За спирането на кърмата - пристягане и хапчета

  • 742
  • 3
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета!
Преди 23 дни станах майка на прекрасната Деница. Още преди да я родя имах доброто намерение да я кърмя, но нещо не ми се получи...Първо тя самата не искаше да суче – като я сложех на гърдата започваше да пищи /тук трябва да уточня, че почти нямам зърна/. Опитах и със силиконови зърна – и така не стана. Започнах да се цидя и установих, че от двете гърди изцеждам само по 10-15 мл., което беше смешно на фона на поне 50-те, които изпиваше Дени на хранене. Консултирах се с педиатърката й, както и с моята гинеколожка – и двете ме посъветваха да приключа с опитите да я кърмя. От вчера пия Бромокриптин – 2х1. В клиниката, в която раждах, ми направиха пристягаща превръзка на гърдите. Успях да я издържа едва до вечерта, защото зарад нея успявах да дишам само повърхностно и наистина ме стягаше непоносимо /държа да подчертя, че по принцип не съм лигла.../. Въпросите ми към вас са следните – до кога трябва да пия Бромокриптин-а и има ли опасност за гърдите ми след като съм си свалила превръзката – трябва ли да продължа да се цедя? Благодаря ви предварително за отговорите! Очаквам ги с нетърпение!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако решението ти да приключиш с кърменето е окончателно, вероятно ще ти е от полза тази информация - стегнатата превръзка силно НЕ се препоръчва според съвременните схващания. Тя може да доведе до нараняване на гърдите и мастит, което е неприятно и опасно.
Бромокриптинът има доста неприятни странични ефекти - повечето майки страдат от ниско кръвно и гадене, докато го взимат. Ако не се чувстваш добре от него, може да попиташ гинеколога си за хапчетата Достинекс - скъпи са, но се понасят по-добре и действието им е доста по-бързо.
В случай че не си съвсем сигурна относно препоръката да спреш опитите за кърмене, нещата на този етап все още са обратими (бромокриптинът действа бавно и не уврежда функцията на жлезите).

# 2
Аз не съм ползвала нито хапчета, нито съм се пристягала.Просто, когато гърдите ми се налееха много, изтисквах помалко кърма /колкото да не са напрегнати и болезнени/.Започна да се образува по- малко кърма, която и постепенно спря.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 116
Момичета, благодаря ви за отговорите!Хедра, знам, че ти си един от най-големите привърженици на кърменето във форума, затова се радвам, че си обърнала внимание на въпроса ми! Засега нямам странични ефекти от бромокриптина. Реших да се цедя по веднъж на ден - днес успях да изцедя буквално по няколко капки от двете гърди, които продължавам да не чуствам напрегнати. Взех си и чай от мента - четох в една от преведените от теб статии, че помага за спирането на кърмата. Засега ще е това. С удоволствие бих прочела и други мнения по въпроса. Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт