За растежа на главичката при бебетата

  • 595
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
Някой знае ли къде мога да видя таблица с нормите за растежа на главичката по месеци? На последната ни консултация въобще не си направиха труда да погледнат как е наддала и т.н. Нашата главичка расте на долна граница и е много важно да се следи добре, та затова питам. Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 807
По принцип при всеки педиатър има таблици, както за обиколката на главичката по месеци, така и за ръст и тегло.
Просто помоли педитъра си да ти я даде...

А иначе, ако ти или съпругът ти сте с малки глави, нямаш място за притеснение  Peace

# 2
  • Мнения: 3 116
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2862&AlbumId=77052

В този албум има 4 графика, 2 розови, 2 синички. Розовите са за момиченца, синичките за момченца. Тези графики дават връзката между възраст-ръст-кг-обиколка на глава.

 Heart Eyes

# 3
# 4
  • Мнения: 2 005
Скъпа,във всяка книга за бременни има данни посочени за всяка седмица през бременноста.Също и по месеци -развитието на бебо.Но не се шашкай както казват други мами,защото не винаги могат да измерят точно главичката на бебо,зависи под какъв наклон я хващат на ехографа.На мен до последно ми казваха,че и нашата главичка била малка и очакваха бебо под нормалните норми,но се родихме 3.350кг и 52см.Така,че СПОКО!  bouquet

# 5
  • Мнения: 630
Ставаше дума за вече родено бебе - на 8м. е. Явно не съм задала въпроса както трябва, но благодаря все пак.

# 6
  • Мнения: 3 116
Тези графики за които съм ти дала линк са точно за родено бебе  Hug

Общи условия

Активация на акаунт