Проблемно забременяване

  • 776
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте на всички, които (както и аз) биха плакали от радост, ако видят двете чертички! За пръв път се регистрирам и пиша, макар, че този проблем е доста горчив за мен. От 2003 г. правиме опити, уви неуспешни. Първо тръпна със свито сърце в трепетно очакване и се моля този път да се е получило, после се скривам и тайно плача от отчаяние, сетне ежедневието ме смила и си казвам - какво пък, така мие писано - без деца, има и други неща в живота, след месеци - пак вълната на желанието ме облива и пак - прегледи, цветни снимки, фоликолометрии, лекарства, инси и ....така - за последните 2 години 4 опита без резултат. Сега пак съм решила да  пробвам, но този път безотказно, защото знам, че може, трябва повече упоритост и търпение. Различното ще бъде в това, а и затова е моята молба към всички, които могат да ми помогнат със съвет или от опит - ще сменя клиниката! Досега посещавах и всички процедури се извършваха в една частна, луксозна и доста скъпа клиника в София, като си мислех, че цената определя и качеството, но мъничко започвам да се съмняван в професионализма на лекарите там. Та след доста разпитване, ровене в интернет и форумите стигнах до следните варианти:
1. Д-р Павлета Табакова;
2. клиниката на Д-р Щерев;
3. Д-р Мазнейкова;
4. Д-р Валери Манчев;
5. Д-р Таня Янакиева (Св. София)
Моля за помощ - дайте ми верния отговор. Не знам къде да отида,а не искам повече да се лъжа. С предварителна благодарност на всички, които ще се отзоват и с пожелания за една по-добра година за едни по-усмихнати бъдещи майки! Нека всички разрешиме "неразрешимия" проблем през тази година, било то и с цената на по-голяма употитост, повече търпение и дори мъничко болка. Искам всяка една от нас в крайна сметка да поплаче ...... от радост....... Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 612
Здравей!
Напълно разбирам как се чувстваш.
Всички тук сме минали по този път на отчаяние и борба.
Най-важното е да не се отказваш! Искаш да смениш клиниката - чудесно!
Най-важното е да намериш "своя" лекар и да си убедена, че той ще ти помогне!
Във форумите ще намериш много информация относно клиники и лекари, но решението трябва да вземеш сама.
Можеш да отидеш на консултация при няколко лекари и да прецениш на кой ще се довериш.
Аз лично смених 2 клиники (2 лекари) преди да намеря моя лекар.

В момента се лекувам в клиниката на Щерев при д-р Ганева. Аз съм много доволна от нея и целия екип.
За всяка клиника обаче ще чуеш различни мнения - едни момичета са доволни, а други не.

Пожелавам ти в най-скоро време да намериш подходящия лекар и той да сбъдне мечтата ти!

  bouquet   bouquet   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Vital, ако се разчетеш повечко в този форум и в Зачатие http://www.zachatie.org/index.php , ще се убедиш, че най-хвалените и посещаваните клиники са тези на д-р Владимиров http://www.ivf.bg/ и на д-р Стаменов http://www.invitro-bg.com/index.php. Аз съм пациентка на Владимиров и за мен е най-добрият.
От тези, които си изброила според мен единствено клиниката на Щерев се занимава професионално със стерилитет, а в Св. София ходих известно време и са под всякъква критика.
Най-добре пусни на Гугъла и на търсачките в двата форума интересуващите те специалисти - така ще се ориентираш най-добре - много е изписано за голяма част от тях.
Успех!

# 3
  • Мнения: 46
Много Thanks и на Lilia_n_s и  на Lexy. Ще разгледам сайтовете и на двете клиники. А за Св. София (т.е. бивша Т.Киркова) се бях ориентирала защото се водят първата клиника, започнала да  се занимава с този проблем, или защото сега са вкарали някаква вана за раждане във водна среда и а също, че като е голяма болница, с най-различни отделения ще ми е по-спокойно че при евентуален проблем, реакцията ще им е по-навременна. Нищо не знам за лекарите или отделението по стерилитет на какво ниво е. Ще се ориентирам и ще Ви кажа какво е станало. Peace

# 4
  • Мнения: 7 718
Vital, избираш си две клиники например, отиваш на консултация, придобиваш впечатления и тогава избираш.
И в списъка включи и тези на д-р Владимиров и д-р Стаменов.

# 5
  • Мнения: 1 209
Аз гласувам с две ръце за д-р Стаменов. На мен той ми помогна, наистина забременях изкуствено, но това не е от значение... Сега ходя пак при него, защото планираме второ живот и здраве...


Успех мила и дано скоро се преместиш в отчетните...

Общи условия

Активация на акаунт