За д-р Яков и Май4ин дом?

  • 561
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
МОля кажете как се процедира  там?!  Друг лекар ми води  бременността, но искам да раждам в Май4ин дом и бях при Яков на консултация. Вероятно 6те имам о6те една- две, преди да родя. 

  1.ТОи каза, когато усетя 4е раждам, направо да идвам в болницата и дежурният лекар 6те ме подготви и 6те се обади на д-р Яков.

   2.Имам 4увството , 4е  няма да ми обарне кои знае какво внимание...в смисал , 6те си ме изражда дежурният лекар...това ОК, поне Яков 6те е ангажиран ако се наложи недай си боже не6то .....

   3.Освен таксата накрая, която 6те платя на рецепцията, трябва ли да дам на ръка на Яков не6то и колко , ако да?? (аз го питах, но той каза само официалните не6та...и незнам...преди6ното ми раждане не бе6е в БГ и не сам наясно с неписаните им правила тук).
МОля обяснете ми как се действа в Май4ин дом..

# 1
  • Мнения: 1 448
Когато отидеш там те подготвят за раждането и междувременно му звънят и на него да му кажат какво се случва, той ще присъства на раждането при всички случаи, дежурният лекар е там да те приеме и да му помага, единственото, което се заплаща е на касата, нищо не се дава на лекарки, санитарки и прочее  Hug Ние занесохме почерпка на персонала на добра воля  Laughing Ако имаш още въпроси - давай!

# 2
  • Мнения: 307
Мерси много за инфото....аз поразпитах и порових и в др теми и там съ6тото казват. Без по4ерпка няма да си тръгнем 100% .... даже имам 4увството 4е 6те ми е неудобно като ни
6то не им дам, но ако наистина вси4ки така казвате.....Понеже знам приателките ми които в АГ раждаха - по 200-300 са давали на лекарите ... ито за ни6то- даже не ги погледнали.  А аз не съм била на консултации при д-р Яков по време на бременността и затова се 4удя....нали 6те го викат там, освен дежурният.....това ми бе6е мисълта- дали трябва да му дам допълнител
но на него ?!?

# 3
  • Мнения: 407
На никой нищо няма да плащаш на ръка.Когато ви изписват от болницата се плаща на касата-600лв за нормално раждане и 800лв за секцио(това ако е през ЗК).
Мен ми прие дежурния лекар,а д-р Яков дойде по-късно.Дежурния лекар преценя дали да му се обади да дойде веднага.

# 4
  • Мнения: 1 866
В никакъв случай не се дава на ръка пари на който и да било в тази болница. Раждах вече 2 пъти там и такова нещо няма. Има си официлани тарифи и каса и там се оправяш с плащането, с лекарите за пари не се говори. Със сестрите пък съвсем. Гледам остава ти малко до раждането, защо не си ходиш от тук нататък на консултации при Яков? Така и той ще те следи и като ще те изражда поне ще знае за какво става въпрос. За другото не се притеснявай. Говори с Яков пак, за да си сигурна, че е поел ангажимент и ще видиш - той е сериозен лекар и човек и няма да имаш проблеми. Аз и двата пъти раждах при него. Нямам забележки там нито към него, нито към другите лекари, които дежуряха и ме преглеждаха след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт