Моля дайте съвет за бозата

  • 3 885
  • 26
  •   1
Отговори
Izviniavaite za povtornia vapros,no me posavetvaha da se obarna kam vas.
Taka, malkata  e 1god i mesec .Strashno haresva boza.Piem vseki den, otdelno dr technosti  i hapva tova koeto sgotvia.Niama problem no se pitam za neinata vazrast dobrelie


Извинявайте за повторния въпрос, но ме посъветваха да се обърна към вас.
Така, малката е 1год и месец. Страшно харесва боза. Пием всеки ден, отделно др течности и хапва това което сготвя. Няма проблем но се питам за нейната възраст добре ли е

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 14:35 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
След годинка общо взето може почти всичко. Според мен няма проблем.

# 2
  • Мнения: 2 587
Не виждам защо да е проблем.Щом обича-нека пие.Аз давах на няколко пъти на моята дъщеря,но не одобри вкуса.

# 3
  • Мнения: 1 800
Аз пък никога досега не съм давала боза, не ми е хрумвало просто, у нас боза не се купува.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-добре е внимателно да обмислиш ползата от даването на боза. Някои факти, които е добре да вземеш предвид:
1. Бозата е напитка, приготвяна чрез ферментация и съдържа алкохол (наистина ниско количество, но за детския мозък всякакво количество алкохол е изключително вредно, още повече, че децата не разполагат все още с необходимите ензими, които да го разградят бързо и се задържа в системата им по-дълго, отколкото при възрастните, съответно и нанася по-големи поражения).
2. Съдържа голямо количество подсладители, които са канцерогенни и изключително неподходящи за употреба в детското хранене
3. Заради сладкия вкус измества ценните храни в детското хранене - плодовете и зеленчуците и по-подходящите пълнозърнести зърнени храни за сметка на празни въглехидрати (500мл боза е огромно количество!)

# 5
Neznaeh tova za alkohola,shte  se  Thinking zamislia
Blagodaria  Peace


Не знаех това за алкохола, ще се  Thinking замисля
Благодаря Peace

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 20:20 от Vivi

# 6
  • Мнения: 2 897
Не ми е хрумвало да давам боза,но мисля че няма проблем-тя е полезна,щом и на мъничето му харесва-давай Grinning

# 7
  • Мнения: 361
Аз не бих давала всеки ден боза.  Peace

# 8
  • Мнения: 46 438
... Така, малката е 1год и месец. Страшно харесва боза ...

Ограничи я Peace
Моята дъщеря не знам дали я харесва, защото не е пробвала (няма и да й пробва скоро), причините са посочени от hedra.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тя и шоколад ще хареса, ако и дадеш, но и него ли ще даваш всеки ден Thinking
 Аз боза не давам, защото първо е адски сладка, а второ съсдържа ферментирал алкохол.Не знам какво полезно има в нея ThinkingНеобходими продукти: (за 1л.боза)
4 с.л. -препечено до бледокафяво брашно
5л. захар
1л. вода

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз още не съм давала боза. И въобще не знам кога Иво ще я опита.

# 11
V kashti vsichki ia obichame zimata redovno ia kopyvame zatova davam na malkata,no opredeleno mislia da ogranicha Ot vreme na vreme  mislia che moje
Az iskam da spodelia za shokolada ,che predpochitam edno kybche ot hybav shokolad  otkolkoto razni marcipanovi izmislici
Za sajalenie Cry malkata nikoga{ mogebi} niama da opita zashtoto i  postaviha diagnoza epilepsia


В къщи всички я обичаме зимата редовно я купуваме затова давам на малката,но определено мисля да огранича От време на време  мисля че може
Аз искам да споделя за шоколада , че предпочитам едно кубче от хубав шоколад  отколкото разни марципанови измислици
За съжаление  малката никога { може би} няма да опита защото й поставиха диагноза епилепсия

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 09:45 от Vivi

# 12
на скоро имаше предаване специално за бозата, оказа се че се приготвя от захарни изделия с изтекъл срок на годност, това е основна суровина, а знаем че такива продукти са опасни.  Казаха се още много неща, повярвайте ми ужасни. Бозата днес не е като тази, която сме пили ние като деца, която се разваляше на следващия ден, сегашната може да стои със седмици без да се развали. Sick

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз не съм давала,но и аз не я пия/2-3 пъти годишно/.Скоро имаше производители на боза при Миленчо и се оказа че не я правят със захар а с подсладители.Не че захарта е полезна,но пък изкуствените подсладители съвсем.

# 14
  • Мнения: 832
Не ми е хрумвало да давам боза,но мисля че няма проблем-тя е полезна,щом и на мъничето му харесва-давай Grinning

Не мисля че има нещо полезно в бозата. Вярно, на децата им харесва, но чак пък полезна.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт