Ученическата книжка(бележник)

  • 6 351
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 484
значи имам следното питане и надявам се да ми отговори някоя мама учителка

става въпрос за "Ученическата книжка" или така наречения бележник,защото това е връзката
училище -родител и когато тази връска се губи става лошо
и по специално раздела "Текущи оценки"
на корицата на бележника пише така:
3.В раздела "Текущи оценки" учителите вписват оценките от текущите и периодични проверки на ученика.
.............Ученикът е длъжен да поднася за подпис ученическата книжка на родителя(настойника)си след
всяко впсване на оценки,забележки и съобщения.

 От така написаното ми ставя ясно,че ученикът е длъжен да предостави бележника на родителите си но не става ясно
длъжен ли е да го предостави на учителя при поискване за да се нанесе текущата примерно оценка,
не ми става ясно учителя длъжен ли е да изисква бележника от ученика за да нанесе оценката от пр.текущия изпит
защото на практика се получава та ,че две седмици преди края на срока при събиране на бележниците от
класния ръководител се нанасят оценки от преди месец,месец и половина време.Това ми се вижда доста не логично
Знам какво ще ми кажете-ами ученикът не си е дал бележника когато учителя го е искал.ОК ако това е еденичен случаи,
ами ако това се отнася за целия клас?Това ме навежда на мисълта ,че учителите не изискват от децата бележниците си след изпит
Питането ми е следното:Длъжен ли е учителя след като изпита ученик да му поиска бележника за да му нанесе оценката в него?

# 1
  • Мнения: 25 447
И мен ме вълнува този въпрос!  Grinning
И не само в бележниците, не са ли длъжни да ги нанасят и в дневниците?
Много често бележките си стоят само в учителските бележници и класните даже, при събиране на бележниците, не могат да ги нанесат.
Със сигурност вината не е само в учениците - кой ще си крие бележника, ако трябва да му нанесат шестица?  newsm78

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Аз се бях ядосала за същото, и смятах да повдигна въпроса на родителска среща. за мен не е редно класният ръководител да нанася оценки отпреди месец на колегите си и да ги подписва! Sick И тук не става въпрос за недоверие към детето, а за това редовно да се проследява и поправя , ако трябва успеха. Проблемът се реши отчасти,като от есента им въведоха електронен дневник за оценки и отсъствия.

# 3
  • София
  • Мнения: 245
За съжаление не съм учител, но докато аз бях ученичка (завърших преди 6г.) беше задължително да се носи бележник и учителите трябваше да нанасят оценките веднага след изпит, контролно и т.н. Друг е въпросът, че самите ученици не го носят (основно, защото ходят с по една тетрадка на у-ще и им "тежи"), или го крият, особено, ако получат по-слаба оценка. Самите учители също се отнасят доста немърливо и не го изискват, затова се получава така, че цял срок ученикът няма текущи оценки, а на края всичко се нанася наведнъж.
Ако си спомняте преди доста години се пишеше забележка, ако ученикът не носи бележник, поне в моето училище беше така. Даже имаше практика (пак в моето у-ще  Simple Smile), на входа стоеше дежурен учител, който пускаше учениците да влизат само срещу представен бележник, на който имаше и снимка, за да не влизат няколко ученика с един бележник. Тогава много се възмущавахме, но сега като се замисля е имало защо.
Надявам се да съм ти била полезна.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Носенето на бележника в училище е задължително, както и представянето му на учителя след всяко изпитване(и писмено, и устно).
Учителят е длъжен след всяко нанасяне на оценка в дневника да поиска бележника на ученика.
Понякога от бързане и недостиг на време се случва не всички оценки да бъдат нанесени в бележника. Затова класният ръководител периодично(поне 3 пъти на срок) трябва да събере бележниците на класа и да нанесе пропуснатите оценки и понеже той ги нанася и той прави проверката, той се подписва и в това няма лошо, щом оценката е нанесена в дневника. Още една проверка за правилно водене на ученическата книжка се прави и от директора на училището - поне веднъж на срок.

# 5
  • Мнения: 1 520
На нас ни ги искаха редовно, но все пак това беше преди. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 502
моят син посещава същото училище ,което посещава и дъщерята на Мона ,създала темата

вапроса за носенето на бележника  в нашето училеще не се коментира изобщо ,защото на вхада стои охрана и тя пропуска влизане на дете в училище ,само след представяне на бележника ,това " -Забравих си бележника ! "-казано при поискване  от учителя изибщо не може да се случи

защото ми се е случвало тъкмо тръгнал и след 15 минути се връще моя сит ,тичайки ,за да си вземе бележника ,че е забравил и не може да влезе в училище ,аз хиляди пъти сам питала "-обре ,де ,то си личи че това е дете от начален курс ,с раница на гърба !"
не виждат ли ,че е повече от ясно ,че е ученик ,защо го връщат да тича ? "
отговорено ми беше ," Трябва да се научат на правила !"

няма лошо ,но тава с неносенето на бележника ,не може да стане
проблема е, дори и с бележник не им се пишат оценки в бележника ,в нашето училище назрява подобен проблем
при положение че бележника е проверяван за ненанесени оценки ,знаете как с червен химикал се дописват от класния и най-в средата пише

"Проверил кл.р-л " и подпис с дата
на нашия клас това се е случило приз декември ,е какво беше моето изумение ,когато онзи ден сина      ми ни навря в носа за подпис ,бележник с изписана СТРАНИЦА И ПОЛОВИНА  с новонанесени оценки от дата 16,01,2007 , #Crazy #Crazy #Crazy,но говорим да повече от 20 броя

и аз се помъчих да направя сратка статистика ,оказа ,се че с допълнителните оценки ,новонописани по всеки предмит ,включая и физическото се падат до сега по 5  оценки
за 5  месеца учене - и излиза че всеки ученик е изпитван мсеки месец по веднъж ,картинката е същата и останалите ученици от класа ,а че и в другите класове има подобни

но новонаписаните оценки са шестици ,така че въпроса н умишлено недаване на бележника -НЕ съществува

а си мисля това екстремелно нанасяне на оценки -за да се покрие явно някаква норма ли ,незнам та има такова съвпадение по месеци

няма ли нещо общо с ТЕЗИ МОБИЛНИ ГРУПИ НА МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО ,тръгнали на проверки ?

# 7
  • Мнения: 2 502
той ги нанася и той прави проверката, той се подписва и в това няма лошо, щом оценката е нанесена в дневника. Още една проверка за правилно водене на ученическата книжка се прави и от директора на училището - поне веднъж на срок.
в бележниците на нашия клас има направени проверки и и от класния и от директорката  през ДЕКЕМВРИ и изведнъж по цяла станица и 1/2 отгоре оценки ,и се падат по даден предмет по 3 оценки с дата 16,01.2007

# 8
  • София
  • Мнения: 245
но новонаписаните оценки са шестици ,така че въпроса н умишлено недаване на бележника -НЕ съществува


Във вашия случай, може би, но в повечето, съществува на 100% (особено при по-големите ученици)

# 9
  • Мнения: 2 502
опитах се да обясня ,че не е възможно да пребивава в нашето у-ще без бележник
да не си даде бележника за ШЕСТИЦА ,малко вероятно
но как не е имало ненанесени оценки през декемрви ,нито една ,нито една дете от класа

а 16 календарни дни /от които 5 са учебни дефакто говорим за 5 ,защото имаше и ваканция /
дни след това се появява целия клас с по20 оценки ,не нанесени ,изумително е ,става дума за 4-ти клас деца ,не е само моето

това нещо направо ме учуди ,а може би и другите родителино понеже са добре оценки и си мълчат ,как за 5  дни получиха 20 оценки ? newsm78 #Crazy

и пак си мисля ,че учителите си нацфъкват оценките да са ок при проверка

# 10
  • София
  • Мнения: 245
Не бих се очудила, ако е така. Бях чувал преди, че на срок трябва да се нанасят по 5 оценки по всеки предмет, така че...
Междудругото в 10 клас учителката по химия ми нанесе 2 оценки, без да ме изпитва, за да "можела да ме оформи"  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 502
Не бих се очудила, ако е така. Бях чувал преди, че на срок трябва да се нанасят по 5 оценки по всеки предмет, така че...

ами ,ако е вярно ,ето ти и отговора  на въпроса ,точно по толкова се падат и при нас след дописването , но дори имаше и по физическо оценки ,а взех и погледнах бележника от миналато година , а  и аз не се спомняма да съм имала

е това ако не е натъкмяване на документ - ученическия бележник

ХАЙДЕ ,тогава МОБИЛНИТЕ проверки ,нашето у-ще е готово за ПРОВЕРКА ,но всичко е наред ,да се знаете !!!

# 12
  • Мнения: 370
В училището на сина ми (45-то) записват в дневника кой не си носи бележника. Така се предотвратява "забравянето" на бележника за по-слабите оценка. Класната нанася бележки и в средата на срока. (А и всеки родител може да ги провери по всяко време, ако иска)

По всеки предмет трябва да имат толкова оценки през срока, колкото са часовете през седмицата - при 5 часа - 5 оценки. (не съм сигурна дали 4 не бяха максимално изискваните). Това го пише в правилника на училището, под който всички родители се подписват в началото на учебната година!!!

# 13
  • Мнения: 3 479
Не знам за кое училище говорите, но синът ми учи в 134-то и там е същото положение. В 6ти клас е това се повтаря за втора година. Май, май ще пиша писма до министерството Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 2 502
аз и Мона говорим за 4-то училище във Видин

но и при вас нещата са идентични ,какво ли кара учителите да изопачават така нещата ,че правят родителите на балами ,защото аз така се чувствам ,след като видях ,че моя син е изпитан и проверен за 5 учебни дни над 20  пъти и по няколко пъти от предмет   #Crazy #Crazy

а в същото време си препитвам ,детето и си мисля ,че контролирам изпитванията и бележника

Общи условия

Активация на акаунт