Ако забременея отново...

  • 547
  • 5
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Пуснах тази тема в клюкарника преди време, но може би не й беше мястото там. Затова сега я пускам тук с надеждата някоя от вас да разполага с информация по въпроса, който задавам Praynig
Става дума за следното:
в момента съм в платено майчинство, което изтича в края на февруари и най-вероятно след това ще ми се наложи да се възползвам от част от неплатеният отпуск, който се полага за детето до навършване на 8 години (регламентиран е в Кодекса на труда), защото детето ми може да тръгне на градина чак през септември - тогава правят новата група Sad  АКО ми се случи през това време да забременея (не е невъзможен вариант Embarassed), кога трябва да уведомя работодателя си за това - има ли според закона срок, в който да го направя newsm78
И също така, във връзка с това ново изискване за регистрация в НОИ - работодателят ми ли ще  го подаде или аз би трябвало да се занимавам с това Whistling
Благодаря ви предварително Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мне трябва да пуснеш питането си в подфорума "Настоящи и бъдещи майки" - там по-може да ти отговорят.

в момента съм в платено майчинство, което изтича в края на февруари и най-вероятно след това ще ми се наложи да се възползвам от част от неплатеният отпуск, който се полага за детето до навършване на 8 години

Аз знам , че е до 2 години платеното майчинство  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 891
Имай пред вид, че ако стане така, може да не успееш да се възползваш пълноценно от новото законодателство и в частност от тези прословути 315 болнични, защото парите, които ще получиш за базират на преходните 6м., което значи 160 лв. Бих те посъветвала да се върнеш на работа за някакво време и чак след това да забременееш. Не, че това не е божа работа Wink

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Пуснах тази тема в клюкарника преди време, но може би не й беше мястото там. Затова сега я пускам тук с надеждата някоя от вас да разполага с информация по въпроса, който задавам Praynig
Става дума за следното:
в момента съм в платено майчинство, което изтича в края на февруари и най-вероятно след това ще ми се наложи да се възползвам от част от неплатеният отпуск, който се полага за детето до навършване на 8 години (регламентиран е в Кодекса на труда), защото детето ми може да тръгне на градина чак през септември - тогава правят новата група Sad  АКО ми се случи през това време да забременея (не е невъзможен вариант Embarassed), кога трябва да уведомя работодателя си за това - има ли според закона срок, в който да го направя newsm78
И също така, във връзка с това ново изискване за регистрация в НОИ - работодателят ми ли ще  го подаде или аз би трябвало да се занимавам с това Whistling
Благодаря ви предварително Hug  bouquet

Освен неплатен отпуск до навършване на 8 год. от детето / 6 месеца / имаш право да ползваш и натрупания платен отпуск по време на майчинството.

Не мисля, че има някакъв срок, в който трябва да уведомиш работодателя си, че си бременна, но официалното уведомление става с документ от наблюдаващия те гинеколог, представен на работодателя. Има известна защите за бременните жени по Кодекса на труда, от която можеш да се възползваш само след официално уведомление.

За каква регистрация питаш в НОИ?  newsm78

# 4
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Знам че е по-добре да се върна на работа поради финансовите причини, но няма кого да ангажирам с гледането на детето си поне до есента. Баба му не може да го гледа по цял ден по здравословни причини Tired

# 5
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Благодаря на всички!  bouquet
Наистина ми помогнахте Hug

Общи условия

Активация на акаунт