт