Цени на раждане в болница Ева в Сливен

  • 11 224
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!Бих искала да попитам някои от вас които са раждали в тази болница за повече инфо.По-специално за нормално раждане с епидурална упойка.При положение, че си здравно осигурена, плаща ли се нещо?Какви са условията там?Какво трябва да си носиш?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 466
Здравей , аз ще раждам началото на Февруари секцио по медициски съображения в Ева .
Щом си здравноосигурена раждането минава през здравнат каса , за епидуралнат упойка т.к се поставя по желание мисля ,че се плаща допълнително - но не зная каква е цената и .На мен д-р Дичева ми оди консултацията и тя ще ми праи и секциото .За условията със сигурност знам че ако имаш шевове след раждането те шият с упойка - не на живо и все още на изтръпнало  Mr. Green
Ето това е списъка , на вещите , които изкат да носиш при постъпване  болницата
нощница - 1 бр.
чехли - 1 бр.
дамски превръзки или лигнин
лъжица 1 бр.
вилица 1 бр.
чаша 1 бр.
тоалетни принадлежности - 1 к-т
тоалетна хартия
5 бр. памперси за бебо
картон за бременна
изследвания
лична карта
личен амбулаторен картон
другото е по твое усмотрение
За условията зная ,че е чисто в стаите и в болницата като цяло , чаршафте и т.н , има хладилник в стаята и ТВ - по две легла са в стая до колкото зная от раждали мами , на първият етаж на две стаи има една баня -банята е също в обро хигиенично състояние .

# 2
  • Мнения: 777
Здравейте сливенски мами! Аз съм от Бургас и искам да зная ако искам да родя в тази болница ЕВА, какви документи са необходими и дали е възможно вместо да раждам в Бургаска болница, да дойда и да родя в Сливен?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
И аз се интересувам от сливенската болница   Peace А това единствената болница ли е в Сливен, в смисъл чувала съм че момичета от Бургас са раждали в Сливен но незнам дали за тази болница става дума. Интересува ме ако има проблем с детето нещо то към друга болница ли се транспортира или има такива екипи в Сливен. Защото в Несебърската болница ако нещо се случи с детето го транспортират до Бургас, а пък се губи време.  Praynig ooooh! Оф и аз какви си ги мисля  ooooh!

# 4
Благодаря ти много Злоби!Страхотно.А знаеш ли дали татковците могат да присъстват на раждането?И могат ли да стоят в стаята, например?

# 5
Здравей bp78!Аз също не съм от Сливен и знам, 4е можеш да родиш там.От Айтос съм и доколкото съм информирана ти трябват:лична карта, направление от наблюдаващия лекар и картона, в който са отбелязвани всички промени и изследвания по време на бременността(пак от наблюдаващия).Успех!

# 6
  • Мнения: 777
Здравей bp78!Аз също не съм от Сливен и знам, 4е можеш да родиш там.От Айтос съм и доколкото съм информирана ти трябват:лична карта, направление от наблюдаващия лекар и картона, в който са отбелязвани всички промени и изследвания по време на бременността(пак от наблюдаващия).Успех!

wilyz - Blagodarq za otgovora!

# 7
Zlobi, а знаеш ли дали храната е включена в престоя (т.е. е безплатна)?

# 8
  • Мнения: 466























































































































































Значи 6u6on4eto , ако бебето се ражда преждевременно - това значи преди да е изтекла 38г.с от бременноста всички бебета в Сливен се раждат в окръжна болница - това ми обясни моята лекарка -имало такова споразумение между Окръжна и частните болници т.к в Окръжна разполагали с всичко необходимо за моментална реакция при ситуация с бебока .
Wilyz в сайта на болницата в интернет пише че таткото може да присъства на раждането , аз ще ти кажа как ми обясни моята лекарка,че ще протечат нещата при мен -след раждането завеждат роднините да видат бебо , могат и да го снимат и после свижданията са от прозореца на стаята където ще съм настанена , ако има багаж за мен се оставя при сестрите на рецепцията - те го предават , сега има и епидемия от грип и се съмнявам ,че ще допускат в болницата външни лица -освен при раждането .

bp78 не мога да ти кажа за храната при нормално раждане как стои въпроса , при мен докторката ми каза ,че на втория третия ден мога да ям обикновенни бисквиди и активия , които ще ми ги донесат .






# 9
  • Мнения: 4 362
Ето това е списъка , на вещите , които изкат да носиш при постъпване  болницата
нощница - 1 бр.
чехли - 1 бр.
дамски превръзки или лигнин
лъжица 1 бр.
вилица 1 бр.
чаша 1 бр.
тоалетни принадлежности - 1 к-т
тоалетна хартия
5 бр. памперси за бебо
картон за бременна
изследвания
лична карта
личен амбулаторен картон
другото е по твое усмотрение
За условията зная ,че е чисто в стаите и в болницата като цяло , чаршафте и т.н , има хладилник в стаята и ТВ - по две легла са в стая до колкото зная от раждали мами , на първият етаж на две стаи има една баня -банята е също в обро хигиенично състояние .


Половината от изброените неща не са ти нужни  Naughty
За банята не е вярно,всяка стая си има баня и тоалетна,едната в която с анормално родилите мами са три легла с хладилник и телевизор,а в  другата е за мамите със секцио-там с адве легла пак със баня и тоалетна  Peace
Храна не предлагат -така че ти трябва да си подсигуриш или някой д ати носи

# 10
  • Мнения: 466
Ето това е списъка , на вещите , които изкат да носиш при постъпване  болницата
нощница - 1 бр.
чехли - 1 бр.
дамски превръзки или лигнин
лъжица 1 бр.
вилица 1 бр.
чаша 1 бр.
тоалетни принадлежности - 1 к-т
тоалетна хартия
5 бр. памперси за бебо
картон за бременна
изследвания
лична карта
личен амбулаторен картон
другото е по твое усмотрение
За условията зная ,че е чисто в стаите и в болницата като цяло , чаршафте и т.н , има хладилник в стаята и ТВ - по две легла са в стая до колкото зная от раждали мами , на първият етаж на две стаи има една баня -банята е също в обро хигиенично състояние .


Половината от изброените неща не са ти нужни  Naughty
За банята не е вярно,всяка стая си има баня и тоалетна,едната в която с анормално родилите мами са три легла с хладилник и телевизор,а в  другата е за мамите със секцио-там с адве легла пак със баня и тоалетна  Peace
Храна не предлагат -така че ти трябва да си подсигуриш или някой д ати носи

Кое няма да е необхоимо от изброеното  newsm78
Майка , която е раждала в Ева преди два месеца ми каза ,че е била на първи етаж и банята и тоалетната са били на две стаи - за първи етаж стаа въпрос , лично аз още не съм родила и не го знам от собствен опит.

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Aз съм от Карнобат,но раждах в Сливен и то в окръжна-много съм доволна от условията,отношението ,нормално раждане без шевове,бях в ВИП стаята сама много чисто,а бе с две думи съм страшно доволна.

# 12
  • Мнения: 4 362

Кое няма да е необхоимо от изброеното  newsm78
Майка , която е раждала в Ева преди два месеца ми каза ,че е била на първи етаж и банята и тоалетната са били на две стаи - за първи етаж стаа въпрос , лично аз още не съм родила и не го знам от собствен опит.

Да за първият етаж съм съгласна,явно не сме се разбрали-извини ме   bouquet ,но за вторият-всяка стая си има баня и тоалетна  Peace
Кое не е необходимо от изброениет неща-
личен амбулаторен картон
картон за бременна
изследвания

Понеже тези неща са при лекаря,само се приготвя багажа за момичето.Ако лекаря и е от "Ева" то тези неща не са необходими,но ако е в др. град трябва да се вземат  Peace

В "Ева "е хубаво ,най вече акушерките са прекрасни,обстановката е спокойна и бебетата са при майките си почти постоянно  Peace

# 13
В болница ЕВА съм раждала и мога да ви кажа,че условията са най добрите.На втория етаж има 2 стаи и във всяка стая баня и тоалетна,много добра хигиена и отношение на персонала,всичко е наистина много добро,но................Трябва да знаеш,че всичко трябва да е нормално с тебе и с бебо,защото нямат никаква техника за спешни случаи(недай се боже).Ако има услужнения мисля ,че те прехвърлят в окръжна,ако с бебето всичко е наред си отива в къщи,а ти оставаш там сама и обратното.Но при мене всичко мина нормално родих секцио пълна упойка.Освен лични пренадлежности и лична карта,амбулаторен картон и картон за бремени нищо друго не ти искат.Плащаш само престоя по 3.50лв. на ден.Абе никой досега не се е оплакал от там.

# 14
Благодаря ви много момичета.Аз смятам да отида и да разпитам на място.Да се запозная с обстановката Simple SmileНо все пак имах нужда от информация, за да не съм в пълно неведение. Терминът ми е на 26.04. Дано всичко е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт