Стимулиране на раждаемостта - при вас как е?

  • 4 532
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Отдавна се каня да пусна таз тема и все отлагам!

Чудя се какво правят в страната,в която живеете по въпроса  newsm78

Тук(Италия) не забелязвам никакви действия,а даже напротив условията на работещата майка(и баща,но обикновено майката основно се грижи) с дете са по-скоро нестимулиращи!Нито работодателя е кой знае колко облагодетелстван да приеме с охота на работа една майка!

Доколкото съм наясно(друготе момичета ще ме допълнят):
1. общо 5мес майчинство+3месеца на 30%от заплата и после обратно на работа и бебето на ясла(около 300евро),или бавачка(600-700евро)...т.е който няма баби на разположение!
2. някакво данъчно облекчение,което не е никак значимо...не знам колко е,тъй като все още не ни е дошло
3. нещо като майчински ...размера се определя размера на заплатата
...добавяйте ....
 

При вас как е????

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Отдавна се каня да пусна таз тема и все отлагам!

Чудя се какво правят в страната,в която живеете по въпроса  newsm78

Тук(Италия) не забелязвам никакви действия,а даже напротив условията на работещата майка(и баща,но обикновено майката основно се грижи) с дете са по-скоро нестимулиращи!Нито работодателя е кой знае колко облагодетелстван да приеме с охота на работа една майка!

Доколкото съм наясно(друготе момичета ще ме допълнят):
1. общо 5мес майчинство+3месеца на 30%от заплата и после обратно на работа и бебето на ясла(около 300евро),или бавачка(600-700евро)...т.е който няма баби на разположение!
2. някакво данъчно облекчение,което не е никак значимо...не знам колко е,тъй като все още не ни е дошло
3. нещо като майчински ...размера се определя размера на заплатата
...добавяйте ....
 

При вас как е????

Минавам малко с 4ервения химикал ( Кали4,нали не се сърдиШ  Rolling Eyes )

1.задължителното май4инство за работеЩите на безсро4ен договор е 5 мес. : 2 преди и 3 след раждането или пък 1 преди и 4 след с лекарски сертификат. ЗаплаЩа се 80 % от пълната заплата или в редки слу4ай се полу4ава 100% заплата ако работодателя ти се смили и ти даде оставаЩите 20%. Факултативното май4инство,което може да се ползва след задължителното  е 6 месеца за майката или 7 ако се възползва баЩата.Заплата 30%. Накрая последния патрон ,който може да се изстреля е натрупалата се през периода отпуска и така горе долу се "закърпва" около година в къЩи.С какви приходи е друг въпрос  Twisted Evil
2. не разбрах за какво данъ4но облек4ение иде ре4  newsm78
3. май4ински няма.Има 4екове за родители с ниски доходи,ама трябва да са ти толкова ниски доходите,4е да са по4ти несъЩествуваЩи за да видиШ някакви пари4ки а и те хи4 не са много  Mr. Green

Та така...За цените на ясли,градини и бава4ки Кала е написала и нямам кой знае какво да добавя само факта,4е в държавните ясли и градини,където таксата се определя от дохода места НЕМА и затова пове4ето хора са принудени да ходят на 4астни градини дето и за бедни и за богати тарифите са все едни и съЩи. Twisted Evil
НО все сме по_добре от хамериканците,деувала съм,4е там се връЩат да работя по4ти веднага Thinking.

# 2
  • Мнения: 3 491
Не съм забелязала да има кой знае какво формално стимулиране. От друга страна обаче и проблем с раждаемостта не съм забелязала. До такава степен, че на моменти се чудя дали изобщо по-високата раждаемост има нужда от специално законово стимулиране.

# 3
Би ми било интерсно във Франция как е. Казват, че имало бейби бум заради добрата политика на държавата. Има ли такова нещо?

# 4
  • Мнения: 3 098
Тук от стимулиране няма нужда.Непрекъснато са бременни и имат по много деца.Даже се оплакват от едно нехайно и неприятно отношение на гинеколозите спрямо бременните.
Маинството е безумно кратко_около 16 седмици.Какво им плаЩат през това време,незнам.
После детските заведения са с ужасно неудобно работно време за работеЩа жена.В резултат на това си наемат хора,които да прибират децата или някой дядо,баба прави това,ако са наблизо.Мнозинството от жените не работят или ако работят,то това е по4асова,немного добре заплатена работа.
От данъците връЩат някакви пари,из4исляват ги.Има разни помоЩи за детска градина,за стол(така го пиша),но пък колкото и да отпуска обЩината,таксите и на двете неЩа стремглаво растат нагоре.

# 5
  • Мнения: 3 098
Би ми било интерсно във Франция как е. Казват, че имало бейби бум заради добрата политика на държавата. Има ли такова нещо?
И аз така 4ух от мъжа ми.След третото дете имали много облек4ения,помоЩи и т.н.Не помня то4но какви.

# 6
  • Мнения: 3 425
Мкдироче,не се сърдя естествено...аз не съм от най-информираните,но говоря от собствен опит!

Данъчното облекчение аморето получи миналата година около 500еврА!
И чак онзи ден подаде за тез чекове,но да видим дали ще го одобрят   Whistling

Е,нали все затова говорят,че не се раждали деца и семействата имали все по 1 дете???


# 7
  • Мнения: 3 367
тук няма стимулация,даже обратното ако се гледат опсаните от  Кала точки;няма майчинство,няма пазене на работа,градините са скъпи,има миним.данъчни облекчения
*
аз лично не намирам за нужно някой да ме стимулира, ? на личен избор и приоритети е,има бол контрацептиви ..изобщо не мисля че някой ми е длъжен с каквото и да било че сме решили да имаме деца,съвсем малко пък от държавата бих чакала..

# 8
  • Мнения: 3 425
Не става въпрос,че някой трябва да ме стимулира...аз за себе си съм избрала,но става въпрос,че постоянно се говори как не се раждат деца???!!!

# 9
  • Мнения: 3 491
За други места не знам, но за Щатите според мене добър стимул е липсата на възрастова дискриминация. Има жени, които започват да се изграждат професионално след 15 години гледане на деца, без да се срещат с предразсъдъка, че са стари, затъпели, и други кофти епитети. В интерес на истината, наистина не са такива, като не им се набиват в главата подобни комплекси.
Не знам другаде как е, но ако виждаш обяви за работа с формулировки "възраст до 40 години", няма как да не започнеш да теглиш везните на майчинство спрямо професия. 

# 10
  • Мнения: 1 199
В Канада тези, които са работили преди това определени часове, имат право да навършване на годинка на детето да получават 60 % от зааплатата си. За мен е хубаво да има такава социална политика специално за майчинството, защото това осигурява психическото здраве на нацията. За мен не е човешко едно бебе да се даде на градина на 3 месеца, както знам че се случва нерядко в Щатите.  Как ще се развива това дете, при условие че в тази ясла само че го хранят и преобуват, и по цял ден никой няма да му приказва и да си играе с него - нещо което и изключително важно за интелектуалното и психическо развитие на децата.

# 11
  • Мнения: 811
В Испания не само не стимулират,ами ти правят живота 4ерен...Ама народа ражда ли ражда.Та и аз в това 4исло  Grinning.Ако трябва да 4акам да ме стимулират,може и да не съм жива да се възползвам от "стимулантите"  Wink

# 12
  • Мнения: 3 367
Кала,
тук не съм чувала някои да се жалва че има малко деца; ей сега четох че в Бг раждаемостта се била качила неочаквано много от 2001 насам та няма достат.детски градини дори..може би в другите части на Европа да е друго,нямам инфо..
*
heureuse , по -често е на 6 седмици,не на 3 месеца за Щатите..тук съвсем не само да ги хранят и преобуват,дъщеря ни на 4месеца донесе "арт" в къщи (плескала с ръце намазани с боя по едни хартии newsm78)..та има градини и градини,за пари и пари..друг е ? кой какви убеждения има и дали намира седенето у дома за най-добро за майката и / или детето..
пс.всички сме в добор здраве,псих.включително,виж като чета майките к си седят у дома с години друго чувство ми се заформя....

# 13
  • Мнения: 3 423
В Германия раждат чужденците,
невръстните девойки, дето не са
чували за кондоми, и жените над 40.
Всичко останало копа. Кариера прави.
От тая година правителството реши
да стимулира кариеристките, като им
дава една година до 1800 евро, за да
раждат и да си седят вкъщи. Не мислете
обаче, че всички ще вземат тези 1800.
67 процента от заплатата, нето, което
няма да се отличава много от това, което
се дава досега. Според мен безработните
ще си цвъкат данъкоплатци, дето не знам
какви данъци ще плащат, като май и тях
ги чака безработица. Кариеристките ще
се потят да се доказват, че и по време на
мензис са работоспособни като оноден мъж,
пък ако остане време, след 40 ще се решат
да се пробват за поне едно дете. Чужденците,
понеже са по-лежерни като разбиране от
обръгнал немец, ще раждат по две, че и три
чавета, някои по пет и ще им дават шанс да
говорят поне два езика свободно. Междувременно
Щойбер си подава оставката. Няма да е последен.
Ще се сменят правителства. Който иска деца,
ще има, колкото и пари да му дават или да не му.
Който не иска деца, все ще намери оправдание,
че стимулът му не е достатъчно стимулиращ.
Ако някой реши, че съм зла, да не ме линчува.
Би ме як дъжд и съм освирепяла.
Но стоя зад думите си.

# 14
  • Мнения: 3 367
..за мен копането и децата не за взаимно изключващи се;
*
100% съм съгласна с подгизналата Лиска;
*
за деца над 40 имам доста консервативно,предимно медицинско базирано,но вероятно не-в-крак-със--съвремената медицина мнение; все там,имам го и мисля да приключа с бебе-темата преди 35!

Общи условия

Активация на акаунт