увеличена околоплодна течност

  • 2 646
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте!
Днес ходих на лекар за фетална морфология и ми казаха че е увеличен обемът на околоплодните води. Сега съм в 21 седмица. Изписаха ми по 1/4 аспирин и магнерич.
Някой имал ли е сходен проблем?

# 1
  • Мнения: 359
Миличка, аз имах точно обратния 'проблем' - без последствия. Моя доктор ми обясни, че при малък плод има по-малко води и не се налага да правя каквото и да било.
Чукни в търсачката и прочети, спомням си, че когато аз търсих имаше повече постове като твоя случай  newsm78

Пита ли на феталната какво означава товаи т.н.  Колко са повече водите...

Лека и безпроблемна бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 603
Аз имах повече околоплодни води, но нямаше никакви проблеми. Просто корема е по - голям и повече тежи.
Успех.

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
А казаха ли ти дали бебето е добре?Ако е имало нещо притеснително щяха вероятно да ти кажат.

# 4
  • Мнения: 53
Бебето казаха че е ОК отвсякъде. Само това им направи впечатление за водите Confused

# 5
  • Мнения: 239
и на мен ми беше повече с втората бременност ,пък нямаше проблем // няма да ти казвам какъв корем носех,  Simple Smileама и на бебчо нищо му де.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 264
И на мен днес при прегледа ми казаха, че имам увеличено количество околоплодна течност. От многото словоизлеяния на доктора не разбрах какво точно означава това и колко е опасно за бебо. Sad Sad Sad

Утре съм на преглед отново - доплер и някакво друго, май ще слушаме тоновете на бебо. Rolling Eyes

Нещо не откривам нищо в нет-а по този въпрос. Някой ако може, моля да помогне с инфо Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 115
Някъде в началото на осмия месец и на мен ми казаха, че имам много околоплодна течност. Понеже и бебо вървеше по-големичък за седмиците си ми ме изпратиха да се изследвам за гестационен диабет. Това били два от признаците.Но щом нищо не са ти казали, значи няма проблем.
Леко бременеене.

# 8
  • Мнения: 473
И на мен в 29 г.с ми каза гинеколожката, при която отидох само за болнични, след преглед на ехограф, че водите са ми много. Но на другия ден отидох във ВМИ на четириизмерния ехограф, при който няма грешки. Той е точен и прецизен като компютър. Д-р Корсемов ме прегледа и ми каза, че всичко ми е наред. Бебето се развива перфектно, отговаря си на седмицата, водите са съвсем идеални. Така че не се притеснявай особено. Не всички гинеколози са добри специалисти. Аз от гинеколога, при който ходя съм страшно доволна. Излишни прегледи не прави, предписал ми е програма кога какво да пия /витамини и флуор/ и изобщо не се притеснявам. По-лошо е ако водите са ти малко. Тогава е много зле. Така, че се успокой. Но аз знам, че аспирин в никакъв случай не трябва да се пие.

Общи условия

Активация на акаунт