Първи месец наддава 300гр на кърма!

  • 571
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Братовчедка ми си има бебче на 1 месец. Вчера на консултацията са го премерили и установили, че е наддал с 300гр. Тя го кърми с голямо удоволствие и ми се обади притеснена. Бебето се храни на 4 часа, без да се буди нощно време. Така си е направил режима човекът  Wink
Не е поспалив, съвсем нормално си будува и не спи повече от нормалното.
Посъветвах я да си гледа бебо дали се чувства добре и да не мисли за кантара! После ми дойде наум да се изцежда малко преди кърмене и тогава детето да поема повече от по-маслената и гъста кърма.
Въпросчето към вас ми е дали правилно реагирам или може да допълните нещо, за да й кажа по-навреме как да действа?

# 1
  • Мнения: 791
И още нещо се сетих: бебо си пълни 5 памперса на ден, даже излизало отгоре  Grinning
Има ли място за притеснение или не, че детето е наддало само 300гр?
Моите кукли наддава по 1кг и 200гр, затова се обръщам към вас за мнение!
Благодаря на всички, които ще се отзоват!   bouquet

# 2
  • Мнения: 547
Аз бих я посъветвала да го кърми малко по-често. 4 часов интервал без кърмене през нощта е много малко за 1 месечно бебе. Някой бебенца в началото имат нужда да бъдат подсещани, че е време за ядене  baby_neutral.
Нека да пробва да увеличи поне дневните кърмения и всичко ще си дойде на мястото. В противен случай още на следващата консултация ще я накарат да дохранва с АМ  Sick
Мокрите памперси може да са ориентир, но само ако бебенцето е само на кърма. Без вода, сокове и др.

# 3
  • Мнения: 153
и мен ми се струва доста голям интервал 4 ч,при условие,че курмата се усвоява/според детенце/2-2,5ч -правилно си я посъветвала,но наистина може да поскъси интервалите  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 877
и ние 300 гр. бяхме качили 1 м.

само че миа търсеше да суче на различни интервали-40 мин. 1 час и т.н. до 3ч никога не бяхме изкарвали... расте си нормално и още се кърмим с кеф и на 2,5 часа някъде, тъй като яде и твърда храна.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
А как ги изчисляват тия 300гр.? Вземат ли предвид спада, който се получава първите дни след раждането?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
А как ги изчисляват тия 300гр.? Вземат ли предвид спада, който се получава първите дни след раждането?
И аз това щях да питам. 300 грама как ги смятат - от тегло при раждане, най-ниско тегло СЛЕД раждане или тегло при изписване?

# 7
  • Мнения: 791
Хе хе, много се радвам, че се отзовахте на въпросчето ми!
Най-вероятно се смята теглото при изписване  Wink  Но и на мен ми стори доста голям интервала между храненията. Казах й да го храни по-често, но докторката й казала, че е хубаво да си запазят този режим, след като той сам си го е направил. Аз за пореден път подлагам на съмнение думи на лекар и затова ви питах за всеки случай  Hug
  bouquet  Благодаря ви, че отговорихте!   bouquet

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 15:42 от ribkata

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Ако е теглото при изписване - не е наддало само 300 грама значи Simple Smile
Първият месец се брои от най-ниско тегло след раждане, т.е. ако се е родило примерно 3,500 кг, най-ниско тегло да речем е било 3,250, а на 1 месец е 3,850 - казваме, че бебето е качило 600 грама (колкото е наддало от най-ниското тегло след раждане), а не 350 както би излезнало теглото от родилното такова ако се смята.
Режим или не, на тази възраст 4 часа са прекалено много време. Особено щом има някакви съмнения за наддаването, редно е да му прави (тя - да го буди, не да го чака) паузи не повече от 3 часа, включително с нощно хранене (пак със събуждане), докато не се увери, че детето наддава добре.
Ако качва добре и всичко е на шест, да го остави само да определи режима.

# 9
  • Мнения: 791
Благодаря ти, Бу, предадох веднага напътствията и ще видим как ще потръгнат нещата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт