Как да започна със захранването-притеснявам се!

  • 436
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,мами с опит в захранването. Бебчето ми прави 3 месеца след 3 дни и мисля от тогава да започна със захранването,не съм решила още сок от какъв плод да дам,може и морков newsm78. Иначе е на смесено хранене-кърма и АМ,но досега нищо не съм му  предлагала,заради коликите,които вече отшумяват,но още присъстват и накъсват съня на съкровището ми.Та въпрсът ми е как да започна и колко време след сока се дава и пюре,кашичка?
 Благодаря ви предварително!

# 1
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Аз ще се въздържа от съвет, защото съм твърдо за късното захранване. Обмисляла ли си го като вариант? Интересно ми е защо си решила да захранваш толкова рано? Е, ако решението ти е твърдо и окончателно, аз съм дотук Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Тук повечето ще те посъветват да захраниш  по-късно,заради коликите е оправдано,но ако все пак си решила  според бг схемата на три месеца се дава плодово пюре,на 4м зеленчуково,на 5 каша и т.н.т.

# 3
След като има още колики не те съветвам да захранваш с плодово пюре или плодов сок. Те възбуждат коликите наново и ще си подсигуриш нова доза безсънни нощи. Само това мога да ти дам като съвет, тъй като ние се захранихме на 7 месеца.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
А бебчето ти готово ли е за захранване? Ето тук са признаците за готовност, в случай, че не си попадала на тях:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25462.0

Ако си мислиш, че като захраниш, бебето ще спи без прекъсване - не е така!
Ако все пак тръгнеш да го захранваш - аз съм твърдо против соковете особено в случаи на все още налични колики.

# 5
  • Мнения: 153
няма да се повтарям/аз захраних в 6-я м./,но бих те посъветвала да се поразтърсиш за инфо из форума и сама да прецениш/в случай че се колебаеш относно започване на захранване/че от незнание много мами избързват  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт