Не се ядат фъстъци! А шам-фъстък?

  • 3 628
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 876
Майчета,помагайте, че се шашнах Crazy
Още си кърмя детенцето и много бавно вървим с захранването.

До сега не е проявявал признаци на алергия към храна!
Но днес на дупето имаше пъпчици -малки с  бели връхчета.
Единсвеното ново което съм въвела е кисело мляко и аз ядох Шам -фъстък.
Как мислите дали е от някое от тези неща реакция newsm78

Съжалявам, че е малко несвързано ама това зверче не ме оставя да си събера мислите Crazy

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 23:35 от ketito

# 1
  • Мнения: 9 467
Ами ако  си прекалила с фъстъците..иначе не мисля че ще е от това.
По-скоро от кис.мляко..ако е от магазина, не се знае вътре какво има. Онзи ден купих едно което нагарчаше, в някои слагат сол..за нишесте, сухо мляко..няма какво да споменавам..човек не знае вече какво да купува!

# 2
  • Мнения: 180
Наскоро четох във в-к Лечител,че кърмачките не трябва да употребяват фъстъци(аз причислявам и шам фъстъка към тях),прясното мляко да не е повече от 500 мл. на ден(аз го изключих въобще от менюто си).Ще се отклоня малко от темата-според мен млякото трябва да е преработено(сирене,под формата на десерти и др.),да е козе или овче.Наред с това не употребявай храни,които са доказани(потенциални) алергени.Казвам всичко това,защото дъщеря ми е с атоп. дерматити никой не ми обърна внимание на тези(и други) неща,до момента в който направи силен обрив,който отшумя постепенно за 3 седмици,а през това време аз щях да полудея. ignore2

# 3
  • Мнения: 5 178
Аз по празниците хапнах подобаващо шам фъстък и нямаше оплаквания от страна на бебо

# 4
  • Мнения: 2 807
Шам-фъстък може  Wink

# 5
  • Мнения: 919
Според мен всички ядки са алергени, но не вярвам да е от това освен ако не ги е яло детето. Много по-вероятно ми се струва да е от киселото мляко. Аз мляко, под каквато и да е била форма още не съм давала и смятам, че по никакъв начин не е полезно за кърмени бебета и деца по принцип. Наскоро попаднах на една доста неприятна статия за млечните продукти, а и Др. Спок в последната си книга казва да не се дават никакви млечни продукти на децата. Не че съм му фен, но за това мисля да се съглася и не планувам да давам на моята щерка скоро. Може би ще си помислите че съм крайна, но бих ти предложила, ако толкова държиш да даваш, да подквасиш адаптирано мляко.

# 6
  • Мнения: 3 760
Гаргамелчо ми е спестила писането  Peace
Основният проблем на фъстъците е, че растат под земята и акумулират един куп токсини. Шам-фъстъкт си е нормална, надземна ядка. Всички ядки са алергени, но в умерени количества, ако детето не е алергично към нещо друго може да се хапват.
Виж кисело мляко аз още не съм въвела и това не е случайно.

Общи условия

Активация на акаунт