авти в устата на малко дете

  • 4 366
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета помогнете,с какво да ги лекувам
Светльо беше болен с темепратура и в следствие сега устата му е пълна с авти
С какво да ги мажа за да не го боли,и още по-добре да изчезнат.

# 1
  • Мнения: 1 883
Имаше едно зеленило , на устата ми е , ама ..... Грануфурин

# 2
  • Мнения: 468
Тантум Верде. Ако има бели налепчета и Дактарин орален гел.
Друг вариант - НАПА - Нистатин, Анестезин, Преднизолон, Вит. А, приготвя се по прескрипция в аптеките.

# 3
  • Мнения: 1 883
Дактарина е за гъбички , не е за афти.... newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 234
здравейте,
от снимката ви разбирам че синчето ви е мъничко. Аз бях така, и се оправих от грануфорин. Обаче е хубаво да се посъветвате със зъболекар. Венците му подути ли са? Зачервени ли са?

# 5
  • Мнения: 468
Дактарина е за гъбички , не е за афти.... newsm78

И за дрожди. При наранена/възпалена лигавица /в случая афтите/ нормално живеещите в устната кухина "гъбки" проникват през болната лигавица лесно и става вторична инфекция /може и с бактерии, тогава е нужен АБ/. Разбира се не е задължително да се случи, но често става. За това казах "ако".
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз бих ти препоръчала да ги мажеш с мед и сода за хляб, разбъркана в меда. На мен това ми помага. Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
сега бях до аптеката  с надеждата че там че ми дадат нещо полезно,но след кратък разговор се разбра,че ъй като мъника е пил антибиотик миналата седмица може това да не са авти,а гъбички:(
утре ще ходим при педиатръката
Благодаря Ви за съветите!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Значи ако са гъби задължително трябва да се огледаш за полипи /бели/, ако са афти приличат на язвички и са зачервени. Малкия ми правеше стоматит/гъби/ при всеки нов зъб и минават само с Дактарин. Супер съм доволна от този гел. Но след като се изчисти бибите на шишетата се изхвърляха исе взимаха нови. А афти ми е правил два пъти по езика, но доста дълбоки. Водя го на зъблекар и там ги мажем с лекарство еднократно. Последно имахме една много дълбока и ходихме да я мацнат два пъти. За по мънички афтички/тях даже не ги броя/ направи последно след антибиотик взех Пародиум гел /за деца над 6 годинки е по принцип/  и го мазах. Като на Пародиума е написана доза, която аз намалявам почти 10 пъти. Просто с клечка за уши намацкана в гела туширам афтичката. Резултата бе виден още след първото мазане. Но трябва за това да се консултираш със стоматолог или педиатър.

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 17:26 от Sesana

# 9
  • София
  • Мнения: 117
Пробвай да му дадеш една чаена лъжичка мед примерно три пъти дневно. За афти стоматолог ми го е казвалл.

Общи условия

Активация на акаунт