Отговори
  • София
  • Мнения: 679
Незнам дали темата е за тук, ако ли не нека я преместят модернаторите.
Описвам ни нашата история. Нашата девойка е на 2 г. захранена ако може да се каже след 6 месец, т.е. отказа каквото и да е захранване, не сме яли почти никакви пюрета, каши или нещо друго карахме си на кърма. На 8 месец успях да пробия само със супа и сухар на обяд и малко крем за следобедна закуска останалото кърма. На 1г. се наложи да я отбия и така започна нашата мъка първите 3-4 месеца пивахме доста АМ и по-малко от детската кухня, много вкусно готвят в нея всичко съм опитвала преди да го дам на детето. Лятото почти спря да яде да си кажа честно имаме си и нощно хранене все още 150мл. АМ та общо взето на него си карахме. Проблема е че отказва да дъвче, което води до задавяне и много често до повръщане, какво да правя пасирам почти всичко, а тя вече е голяма, зъбките са ни само за окраса. Незнам дали не развива някаква психологическа зависимост между нежеланието за хранене и повръщане. В момента се храни, но винаги само с оговорка, че ще гледа детско или ще рисува, с две думи превърнали сме го пазар ще правим това, но ще ядеш.
Има ли и други такива деца? Вече започвам да се замислям кога да захранвам бебето, да не стане като каката злояда. Дали има връзка между това, че е кърмена до 1г. и захранена много късно и злоядството, както и недъвченето?

# 1
  • София, България
  • Мнения: 2 222
едва ли ще ти помогна много, но ми се струва че е единичен случай. едва ли и с бебето ще стане така, но все пак гледай на 6 месеца да го захраниш. първо с кашичка, че много я харесват бебоците и после с другите работо. стискам палци

# 2
  • Мнения: 941
ние може би вървим по същия път, но аз успях да я накарам да яде чак на 10месеца, но тогава почна да си хапва кухнята с голям апетит, но като стана на 1год, започна и нашето неядене, яде само на закуска, и през деня мъка, сега давам витамини за увеличаване на апетита и май има напредък, но мисля че няма нищо общо със захранването, аз все пак я пробвам откакто е станала на 5месеца но тя отказваше, мисля и второто живот и здраве да го захраня късно, според мен си е до дете и до темперамент, познавам деца които уж са захранени рано но са още по злояди и от моето,

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Незнам,но да ви кажа честно  си мисля че има някаква връзка с късното захранване,че и моя малкия отказва почти всичко.зорлем хапва няколко лъжички пюре картоф с ябълка,че без ябълката не го хареса,с морков също. Ще видя след седмица ще го пробвам и с каша,но баткото ни е захранен по БГ схемата и като видеше лъжица отваряше голяяяяма уста и папкаше с голям апетит.Е сега и той капризничи,но немога да кажа,че е злояд

# 4
  • Мнения: 631
едва ли
моят голям син е захранен рано той е вече на 8 г
но от малък си беше ама много много злояд
честна дума порасна с Нескуик, филии с масло,  картофена яхния, плодове
и сега и сега не е опитвал никога маслини тиквички моркови домати краставици, сирене не яде кашкавал не яде абе по лесно е да кажа какво яде написала съм го по горе
не ще и не ще и така и така съм пробвала и не става
съвсем скоро взе да се поотпуска да похапва и други неща явно порастна и взе да осъзнава че наоколо хората едва ли са глупави да ядят и друго освен хляб примерно....
малкото ми синче си е късно захранено ама да ми е живо и здраво ядене не отказва.........
така че мисля че няма връзка

# 5
  • Мнения: 2 807
Дани, кърмен само 3 месеца, и захранен на толкова, също обичаше гладко пасирана храна до към година и половина някъде, просто така я предпочиташе.
Иначе не му пречеше да си похапва солети, бисквитки,  сурови плодове и зеленчуци - нищо, че не са пасирани  Laughing

Ива, захранена със сок на 6 месеца и 2 дни, отказа всякакви зеленчукови и месни пюрета, каши и кисели. Харесаха й само плодовите.
Малко след навършването на 8 месеца й дадох приготвена от мен храна и... улучих десятката  Wink
Оказа се, че й харесват домашно приготвените храни, но НЕ пасирани, за разлика от сина ми, а направо на парчета... Никога не е повръщала, заради това, че не е пасирана...

Мони, при опит да го захраня малко след 6 навършени месеца (дотогава само на кърма), отказва всичко, дори плодови пюренца не иска. Реших да не го насилвам, ще го пробвам пак след няколко дни с нещо от чичо Hipp, ако ли не - ще му приготвя аз нещо, може пък да не обича готови пюрета, както батко, а "домашна" храна като кака Ива  Wink Simple Smile

Написах всичко това, за да видиш колко различни са децата  Grinning

А ако знаеш колко злояди момиченца познавам, дори повечето от тях не са кърмени и по 6 месеца - > аз лично не свързвам злоядството с дългото кърмене или късното захранване (а захранването на 6 месеца хич не е късно, а си е точно на време Wink)

Та ако аз бях на твое място, щях пак да оставя бебо само на кърма 6-7 месеца, след което постепенно захранване, а защо не и педагогическо такова  Wink

Успех и с бебето, и с каката!  Hug

# 6
  • Мнения: 3 760
Няма връзка! За справка погледни и в съседния форум да видиш колко дечица хранени с АМ и захранвани рано също са злояди... Въпрос на дете е...
Моята госпожица реално започна да яде на 10-11 месеца, но пък веднъж започнала няма спирка  Laughing Естествено за нищо не я насилвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Я кажи как е бил баща им навремето, щото мойта майка твърди, че имало връзка- аз съм била злояда като баща ми, а децата ми не са като техния Mr. Green
Това в кръга на шегата, а иначе и аз не смятам, че има връзка. Просто каката явно не долюбва яденето, затова и не иска да дъвче. Това, че яде само пасирана храна наистина си е проблем, но по -скоро за теб, че ти се отваря много работа. А пробвала ли си постепенно да увеличаваш парченцата, както като захранваш бебе?
Имам приятелка, чието дете ядеше само като им идем на гости и видеше, че Ния ще й изяде манджата. През другото време и те караха на АМ предимно и някоя и друга лъжичка супа. И изведнъж след 3-та година почна да яде. Но приятелката ми никога не я е гонила с лъжицата.

Общи условия

Активация на акаунт