Моля,кажете ми как''НЕ давате'' антибиотик...

  • 4 658
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Моля за съвет,защото на дъщеря ми за всеки ''сопол'' и исписват АБ.Миналия месец лекувахме хрема със запушен нос и секрети в носоглътката със ZINAT.Испихме го,и след 4 дена пак същата картина.Взехме секрет от носето за бактерии-отрицателен.Тогава ни набутаха един-забравих му името,дето се дава 3 дни и после действа още толкова.Ефекта пак никакъв!(през цялото време и капки в нослето).Мина се седмица-заболя я ушеце.Този път УНГ и исписа Суметролим и капки Берлицетин-за да не се усложни нещо !.... ooooh!Пихме го до събота,ушето и мина,но....
в сряда вдигна висока Т. Tired  Сега  и исписаха Аугментин,защото сме направели ангина !!!
И аз какво да правя давам всичко,каквото и изпишат.Нали все пак са доктори?
Натъпкаха ми детето с антибиотици....аз от страх да не стане по зле,коквото кажат-всичко давам.   Ох,писах ,писах не знам дали ще ме разберете-сърцето ми се къса .
Сега сме с температура.....

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Смени лекарите, иди при още двама ако имаш пак съмнения. Не е нужно да тровиш детенцето постоянно с антибиотик. При нас е подобна ситуацията. Джипката все се презастрахова и дава антибиотици. Вече отивам при нея само за болничен и бележка за яслата. Рецептата въобще не я изпълнявам. Водя Силви на частен лекар.  Смени лекарката по скоро докато не се получат усложнения.

# 2
  • Мнения: 2 237
Разбирам те напълно !Аз също отдавна спрях да изпълнявам рецептите на лекарите.Действам преди всичко по майчин усет,който до сега не ме е излъгал.Ето,преди месец детенце вдигна висока т-ра и джипито веднага - антибиотик.Естествено не дадох.Детенце се оправи за два дни само с панадол и витамини.В момента пак е болна.Водих я на педиатър в провинцията - наплаши ни,много било сериозно,с ларингит била,веднага антибиотик ! Питам аз - добре,това вирусно ли е ? Да,казва вирус е.Питам - защо тогава антибиотик на вирус ? Отговор - за всеки случай  Shocked
Еми не дадох.Детенцето днес е по-добре.
Тъй като изживяхме бактериални инфекции,се научих да ги разпознавам,както и вирусите.Освен това,веднага щом се разболее малката тичам в някоя лаборатория и правим изследвания.Нося ги на педиатърката и въз основа на тях се лекува детето.
До сега съм спестила поне пет антибиотика на детето си,неслушайки лекарите.
Единствено мога да те посъветвам да потърсиш повече мнения,не се доверявай само на едно.И ти си прецени как усещаш детето.Повярвай,майчиния инстинкт не лъже !
Кога нашите лекари ще разберат,че антибиотика не е панацея,незнам...........

# 3
  • Мнения: 764
Разбирам те напълно !Аз също отдавна спрях да изпълнявам рецептите на лекарите.Действам преди всичко по майчин усет,който до сега не ме е излъгал.Ето,преди месец детенце вдигна висока т-ра и джипито веднага - антибиотик.Естествено не дадох.Детенце се оправи за два дни само с панадол и витамини.В момента пак е болна.Водих я на педиатър в провинцията - наплаши ни,много било сериозно,с ларингит била,веднага антибиотик ! Питам аз - добре,това вирусно ли е ? Да,казва вирус е.Питам - защо тогава антибиотик на вирус ? Отговор - за всеки случай  Shocked
Еми не дадох.Детенцето днес е по-добре.
Тъй като изживяхме бактериални инфекции,се научих да ги разпознавам,както и вирусите.Освен това,веднага щом се разболее малката тичам в някоя лаборатория и правим изследвания.Нося ги на педиатърката и въз основа на тях се лекува детето.
До сега съм спестила поне пет антибиотика на детето си,неслушайки лекарите.
Единствено мога да те посъветвам да потърсиш повече мнения,не се доверявай само на едно.И ти си прецени как усещаш детето.Повярвай,майчиния инстинкт не лъже !
Кога нашите лекари ще разберат,че антибиотика не е панацея,незнам...........
А как правиш разлика между вирусна и бактериална инфекция?Аз също все си казвам ,че няма да давам АБ,но като не свали Т 2 дни и ме е страх и го започвам.

# 4
  • Мнения: 177
Aз съм много доволна от нашата педиатърка в това отношение.Тя много рядко предписва антибиотик, а когато го прави, винаги казва да изчакам още ден-два, и ако състоянието на детето видимо се влошава, тогава да го почвам. Досега, в повечето случаи, наистина не се е налагало да го давам.

# 5
  • Мнения: 2 237
Ами когато малката ми беше с бактериална инфекция,вдигаше т-ра от раз.Както си е с 36.6 за десет минути рязко става 39-40.И спада много трудно,въпреки всички панадоли,компреси и т.н.
При вирус ми вдига т-ра много бавно .Почва от 37,37.5,38....И я сваля веднага при първото даване на панадол.
Освен това,правейки изследване,то веднага показва ако има бактериална инфекция.Ако няма- просто спестявам антибиотика.
Слава на Бога досега винаги се оказвам права.Не казвам че съм професионалист,все пак не съм лекар,но действам най-вече според интиуицията си.
Ох,дано са ни здрави дечицата и да нямаме повод за такива теми момичета ! Praynig

# 6
  • Мнения: 3 447
Мисля, че все пак е по-добре да смениш педиатъра и да се спреш на такъв, който не дава АБ за щяло и нещяло (на мен това ми беше едно от изискванията и просто попитах в предварителния разговор какво отношение има към АБ), отколкото на своя глава да преценяваш кога да даваш и кога - не.

# 7
  • Мнения: 417
Лечението с антибиотик не е панацея и  у нас масово се прилага без причина, само заради опасението "да не стане по-лошо". Така се затваря един порочен кръг заболяване-лекарство. Излизаненто от него според мен зависи от това да не се робува на насаждания страх от болести /напр. че всяка кашлица води до пневмония/. Природата е устроила човек достатъчно устойчив за живота, който го очаква и е предвидила в тялото му защитни механизми, които да го пазят.  На тях може да се помогне като не се обърква имунната система с лекарства, иимуностимулатори,синтетични витамини  и не се злоупотребява с храни. Аз при моите две деца лекувам вирусните заболявания с покой и лека храна. В повечето случаи си минават за от три дни до седмица, а няколко пъти сме прибягвали до хомеопатични лекарства. Аз също съм на мнение, че интуицията е много по-важна от това, че лекар е видял за пет мин. детето ми, сложил е една слушалка и е предписал най-модния сироп.

# 8
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Тъй като изживяхме бактериални инфекции,се научих да ги разпознавам,както и вирусите.Освен това,веднага щом се разболее малката тичам в някоя лаборатория и правим изследвания.Нося ги на педиатърката и въз основа на тях се лекува детето.
Подкрепям напълно!

# 9
  • Мнения: 822
Колко струва гърления секрет когато се прави без направление.И антибиограмата? Някой знае ли?Защото и аз много трудно измолвам педиатъра ни да вземем секрет и все изписва аб на око. и после.....естествено го сменяме с по силен и т.н.  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 506
ilianamax, много съм съгласна с постинга на zazi, затова само ще допълня някои конкретни съвети за неща, които можеш да направиш, за да си по-уверена в избора си на "алтернативно" лечение:

- четене на различни материали и гледни точки по въпроса за здравето, за профилактиката и за лечението на най-често срещаните детски заболявания;
- намиране на доктор, който поне частично е готов да сподели възгледите ти;
- при заболяване - максимално изчакване с приема на каквито и да е медикаменти, когато детенце се чуства ОК, ако те е страх - често проследяване от новия лекар, евентуално изследвания, за да се чувстваш по-спокойна.

Ами май това е. За мен най-важното е да се научиш да си вярваш на интуицията и на общото състояние на детето. Ако е зле, то само ще си (по)каже. Ако е добре - проявленията на болестта от рода на кашлици, сополи, температура и т.н. - не са от такова значение. Съвсем наскоро разказвах - преди време дадох антибиотик за обикновена ангина (макар че сега вече с малко повече "стаж" не бих го направила), докато 2-3 бронхита и една пневмония оправихме без антибиотик.

genu6, секрет+антибиограма, трябва да е около 15-17 лв., ако не са повишили цените в последните 3-4 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 586
Аз просто не я водя налекар за кашлица и сополи (и ние не ходим за такива неща). Лекуваме се с домашни средства като даваме възможност на тялото ни да се самоизлекува, а то умее това перфектно. Ако Т продължи повече от 3 дни, тогава я водя и то само за диагностика и изследвания. Но такова нещо ни се е случвало само веднъж до сега и се оказа шарка - розеола. Когато човек се научи да се доверява повече на естествените механизми за самолечение на тялото и как да поддържа тази им функция с добра грижа, постепенно спира да се страхува от болестите  Peace.

# 12
  • Мнения: 173
Момичета,благодаря ви за безценните съвети . Hug
Знаех,че мога да разчитам на вас.Какви смели майки има само !
Вече си ОБЕЩАВАМ да постъпвам така, както вие ме съветвате ;
-смяна на личния лекар
-лабораторни иследвания за наличие на бактерии
-и ще изчаквам 2,3 дни преди да включвам АБ
Няма вече да давам АБ за щяло и нещяло.Щом вие можете-и аз мога !Нали всички сме майки и искаме най-доброто за нашите деца.
И най-важното- дано са ни здрави дечицата!  Praynig

# 13
  • Мнения: 44
Ами лекувайте се с хомеопатия! Дъщеря ми е на 5 и половина и не знае какво е антибиотик. Аз също ги забравих откакто съм на хомеопатични.

# 14
  • Мнения: 173
Ами лекувайте се с хомеопатия! Дъщеря ми е на 5 и половина и не знае какво е антибиотик. Аз също ги забравих откакто съм на хомеопатични.
Няма лошо,само че къде в нашия град хомеопат? То май нямаме 1 свестен лекар.Трябва да разуча в Бургас как стоят нещата и евентуално там да търсим хомеопат .

Общи условия

Активация на акаунт