Искам да питам за прясното мляко

  • 430
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте от месец и половина си имаме бебче и сме на кърма бих искала да ви питам какво пихте вие за увеличаване на кърма. Мен ме съветват да пия по 1 л прясно мляко но някъде четох че от него се засилвали коликите. Моля дайте съвет благодаря ви Hug

# 1
  • Мнения: 1 425
За повече кърма можеш да ядеш овесени ядки, сурови бадеми, да пиеш много течности, по възможност негазирана вода, лактогенни чайове.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 236
Честито бебче- да ти е живо и здраво и дълго кърмено. И аз бях чела,че прясното мляко предизвиква колики,но не съм го изключвала от менюто си- пиех често. Не съм забелязала нещо по-различно в бебка след консумацията. Но всяко бебче е различно.
Иначе пиех много течности и аз- вода, натурални сокове, боза, биричка дори. Ядох овесени ядки, сурови орехи. Забелязах, че при мен след ядене на картофи ми се пълнеха гърдите. Лактогонните чайчета също помагат

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Прочети това...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
Това...
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=859
И това...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8057

И определено има нужда да намалиш млечните продукти в менюто си... Особено прясното мляко... Казеинът от кравето мляко, преминаващ под една или друга форма в кърмата ти... Дразни стомахчето на бебето... При някои бебета по-силно, при други по-слабо...
Успех с кърменето... С повече настояване от твоя страна - всичко се постига...
newsm10

# 4
  • Мнения: 631
ейййй този "експрес горд татко" много знае бе
браво !

# 5
  • Мнения: 742
Аз лично, първите месеци, пиех по една чаша прясно мляко на ден, много сок от ябълка или круша и мнооооого вода Hug

Успех в кърменето!  bouquet

# 6
  • Мнения: 106
Знам,че има едни чайчета на HIPP за кърмачки.Лично аз не съм пила,защото досега не ми се е налагало,но много майчета са доволни.При мен много действат ядките,а и бозичка в началото си пийвах и имаше страшен ефект,дори прекален.Много течности също трябва да приемаш/без газирани напитки/защото те така или иначе присъстват в менюто през деня защото кърмим и имаме нужда от тях повече от майчетата,коите не кърмят/ти би трябвало да си усетила по-силната жажда вече-поне при мен е така/.От мляко не съм се лишавала,но аз от теб сега виждам,че имало такъв ефект.Биричката също ми е засилвала доста кърмата,дори само от две глътки Peace.пийнах,за да пробвам,иначе изобщо не я обичам.на теб остава да опиташ тези неща,които сме ти писала всички мами тук и да разбереш при теб как ще се отрази.Не на последно място честито бебче и да те радва цял живот newsm32.

# 7
  • Мнения: 791
Овесени ядки, пилешка супа /както и всякаква друга/, сок от круша, жито... мноооогоо течности!  Peace При мен това действа!

# 8
  • Мнения: 101
Честито! При мен действаше боза и всякакви ядки и мноого вода. УСПЕХ! newsm10

# 9
Благодаря ви за помощта ще пробвам всичко! Hug

# 10
  • Мнения: 2 807
Честито бебче!   bouquet

Само да добавя, че коликите могат да се засилят от овесените ядки и вареното жито - поне при
моите бебчета беше така.
Изчкай поне да понамалят (обикновено края на 2-3 месец) и тогава ги въведи в менюто си...

Прясното мляко може също така алергизира - не е препоръчително да се пие повече от една чаша на ден  Wink

Успех!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И да ви предупредя за бозата...
Прекомерната й употреба не довежда до очакваните "огромни" повишавания на количеството кърма... Тя е като всяка една друга приемана течност по отношение на лактацията...
Но за разлика от другите течности... Бозата е изключително калорична... И освен да лепнете по още някое килце, друг много голям ефект няма да има...
Само за сравнение... 100 мл от енергийната напитка Red Bull съдържа 43 kkal... 100 мл боза съдържа 45 kkal... Така че, внимавайте...
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт