Плаче като не ме вижда

  • 1 014
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Мили мами, дъщеря ми е вече на 7 м. и никога не е имала проблеми със заспиването вечер.Винаги след баня я слагам да спи и тя си заспиваше сама.От една седмица обаче вечер е някакъв жесток рев, по 1 час не може да заспи, иска да седя до нея да я галя, да вижда, че съм там.Като се обърна и тя започва неистово да реве.На ръце не мога да я приспивам, защото имам жестоки болки в гърба, не мога и да стоя дълго наведена да я галя, защото се прегъвам на буквата Л през решетките /креватчето е ниско долу/.Направо ми се разказва играта.Не знам какво да правя вече, жал ми е да я оставям да плаче, а й се спи та две не вижда, обаче реве колкото глас има.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 1
  • Мнения: 999
И на нас ни се случи същото.Не знам вашето креватче какво е, но аз сядах на земята и през решетките я хващах за ръката и така заспиваше. Но в крайна сметка надделя и сега спи при нас на спалнята.

# 2
  • Мнения: 118
ПРОБВАЙ да я приспиш на ръце ,но не като я носиш из стаята , а легнете двете на леглото докато заспи и ти после ще станеш и ще я преместиш в нейното легло.
Много добре те разбирам ,защото аз моята калпазанка само на ръце я приспивам иначе не става 
Друг вариант е като я нося малко сядам на удобен стол до легъцето й и я гушкам , но тежеста й да пада върху коленете ти /качваш си краката на по високо , на столче или ги поспираш на леглото/ Даже можеш да я люлееш с тях
Успех дано помогна нещо

# 3
  • Мнения: 262
Ние сме само на 2 месеца, а вече имам същия проблем. Само аз мога да го приспя. И таткото и 2-те баби пробваха - рев до скъсване. Както ме види и млъква. Приспивам го като сядам до креватчето и му стискам ръчичката и го гледам в очите. Така заспива.

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
на тази възраст започва да си личи привързаноста към майката.напълно нормално е.после отшумява.а за присиването аз приспивам кики или на спалнята до мен/на което тя ми се отблагодарявя като спи по цяла нощ при нас/или я слагам на коленете и я полюшвам.на ръце не мога да приспивам защото кръста ме боли зверски.

# 5
  • Мнения: 1 382
Сигурно е временно  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 807
Selia, можеш да седнеш на земята и да държиш ръчичката й, докато заспи, както и zorimimi те е посъветвала.
А можете да легнете заедно на спалнята и след като заспи да я преместиш в нейното...

Е, друг е вече въпросът, ако искаш да заспива съвсем сама в стаята, без ничие присъствие...

Дъщеря ми също заспиваше сама в леглото си (по настояване на съпруга ми  Wink) до към 8-я месец някъде. После обаче се усети детенце, че и то иска да се гуши в мама, така както и батко й - просто се надигаше в нейното легло и започваше да сочи, че и тя иска при нас двамата на спалнята. Така следобедите лягам до тях, докато заспят и след това не ги местя, оставям ги да спят на нашето легло, а вечерите след като заспят, ги "разхвърляме"  Laughing по техните си легла.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Selia, май това е някакъв период, защото и моята госпожица напоследък заспива по-трудно. Хем иска да съм при нея, хем не иска да я нося на ръце и пада едно въртене и скимтене в креватчето.... Това, което правя и помага е след като я изкъпем я слагам в креватчето, давам й шишето с мляко, тя си го държи сама и още на половината започва да премрежва поглед. Като свърши млякото бързо давам бибата и тя вече е заспала дълбоко.
Дано скоро отмине този период!  Hug

на тази възраст започва да си личи привързаноста към майката.напълно нормално е.после отшумява.
и аз мисля така  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
И на нас ни се случи същото.Не знам вашето креватче какво е, но аз сядах на земята и през решетките я хващах за ръката и така заспиваше. ....
При нас е същата ситуация. Голям зор е докато заспи, напълно ти съчувствам. Висим с баща му до кревата и това си е. Държим го за ръка (на смени), галим го, даваме вода, биба и така до към 2.30 ч., 3.00 ч. Дано отмине по-бързо.

# 9
  • Мнения: 125
Доколкото аз знам е хубаво в този период на детето да се правят следните упражнения:първо му говориш докато те гледа. а после започваш да се криеш, да му затваряш очичките, за да не те вижда и му говориш.Така то трябва да разбере че мама е тук дори ако не я вижда.Надявам се да и помогна.Успех

# 10
  • Мнения: 432
на тази възраст започва да си личи привързаноста към майката.напълно нормално е.после отшумява.
и аз мисля така  Peace
не искам да ви плаша, но имам чувството, че след 1 година тази привързаност още повече се засилва  newsm78

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
При нас е така от 1 месец.В детската имаме и диванче и аз лягах там да ме вижда докато заспи.Обаче от седмица иска да я вземам при мен и така вече се приспиваме на диванчето,а след като заспи я местя и излизам.

# 12
  • Мнения: 338
Майката е основен фактор в живота на детето-безспорен авторитет не само до първата или втората год., а до момента на тръгване на училище /тогава нещата малко се променят/. Тя е най-важниат човек за детето и поне за мен това че Вашето дете плаче, когато не Ви вижда подсказва за една по-голяма потребност от негова страна за общуване с Вас-децата винаги си изработват механизми, чрез които привличат нашето внимание. Няма нищо обезпокойтелно, тревожно би било ако не откликвате на неговата нужда от контакт. А и девет месеца то е живяло в пряк контакт с Вас-нищо чудно, че търси тази близка връзка и по-късно.  Това е моето мнение. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 362
Мили мами, дъщеря ми е вече на 7 м. и никога не е имала проблеми със заспиването вечер.Винаги след баня я слагам да спи и тя си заспиваше сама.От една седмица обаче вечер е някакъв жесток рев, по 1 час не може да заспи, иска да седя до нея да я галя, да вижда, че съм там.Като се обърна и тя започва неистово да реве.На ръце не мога да я приспивам, защото имам жестоки болки в гърба, не мога и да стоя дълго наведена да я галя, защото се прегъвам на буквата Л през решетките /креватчето е ниско долу/.Направо ми се разказва играта.Не знам какво да правя вече, жал ми е да я оставям да плаче, а й се спи та две не вижда, обаче реве колкото глас има.  ooooh! ooooh! ooooh!
Мила Selia,имахме същия проблем,но чак на 1г.и 2-3мес.Разбирам те напълно!
От тогава до сега, спим с допряна кошара до нашето легло, и сме махнали решетката.Друго спасение не намерих.Така сме добре всички-и малката и аз. Peace

# 14
  • Мнения: 3 499
Плаче да я взема на ръце както го прави баба й.Знаете как е.Обаче аз досега не съм я носила, защото от бременността ми останах проблемите с гърба и направо не си представям сега както тежи да я люлея на ръце.
Иначе никога не й е липсвало внимание - тя винаги е била гушкана по много, играем си с нея много и аз и таткото, когато е спокойна я оставям да играе в креватчето, където много се забавлява с играчките, когато нервничи си я взимаме и тя само се катери и върху двама ни.Мисля, че това не е проблема.Просто изведнъж й хрумна, че колко по сладко би било заспиването й, ако мама виси над нея и я гали. LaughingА и тия зъбки /горните/ я изнервят.Разбирам го.Еми какво да се прави, май ще си вися до нея докато го израсне  Weary Така или иначе нощем се буди по 100 пъти за биберона та съм  smile3507. В другия живот ще се наспим явно.
Благодаря за съветите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт