въпрос за зацапването

  • 1 366
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
здравейте, имам един въпрос и се надявам да ми помогнете. Чета, но не мога да разбера колко време продължава кафеникавото зацапване около датата на очакваната М., както и колко обилно може да е то? Значи днес е предполагаемата дата на М, но от вчера имам много светло и слабо кафеникаво зацапване, като днес sure check отчете положителен резултат /чертата по-светла от контролната, но я има/.

# 1
  • Мнения: 268
Здравей, зацапването може да продължи различно, както и да е с различен интензитет за всеки индивидуално, но ако е повече от два дни и действително си бременна обикновено се дължи на нисък прогестерон и затова се изписват Дуфастон или Утрогестан, които помагат за удебеляване на лигавицата на матката и би трябвало да спрат кървенето. Не знам  newsm78, моля ако греша някой да ме поправи, но мисля, че така беше... Мога да ти кажа, че на една моя приятелка така 4 дена и прокапваше по малко докато не се сети да направи тест и познай - 2 чертички  Laughing Така че стискам ти палци и най-добре върви на лекар да ти каже какво да правиш! И не забравяй да ни уведомиш после за резултата  Wink Успех!   bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Виж мила dona_78 това зацапване може и да спре от самосебе си, но то може и да се превърне в нормален менструален цикъл. Доколкото разбирам ти днес очакваш да ти дойде и нямаш закъснение. Това че теста е бил положителен не означава че бременността ще се задържи. Това зависи от много фактори, един от тях е грешка на оплождането, т.е некачествен сперматозоид или некачествена яйцеклетка, абе природа... ooooh! Но ако видимо ти спре зацапването днес утре или пък продължи да е така слабо отиди на лекар да ти изпише лекарство. Той плода или ще се задържи или няма да се задържи.
Можеш да се разровиш в темите назад и да видиш колко момичета са имали + тест за бременност и след това им е идвало  #Cussing out, пак казвам природа.
Успех.   bouquet Hug

Нели ти го е обяснила добре.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да се обърнеш незабавно към лекар-специалист за консултация.Той най-добре може да каже на какво се дължи това зацапване.УСПЕХрМила  bouquet

# 4
  • Мнения: 168
много благодаря за отговорите и мерси за пожеланията. Много ми помогнахте, ами то не е като пред М. тогава е по-интензивно, а сега е като като течение със много лек кафеникав отенък и то не винаги. Понеже четох и някои други теми, при които момичета пишат, че им е розово на цвят и разни такива. А и още нещо много ли е опасно, ако има и болки ниско долу в слабините в дясно и по-рядко в средата? Понеже мен там ме боли от овулацията по един и същи начин и не е спирало, само вчера имах на два пъти малко по-силни боли, но отшумяха.  bouquet

# 5
  • Мнения: 851
dona_78:  зацапването продължава различно между 2-4 дни и е нормално. Лошо е ако имаш много силни болки. Тогава незабавно трябва да се отиде на лекар. Но ти пожелавам всичко да е ОК и скоро да се похвалиш. Стискам палци  Praynig

# 6
  • Мнения: 268
за болките можеш да си купиш Но-Шпа, което помага при контракции на матката /които всъщност са опасни/. поне докато успееш да отидеш на лекар, което е най-доброто в твоята ситуация! Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 674
АБЕ СПОРЕД МЕН НИКАКВИ ХАПЧЕТА ,А НАПРАВО НА ДОКТОР ТАКИВА САМОЛЕЧЕНИЯ И ЕКСПЕРИМЕНТИ НЕ СИ ПРАВИ,А БЪРЗО НА ДОК.
СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД И ДА СЕ ПОХВАЛИШ.
УСПЕХ МИЛА

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Но шпато няма да навреди, дори напротив, винаги когато една бременна има силни болки, първото нещо, което тр. да направи (дори преди посещението на лекар) е да вземе но шпа. Вече няколко лекари ми го казват - без но шпа в чантата да не оставам.
Мен, около предполагаемата дата мн. ме боля корем, с такова впечатление съм останала и от повечето мами, писали в "първи признаци на бременност". Тези болки се дължат на големите промени, които стават с матката. Също и придърпване в единия яйчник имах.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 936
Няма нормално зацапване, това че се получава често съвсем не означава че е нещо нормално.
То винаги е симптом на нещо.
Говоря за случаите когато има зачеване.
Надявам се, че чудото при теб е станало и дано да няма проблеми

Общи условия

Активация на акаунт