Малко помощ за торта с плодова украса

  • 17 321
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
Баба ми в събота е рожденичка и ми се искаше да и направя торта.Понеже не разполагам с време реших да купя готови блатове и сметана и отгоре да я украся с много плодове.Дотук добре обаче въпросите ми се
-Какво да използвам за да се запазят плодовете отгоре?
-Мога ли да изплозвам пресни плодове и от консерва едновременно?
-Отвътре да сложа ли плодове или само отвън е достатачно?
-Имам замразени малини и ягоди мога ли да ги използвам ,например да ги разбия със сметаната за крема на тортата отвътре.Или пак за украса?
Благодаря знам че мога да разчитам на вас

# 1
  • София
  • Мнения: 219
Доколкото разбирам искаш да направиш нещо подобно на плодовата пита на Неделя. И аз сам си мислела как бих могла да я направя. предполагам че трябва да направиш тортата и за отгоре да разтвориш поне 2-3 пакетчета желатин, да наредиш плодовете миля че може и пресни и размразени и да ги залееш със желатиновия сироп и веднага в хладилника.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
За да се запази свежия вид на плодовете се използва желатин.Разтваряш го и плодовете ги топиш в него преди да ги сложиш върху тортата.Другия вариант е след като ги сложиш върху тортата с четка да ги намажеш с желатина.Успех!  bouquet

# 3
  • Русе
  • Мнения: 410
Виж в темата Моите любими торти. Там много скоро laskova  беше пуснала снимка на плодова торта правена от нея и подробната рецепта  Simple Smile

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Специално на "Неделя"-та плодовете са "глазирани", не е обикновен желатин това. Но в домашни условия що да не стане (поне нещо подобно де) и с обикновения. А замразените плодове не ги размразявайте! Направо се топят в желето и се редят върху тортата. Но е важно да са от купешките замразени плодове, в домашни условия не стават. По-точно за украса не стават, а за между блатовете може да се ползват.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
Но е важно да са от купешките замразени плодове, в домашни условия не стават. По-точно за украса не стават, а за между блатовете може да се ползват.
Защо да не стават newsm78 - аз си замразявам плодовете /по-точно ягоди, малини, череши - изобщо меки и дребни плодове/ наредени върху картон и след като се замразят, ги прибирам в кутия или пликче. Така си стоят цели и могат да се използват за украса Peace

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
 Ето отговори на въпросите ти:

- Какво да използвам за да се запазят плодовете отгоре? Ратвори си желатин - в по-малко количество вода(по описанието на пакетчето) и докато е още течен намажи плодовете върху тортата добре. Това ще запази свeжият им вид и ще ги предпази от окисляване и потъмняване.

-Мога ли да изплозвам пресни плодове и от консерва едновременно? - по добре само пресни, от консерва са доста напоени от сока и ще се разтекат. Същото се отнася и за замразените плодове. А, може обаче да ползваш ананас от компот - той е твърд.

-Отвътре да сложа ли плодове или само отвън е достатачно? Това зависи изцяло от вашите вкусове.

-Имам замразени малини и ягоди мога ли да ги използвам ,например да ги разбия със сметаната за крема на тортата отвътре.Или пак за украса? В крема може да ги сложиш, като украса не - ще се разтекат. Тоест можеш, ако искаш отгоре тортата да има по-дебел пласт желатин, тогава - да. За нея обаче ти трябва закопчаваща форма за торта с размера на купените блатове или опечени собствени блатове.

Мисля, че добре си го измислила и със свежи сезонни  плодове - ябълки, мандарини, портокали, киви, грозде (ако намериш и други), плюс ананаса, ще стане чудна торта!

Ето една идея за украса под майсторското изпълнение на laskova - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155279.msg2995097#msg2995097



PS. Това го писах преди няколко часа, но ми спряха Нета. Виждам, че момичетата са ти отговорили, но пускам и този пост.


Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 106
От личен опит : замразени плодове НЕ стават за украса, защото като се размразят пускат много сок и оклепват цялата работа. Но пък са идеални за разбиване в самия крем  Wink.

# 8
Ползвам замразени малини , ягоди и боровинки в домашни условия. Предварително едновременно ги размразявам и отцеждам в сито за няколко часа. Понеже нямам форма с откопчаващи се стени, след като намажа отгоре със сметана последния блат си правя бордюр отстрани с шприца пак със сметана, нареждам отцедените плодове и заливам с разтворен желатин в плодов рядък сироп и слагам в хладилника да желира.Така хем плодовете са покрити и глазирани(не променят цвета си), хем желатина не се разтича, докато се стегне.

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат
Но е важно да са от купешките замразени плодове, в домашни условия не стават. По-точно за украса не стават, а за между блатовете може да се ползват.
Защо да не стават newsm78 - аз си замразявам плодовете /по-точно ягоди, малини, череши - изобщо меки и дребни плодове/ наредени върху картон и след като се замразят, ги прибирам в кутия или пликче. Така си стоят цели и могат да се използват за украса Peace
Ами това ми го обясни професионалка - плодовете трябва да се замразят шоково, не става в домашни условия. Иначе след размразяване се разпльокват, но това не им пречи да се сложат в крем, да речем  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Уф, може и така да е; аз съм ги ползвала само в желирана украса и не са се разпадали, но ако се сложат просто така върху тортата сигурно ще се разпльокат Thinking

# 11
  • под тепетата
  • Мнения: 9 175
Да, съгласна съм и аз с Голди, домашно замразени стават само с желатин отгоре. А разбити ги използвам за парфе.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Явно желатина ги е хванал бързо, тя жената ми обясняваше точно за украсата на плодовата пита на Неделя, а там плодчетата са натрупани едно върху друго и при това положения 100% ще се смачкат

# 13
  • Мнения: 121
Това е моята плодова пита  Simple Smile http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90150&photo=11

# 14
  • Мнения: 121
Това  е вариация на същата тема, това е любимата торта на семейството ни.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90150&view=1&photo=1

Общи условия

Активация на акаунт