Какво да очаквам от шевовете след нормално раждане?

  • 3 275
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

На 12 се роди моята малка принцеса Симона.  Hug

Сега имам питане относно шевовете след нормалното раждане и по-точно какво да очаквам да се случи? Вътрешните, предполагам, ще се резорбират?  newsm78 А какво да очаквам от външните шевове, които напипвам и с ръка при тоалет? Те ще паднат, ще се резорбират или какво? И също така кога? В болничата ми казаха, че не се свалят, но за съжаление забравих да питам какво се случва с тях!  ooooh!

Благодаря предварително за всички отговори!   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Не ги мисли, ще се махнат. Отвътре се резорбират и външната част пада. Моите стояха 2 месеца, така че не настройвай за бързата им загуба, нито се шашкай ако ги напипваш два месеца. Важното е да не те боли някъде и да не се подува и загноява. Ако няма такива неща - забрави за тях.
Да ти е жива и здрава Симона  Hug

# 2
  • Мнения: 875
Честито бебче!
Тези шевове, които напипваш ще паднат сами. На мен ми паднаха към 10 - 11 ден.

# 3
  • Мнения: 644
Шевовете са "естествени" - от котешки 4ерва Wink и се резорбират-спокойно.Достатъ4но е да поддържаш елементарна хигиена... Blush ,а също така,ако те боли,можеш да пръскаш със Бивацин /спрей/.
4естита ти дъщери4ка!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, резорбират се. Бивацина наистина помага, отпуска дърпането на конците. Честито  bouquet

# 5
  • Мнения: 864
Честито бебче!  bouquet
Шевоветв ще се резорбират самички така че не се шашкаи.Моите паднаха към 10-14ден.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря много за бързите отговори!  Hug

С Бивацин пръскам и наистина облекчава! Значи да не се тормозя, че още ги напипвам! Благодаря за пожеланията!   bouquet

# 7
  • Мнения: 144
Честито бебче!
Тези шевове, които напипваш ще паднат сами. На мен ми паднаха към 10 - 11 ден.
При мен паднаха между 10 и 15 ден, а постепенно се възстанови и тъканта. Радвай се на бебчо, шевовете се забравят, въпреки зверската болка.

# 8
  • Мнения: 516
Честита ти рожба!
Не се притеснявай, ще паднат от саманетосебеси, моите бяха 4-ри и двата паднаха след 4ч от раждо Peace Пръскай с Бивацин и следа няма да остане!

# 9
  • Мнения: 262
Да ти е жива и здрава дъщеричката! Аз също имах вътрешни и външни шевове. В болницата ми казаха след всяко ходене до тоалетната да си правя промивки със смрадлика. До10 ден шевовте ми паднаха постепенно.

# 10
  • Мнения: 811
След тоалет опитай да ги изсуШаваШ със сеШоар ,на студена струя.Помага много за бързо заздравяване и облек4ава болката.
4естита ти дъЩери4ка   bouquet.Да расте здраво и Щастливо дете   bouquet

# 11
  • Мнения: 49
Да, резорбират се. Бивацина наистина помага, отпуска дърпането на конците. Честито  bouquet
Точно така!Изобщо не ги мисли.

# 12
  • Мнения: 2 039
 ShockedДа падат сами???Явно,момичета,вас са ви шили с ново поколение конци  Rolling Eyes Аз ходих да ми махат конците на 10-я ден,отвратително е  Sick На всичкото отгоре никой не обели и дума за този спрей-антибиотик,дето се пръска там и помага на мястото да заздравее,пък и облекчава БОЛКИТЕ  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 359
rezorbirat se i te. 4estita ti Simona!

# 14
  • Мнения: 3 537
Моите паднаха също към 10-тия ден,като ходех до тоалетната падаха,понякога докато се подмивам в ръката ми падне някое и така.....за Бивацина са ти казали вече Peace
Да ти е живо и здраво детенцето  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт