На 3г.и половина забравя думите!

  • 1 032
  • 9
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравейте,мили майчета! Simple SmileИмам следния проблем:големият ми син е на 3г.и половина и често му се случва да забрави дума,която знае отдавна.Не знам дали това е нормално за възрастта му или не и дали да го водя на лекар CryПосъветвайте ме моля,какво да правя Praynig

# 1
  • Мнения: 1 485
Той си говори всичко,така ли?Защото познавам дете,което е на тази възраст,но казва само определени думи,което ми се струва по неестествено.А 3г.и половина не са чак толкова сериозна възраст,за да искаме да говорят като възрастните,без да забравят.Според мен няма място за притеснение,но ако искаш направи една консултация със специалист.

# 2
  • Мнения: 339
Едва ли има проблем, но е възможно.. Rolling Eyes
Кансултирай го с детски клиничен психолог

# 3
  • във фурната
  • Мнения: 596
Да,говори всичко,но често му се случва по средата на изречението да забрави някоя дума,която знае отдавна,т.е. не е нова за него.Ще го консултирам със специалист,благодаря ви!Дано не е нещо сериозно Praynig

# 4
  • Мнения: 2 502
да  не би да е от бързанато докато говори ,и моя малкия така

бърза да разкаже нещо и като стигне до дума ,която знае ,започва едно -а-а-а- докато се сети думата и му подсказваме ,но подскача докато говори и си личи ,че бърза

# 5
  • Мнения: 1 470
   Мило майче,днес за четвърти път правя опит да напиша нещо по твоята тема,тръгвам да го пращам и----------
   И аз смятам като Лорис,че детето ти е много умно,мисълта изпреварва говора и от там се получава това забравяне,но за всеки случай можеш да отидеш на специалист.Ако живееш близо до 88у-ще в София,там има добри психолози и терапевти.

# 6
  • Мнения: 3 322
Напълноподкрепям горе казаното + това че информацията която детето ти на тази възраст осмисля е много повече - вместо да речем по 2 нови думи на ден то запаметява повече и се затруднява от информацията. За твое успокоение отиди на консултация - но съм почти сигурна че няма причина за безпокойство.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна през февруари ще направи 6г, но пак и се случва да забрави някоя и друга дума. При нея е от бързане и постоянно бърборене.

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Боравенето с езика и речта е висш невро-психологичен процес. На тази възраст нервната система не е достигнала своята зрялост и децата в определени случаи не смогват да "обработят" наличната информация. При момченцата това е още по-изразено, тъй като при мъжете двете мозъчни полукълба функционират различно. Това явление се появява при деца с значително добре развита за възрастта реч.
 Имат значение умората, дали детето преразказва случка (фантазия) и няма упорни точки, или нещо свързано с бита и ежедневните дейности или пък дали в момента на говорене има други разсейващи елементи Wink
Ако няма някаква съпътстваща клиника и други будещи тревога прояви в поведението и здравето на детето - всичко е в рамките на нормалното за тази възраст. Peace

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Логопетка го е обяснила професионално. Аз също си мислех, че не е нормално Василена /3г4м/ да си забравя мисълта и да търси думите, но педито ме успокои, че се случва.

Общи условия

Активация на акаунт